Въпроси относно наследяването на имущество

  • 1 309
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 712
Здравейте! С приятелят ми сме заедно вече от година, живеем заедно почти от началото на връзката ни и съвсем естествено вече заговорихме за деца. Той има предишен брак и дете от него. Били са млади (на по 20 години), девойката е забременяла, оженили са се, а след няколко години са се развели. "Детето" вече е 16 годишен младеж, с които се познаваме, уважаваме и т.н.
"Проблемът" ми е следният. ММ, съвсем естествено след това през което е минал, не подскочи от радост, когато заговорих за брак (преди около 6 месеца). Честно казано и аз не съм твърдо за брака - според мен двама души могат да се обичат и без да го декларират подписвайки някакъв документ. Но с мисълта за деца изникна съвсем естественият въпрос - дали ще имат същите права като детето родено по време на бракът му? Изчетох семейният кодекс, но честно казано не ми стана много ясно точно как стоят нещата. Ще се радвам на компетентни мнения.
Съжалявам ако някъде има подобна тема - не успях да я открия.

# 1
  • Мнения: 29 316
Детето ще има същите права, като първото му дете, но ти - не. Недай си Боже стане нещо, ти няма да имаш никакви права върху неговата собственост, независимо дали си давала средства или не. Наследници ще бъдат децата му поравно.

# 2
  • Мнения: X
Заповядай, цяла тема по въпроса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=799045.0;topicrefid=19

# 3
  • Мнения: 712
Благодаря за отговорите. Lexie сега ще прочета темичката.
Принципно знам, че аз няма да имам права. Реално и той няма да има права върху моята собственост ако стане нещо. Повече ме интересуват децата.
До момента нямаме проблеми със сина му, но майката е малко нещо кучка и ме притеснява да не извърти някой номер. Между тях имуществените въпроси са уредени документално, така че тя претенции не може да има. Но може да се опита да настрои детето. За това се притеснявам повече.
Сега ще почета още малко да се информирам и да съм по-спокойна. Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
Не става въпрос само за собственост, а че ако нещо стане с партньора ти, не дай си Боже - влезе в болница, майката-кучка ще взема всички решения, а ти на практика ще си никоя.

# 5
  • Мнения: 712
Ох, нямах предвид неговата майка, а бившата му жена Embarassed Грешен изказ.
Но дори и така пак е проблем. Той също няма да може да решава за мен, ако стане нещо. Не, че нашите ще направят проблем, но е огромно неудобство.

# 6
  • Мнения: X
Да, това е основният недостатък (за мен) на съжителството без брак - нямаш право (официално) да даваш съгласие за мед. процедури, нямаш право на свиждания и на информация. Което (особено ако има и деца) не е малък проблем.

Общи условия

Активация на акаунт