Коремът вече се надува, АПРИЛче вътре ще лудува!

  • 27 224
  • 783
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 563
The Mum, щом имаш трудов стаж, ще се вредиш за минималното майчинство.  Peace
Васе, не можело  ooooh! аз стаж имам ,но ми е от преди. В момента не работя. За да взимам (поне) 340, трябва към момента на раждането да съм на трудов договор. За това трябва ден-два преди 45дневния болничен, някой да ме наеме на договор,да "работя" 1 ден и от другия ден да си пусна болничния,като по време на болничния и майчинство,трябва да давам на "работодателя" по 20.16лв/мес.,за осигуровки,които той е длъжен да внася за мен.
По този начин,би трябвало да взимам 2 години.
Не го ли направя това,си оставам със 100лв. социално майчинство за 1 година.

# 286
  • Мнения: 182
Хей, момичета, да ви се похваля и аз. Днес се записах на ЖК в 25 ДКЦ в Младост (София). Отивам аз и питам дали и кога има час при някой от докторите и изброявам 2ма-3ма. Съответно недружелюбната лелка от рецепцията ми се накара защо не съм се записала едва ли не още преди да съм забременяла, то за тия неща си имало ред и т.н. След няколко минутно мрънкане в този дух се оказа, че часове си имало и в четвъртък следобед съм при Кукуряшкова, да я видим как е... Simple Smile Някой друг, който е в 25та? Аз по принцип си ходя основно на частно, но там ще бъда само за болнични и за полагаемите се изследвания от ЗК...

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 13:30 от shmatkofel

# 287
  • София
  • Мнения: 289
Привет слодурковци  Hug Как сте в това студено време? Честито на всички, които са минали прегледите и ФМ и вече са спокойни и стискам палци на тези които ни предстои.
Аз съм на преглед в четвъртък и вече нямам търпение, без причина ме гонят притеснения, ама не съм ходила от 01.09 и вече "нямам търпение" е много меко казано  Mr. Green В понеделник пък съм на ФМ и евентуално след нея и аз съм наумила да купя нещичко Simple Smile  Crazy

На мен много ми се спи, просто такова чудо никога не е било  Shocked Особенно след 2 - 3 следобед, направо не мога да си държа очите отворени. Ограничила съм кафето до едно на ден, но ако това продължава така незнам.... Кола не пия, попринцип, а сега пък съвсем не бих пила и просто не знам какво да направя, защото съм много нетрудоспособна така Sad

Въпреки дъждовете и мрачното време ви пожелавам прекрасен ден Simple Smile   bouquet

# 288
  • София
  • Мнения: 982
shmatkofel не ходи при нея, ако не са ти записали вече направлението на регистратурата. По-злобна "бабичка" през живота си не съм виждала. Аз съм ходила само веднъж при нея, когато забременях първият път, за да установи бременност. Само ме погледна, каза че е мноогоо рано и тъй като няма сърце още значи че не съм бременна (примерно в 8 седмица) и ако въобще в тоя сак нещо затупти да и се обадя пак  #2gunfire. Пълна откачалка.
Ако искаш имам телефоните и на Чернев и на Папукчиев, по-мили и отзивчиви хора не съм срещала. Все ще намерят някои свободне час да се запишеш.
За студентските помощи и аз много се чудих. Тъй акто съм завършила редовно магистратура, мога само платено да запиша второ. Нещо неми се влагат 1000 лв., за да взема 2880, малко безмислено ми се струва.

# 289
  • Мнения: 182
shmatkofel не ходи при нея, ако не са ти записали вече направлението на регистратурата. По-злобна "бабичка" през живота си не съм виждала. Аз съм ходила само веднъж при нея, когато забременях първият път, за да установи бременност. Само ме погледна, каза че е мноогоо рано и тъй като няма сърце още значи че не съм бременна (примерно в 8 седмица) и ако въобще в тоя сак нещо затупти да и се обадя пак  #2gunfire. Пълна откачалка.
Ако искаш имам телефоните и на Чернев и на Папукчиев, по-мили и отзивчиви хора не съм срещала. Все ще намерят някои свободне час да се запишеш.
За студентските помощи и аз много се чудих. Тъй акто съм завършила редовно магистратура, мога само платено да запиша второ. Нещо неми се влагат 1000 лв., за да взема 2880, малко безмислено ми се струва.

Ами вече се записах при нея, при Папукчиев всъщност имаше чак за края на месец октомври. Така или иначе смятам да ходя рядко - само за полагаемите се изследвания (кръв и други ако има) + болнични... Но ще имам предвид да не я слушам много-много Simple Smile Моят доктор ми каза да се запиша някъде без значение, просто проформа.

# 290
  • Мнения: 267
The Mum, Мисля, че ще ти е по изгодно да сключиш сега трудов договор, вярно ще плащаш по 20лв здравни на работодателя но след седмица примерно (за да не бие на очи в НОИ, ако е след 1 ден) можеш да излезнеш в болничен  до раждането, а НОИ през това време ще ти изплаща болнични и ще можеш с тях да си покриваш здравните от 20 лв на месец.

