Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 136

  • 156 827
  • 777
  •   1
Отговори
# 390
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Ами като крем за мазане. Идеята на това нещо е да изравниш, за да няма неравности от една страна, а от друга да залепне фондана. И само със сладко, ако е по-гъсто да намажеш пак ще стане.

# 391
  • София
  • Мнения: 2 779
Ами като крем за мазане. Идеята на това нещо е да изравниш, за да няма неравности от една страна, а от друга да залепне фондана. И само със сладко, ако е по-гъсто да намажеш пак ще стане.

Благодаря пак  Hug. Повече няма да досаждам, обещавам Simple Smile

# 392
# 393
  • Мнения: 1 380
Когато оцветявате фондана с гъба направо върху тортата, колко гел боя разтваряте и в какво количество спирт?

# 394
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 446
  Затова и питах за алтернативи...Идеята ми все пак е не да се занимавам професионално, а да направя нещо за да зарадвам сина си. Просто е ужасно да вижадаш как детето ти иска да хапне нещо, а не може  Sad Затова и първо попитах, за помощ от първа ръка-някой друг да направи украсата, а аз да направя тортата и да осигуря и продуктите за украсата + заплащане за труда. Имам чувството, че и 100 лева вече съм готова да дам на някого само за тая пуста украса. Simple Smile Прекрасно си давам сметка, че красоти като вашите няма как да създам Simple Smile
А за крема - нямам идея, търсила съм из  нета, мислила съм и накрая пак до сладкото стигнах  Laughing То от захар, плодове и вода май само това става.

Ами просто няма алтернативи на тези три неща, работата с фондан е специфична и трябва да отговаря на определени условия. Освен това ти в началото като попита каза, че не трябва да има определени продукти, но не уточни какъв е проблема и затова ти предложих кремове съдържащи сметана и масло  Rolling Eyes
И повярвай ми - напълно те разбирам какво чувстваш Confused Миналата година правих подобна торта, /никога няма да забравя майката колко беше отчаяна  Sad/ но нямаше проблем да има оризово мляко и кокосово масло. Също така от нея знам, че си правят масло без млечен протеин и то също става за измазване. Освен това, ако можеш да използваш агар агар ти е идеален вариант за крема.
Аз за това попитах да кажеш какво може да съдържа крема, за може да ти предложим вариант, а не само да пишем рецепти, а ти да казваш , че даден продукт не е позволен.

Ето моята торта как се получи - украсата е само отгоре , а отстрани е измазана само с крем.


Без яйца, млечни продукти, ядки и шоколад. Това е една от най-специфичните комбинации, които съм правила - морковени блатове, крем с оризово мляко и банани.

Правила и съм за вегани торта изцяло без никакви животински продукти, но доколкото разбирам при теб не това е проблема.
Не пишеш какво брашно можеш да ползваш ,за това е добре да го уточниш.

# 395
  • София
  • Мнения: 3 610
Момичета захванала съм едни мъфини, които искам да украся със захарно тесто( пудра захар, мед и желатин). Мога ли под него да използвам белтъчна глазура, за спойка, защото много се изморих вече и не ми се прави и маслен крем. Отделно не знам какво количество да забъркам за 20тина мъфина, а с глазура ще ми е по-лесно newsm78
Мисля, че не би трябвало да повлияе на покритието, но да питам все пак, да не прецакам цялата продукция Simple Smile

# 396
  • Мнения: 22
Когато оцветявате фондана с гъба направо върху тортата, колко гел боя разтваряте и в какво количество спирт?

Не разтварям в нищо.  Simple Smile

Момичета захванала съм едни мъфини, които искам да украся със захарно тесто( пудра захар, мед и желатин). Мога ли под него да използвам белтъчна глазура, за спойка, защото много се изморих вече и не ми се прави и маслен крем. Отделно не знам какво количество да забъркам за 20тина мъфина, а с глазура ще ми е по-лесно newsm78
Мисля, че не би трябвало да повлияе на покритието, но да питам все пак, да не прецакам цялата продукция Simple Smile

Това ми звучи като " абе готвя боб, ама се уморих и не ми се реже на ситно джоджена, може ли да го сменя само със сол, че по- лесно..." Ти не си се уморила, просто тая "работа" не ще да е "твоята"работа  Grinning Не те влече, не си готова да се забравиш в тази "игра"... В декорацията на сладкиши търпение му е майката! ... И болки в кръста, в гърба, в ръцете... Иначе не става, не се мъчи! А мъфините и без украса изчезват за минути  Grinning Що се отнася до въпроса ти- не съм правила захарното тесто, за което говориш, но под готово/купено/, каквото използвам аз, не слагам отдавна крем от масло и захар. Мажа тънко само с масло.

# 397
  • София
  • Мнения: 3 610
Благодаря Simple Smile
Ясно е, че търпение му е майката, но след второ тежко нощно да прекараш цял ден в кухнята е нормално да ти дойде свръх Wink
Трябваше да се свърши снощи, защото беше за благотворителен базар за днес и в крайна сметка стана  с пудра захар и лимонов сок. Много добре спои и бързо изсъхна.
Относно , че не е моята работа и това е така, но от време на време ми се приисква, а не всички имаме талант като твоя, например  Peace

# 398
  • Мнения: 22
Божкей...дано не съм те обидила ! Ако е така-  веднагически поднасям извиненията си! Embarassed Талантът тук няма нищо общо. Може да си изключително талантлив, но ако не ти се занимава... А за нощните...разбирам те напълно! При мен често се редуват нощни и дневни без никаква почивка, ама такава ми е работата... И понеже хвана ли тестото, забравям за умората...та- права си- не е редно да меря от мойта си камбанария само! Peace Grinning

# 399
  • Norge
  • Мнения: 2 311
...... не е редно да меря от мойта си камбанария само! Peace Grinning
Бе то хубаво, ама като само тя ти е подръка...това де, под крак.  Hug

Или май трябваше да започна направо с обявата, че съм offtopic, да не кажа направо  spam2 smile3505

# 400
  • Мнения: 1 380
От всичко бях доволна как ми се получи - фондан, фигурки, блатове, покриване и преди малко омазах тортата с боядисването! Яд ме е... дано детенцето й се зарадва утре...

# 401
  • София
  • Мнения: 3 610
Божкей...дано не съм те обидила !
Сакън  Simple Smile Изобщо не си ме обидила, просто си казала каквото мислиш, а и не си била много далеч от истината . Wink  Peace

# 402
  • Мнения: 368
Малко ни в клин, ни в ръкав, да кажа за крема за измазване под чаршаф без млечни Simple Smile Правих веднъж една постна торта, която измазах с маргарин и пудра захар: http://vaklina.blogspot.com/2012/03/blog-post_13.html. Покритието не се стопи, ама знам ли - не съм повтаряла, за да съм сигурна Wink

Иначе по света хората предпочитат да измазват с кайсиево желе и трохи.

НелкаааааааааHug Hug Hug

# 403
  • Мнения: 1 687
От всичко бях доволна как ми се получи - фондан, фигурки, блатове, покриване и преди малко омазах тортата с боядисването! Яд ме е... дано детенцето й се зарадва утре...
какво се случи?

# 404
  • Мнения: 1 380
Разтворих гел боя в спирт. Минах тортата с напоената домакинска гъба и не се получи равномерно покритие, а куп черти. Но малката много й се радва! Говореше на мечетата, които бях направила, хранеше ги  Laughing А и самата торта е вкусна! Следващият път ще добавя боята, докато меся фондана. Дано да е по-добре и да не му разваля консистенцията...

Общи условия

Активация на акаунт