# 291
  • Мнения: 664
Васе, не можело  ooooh! аз стаж имам ,но ми е от преди. В момента не работя.
Мамче, ето кво казват нашите хора от НОИ:
За придобиване право на парични обезщетения при бременност и раждане е необходимо да са изпълнени следните условия:
    1. Към началото на отпуска лицата да са осигурени за общо заболяване и майчинство;
    2. Да имат най-малко 12 месеца осигурителен стаж като осигурени за общо заболяване и майчинство. Дванадесетмесечният осигурителен стаж може да е прекъснат или непрекъснат и не е задължително да е положен непосредствено преди излизането в отпуск за бременност и раждане или при един и същ работодател.
    3. Да им е разрешен съответният вид отпуск. Peace

Така, че се опитай да намериш фирма, която да те назначи фиктивно или другият вариант е да си самоосигуряващ се. Имаш време да обмислиш нещата, успех!  Peace

# 292
  • Мнения: 191
Здравейте момичета  Hug
Отдавна не съм писала, но ви чета редовно. Просто последните дни малките ме побъркаха  Sick
Голямо гадене, голямо чудо  Sick Край няма  Tired
Моля момичетата, които са минали ранната ФМ да споделят с коремен ехограф или с вагинален се прави? Или май на различните места, различни практики  newsm78

# 293
  • София
  • Мнения: 2 497
Нещо неми се влагат 1000 лв., за да взема 2880, малко безмислено ми се струва.

Дори и така да го погледнеш, пак печелиш 1880лв   Peace
Аз поне така го мисля, ако се налага дори 2 семестъра да си платя.

# 294
  • София
  • Мнения: 598
shmatkofel, и аз като теб се записах при една много недолюбвана лекарка в кварталната поликлиника. Но другите й колеги са по-препоръчвани и си бяха сложили табели, че не записват нови бременни. Реших, че не ми се занимава да им се моля, като ходя и на частно.  А и тя пък взе, че подходи супер внимателно, може би защото съм с близнаци и й казах, че тъкмо излизам от болницата.

Мен още ме е яд, че с първото майчинство не взех студентското обезщетение, а БЯХ студентка с прекъснати права, които поднових през втората година, за да се дипломирам. Хич не се бях сетила да си подновя правата година по-рано. Или май си мислех, че за мен не се отнася, не помня. Но разучете добре, заслужава си. Сега се чудя дали ми се занимава. Честно казано, нямам никакво намерение да уча повече Laughing Даже с кандидатстване не ми се занимава. Но пък 2800 лева кой ти ги дава. Ще трябва да обсъдя с мъжа ми.

Смехорани, май бяхме повече с близнаци, но другите сигурно не пишат активно. Poison Daisy?

Здравейте момичета  Hug
Отдавна не съм писала, но ви чета редовно. Просто последните дни малките ме побъркаха  Sick
Голямо гадене, голямо чудо  Sick Край няма  Tired
Моля момичетата, които са минали ранната ФМ да споделят с коремен ехограф или с вагинален се прави? Или май на различните места, различни практики  newsm78

Аз бях с вагинален, но съм с обърната матка, може и затова да е.

Нещо неми се влагат 1000 лв., за да взема 2880, малко безмислено ми се струва.

Дори и така да го погледнеш, пак печелиш 1880лв   Peace
Аз поне така го мисля, ако се налага дори 2 семестъра да си платя.

Да не станем наесен всички колежки в Библиотекарския Laughing

# 295
  • Мнения: 563
Ми не знам вече,трябва да се провери веднага като си ида в Бг  ooooh! Дано да не се прецакам.
Някой ако е като мен,да е безработен и да има стаж 12 общо през живота си, и ако е питал някъде и знае нещо,какво се полага и какво не,моля да пише.

# 296
  • София
  • Мнения: 2 497
Хич не се бях сетила да си подновя правата година по-рано.

Ти в кой университет си била?
Аз съм в СУ и тая седмица тепърва ще проучвам.
Ако не стане - поне да си взема дипломата.
И на мен не ми се учи повече, направо ме е срам да го кажа, но е така.

Иначе няма да се учудя, ако си направим групово една среща в Библиотекарския, хаха.

# 297
  • Мнения: 487
Здравейте на всички,

Вие за два дни сте изписали света.Не мога да смогна да ви изчета,а имам толкова неща да ви кажа.Дали ще се сетя за всички.Дано!!!!
Karina81 i krisch0 при мен се видя в 11 седмица ,че на 60% е момче с 2D,утре ще видя на феталната какво ще ми кажат и ще докладвам.
Yana_eneva - Да те попитам за тези сутиени в Декатлон,в коя секция са,че аз ходих преди две седмици и не намерих такива?Имаше едни ,но бяха 65 лв и се отказах.
Силки, дай някое друго сайче,ако се сетиш,освен Ali и този другия,който pumpkin,който е страхотен.
nan4etoo теб мисе иска да те попитам нещо,че явно си наясно.Ако можеш помагай. Simple Smile Въпросът ми е следния:Ако от сега до края си взимам болнични,ще ми се отрази ли това на сумата при изчисляване на майчинството?И една моя позната проверила в НОИ при нейна близка и тя и казала,че се сумата ще е по-малка,ако взимам болничните,но все пак ми излиза малко по-изгодно да ги вземам и да си ходя на работа,въпреки,че после ще взимам по-малко майчинство.Ако можеш да ми помогнеш ,ще се радвам.

Момичета стискайте палци,че утре съм на ФМ.

# 298
  • Мнения: 34
Здравейте,

аз съм нова тук. Първа бременност ми е и съм на 34 години. До сега само ви чета и всичко, което споделяте ми е супер интересно и полезно. Исках да попитам за ФМ къде си я правихте и трябва ли много по-рано да се запиша? Малко съм объркана. На 07.10. трябва да отида за направление или както там се казва за БХС, та се чудя и за него- предварително ли трябва да се запиша какво ли. Притеснявам се да не изпусна срока. Аз сега съм 10 седмица.

# 299
  • Мнения: 664
Сарита, харесвай си клиника и лекар и започвай да звъниш. Аз си запазих в началото на септември за средата на октомври. По принцип ако правиш и БХС, и ФМ, се правят на един ден. Peace

Общи условия

Активация на акаунт