Как да разбера дали приятеля ми има проблеми със психиката?

  • 9 454
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 819
раздвоена съм,просто не издържам,каза,че не искал да има нищо общо със семейството ми и т.н. постоянно е срогата напред.постоянно се сърди като не стане на неговата.кажете ми какво да правя ако наистина не е луд. да ли с времето  ще се промени към по добро
Добре де,а какво точно те кара да си с него?
Че чак пък и дете да му раждаш...
Сега първа година студентка ли ще си?

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Този не е никак " нормален" . Как издържаш постоянно да ти е сърдит и да ти поставя ултиматуми. Той на колко години е?

# 17
  • Мнения: 25 596
ами примерно иска да държи всичко под контрол,ревнува от всичко и от всеки,като искам да изляза на кафе с приятелка той се сърди,че не го искам и като се разсърди постоянно ми казва,че си тръгва.Иска да живея него без да пита аз да ли съм съгласна,казва,че ако не се преместя ще ме остави.Прави всичко,за мен.Странен е.Постоянно ревнува,за всичко иска да е с мен навсякъде.Не е някакъв нервак.Заради него ще уча във Варна.Той иска да уча задочно иначе пак щял да ме остави.

Не знам той дали има проблеми с психиката, но ти определено имаш, щом искаш да раждаш деца на такъв... Ще преглътна епитетите.
Толкова ли нямаш грам самочувствие и самоуважение, че се подлагаш на това???
Родители нямаш ли, приятели? Потърси помощ от психолог, но не за него, а за себе си.
Не си почерняй живота.

# 18
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Патологичен ревнивец и нарцис. И психиатър ще ти го каже. Ако още не си разбрала, че определено има проблеми, и то големи, не знам какво трябва да се случи, че да разбереш. Че и дете искаш да му раждаш.  ooooh! Тия заплахи, че ще те остави, са откровени манипулации, за да стане на неговото и да те контролира постоянно. Колкото повече се поддаваш, по-зле ще става. Като каже, че ще те остави, рекни му, че е свободен да си върви по пътя и ще видиш колко ще те "остави".
Мнението ми е, че колкото такива индивиди са сбъркани, то жените, които ги търпят и се надяват да се променят, и се подлагат на какви ли не издевателства от скъпоценния, само и само за да остане с тях, са два пъти по-сбъркани.

# 19
  • Мнения: 349
Прочети за параноидното личностно разстройство и виж дали картинката се допълва, щом искаш диагноза.

Обаче, лично моето мнение е, че няма да го промениш, само ти ще се съсипеш и ще пропилееш младостта си. Грижи се за себе си на първо място и се уважавай повече. Не е ли време да скъсаш каишката и да си поемеш малко въздух?

# 20
  • Мнения: 19
В началото беше различен. Сама осъзнавам че той не е прав. Просто не мога с лека ръка да го разкарам. Ще поговоря с него и може би ще сложа край на всичко в най скоро време. Не знам какво да правя страх ме е. Като се видимвсичко върви добре докато примерно не кажа нещо на шега. Веднага се хваща за него и започва да се сърди. Сравняваме с бившите си. Просто искам даго разкарам но и не искам. Знам че издевателства.

# 21
  • Мнения: 6 365
Ако търсиш технически термин, може да минем с "нарцистично разстройство".

Обаче става въпрос за един определен характер. Човек, който те примамва, прави всичко за теб, но едновременно с това те тормози. Всички грешки са твои. Ти си лудата и виновната, той е перфектен. А, да, в началото винаги е различен.

В такива случаи верният начин за действие е един-единствен: да бягаш с 200 и ако си по-смела, да го направиш така, че да го нараниш. Казвам го сериозно. Ще му намачкаш малко егото и може да се замисли дали да тормози жени следващ път. Може и да го отчаеш и да остане стар ерген, с което ще направиш услуга на човечеството.

# 22
  • Мнения: 729
Мило момиче, бягай далеч от такъв човек. И, не. Не всички мъже са такива. Поведението му е не само странно. То е плашещо. Никой не трябва да допуска друг да го изнудва, да му определя живота, мислите и думите, да го настройва срещу приятели и семейство.
Ти си млада още. Предполагам, че си 18-20 годишна. Целият живот е пред теб. Ще срещнеш много други мъже. Тепърва ще можеш да направиш правилния избор, а този мъж не е това.
Живей си живота свободно, наслаждавай се на студентството си и уважавай себе си.
Мога да ти дам няколко възможни сценария за развитието на живота ти, ако останеш с този човек. Но нито един от тях не включва той да се промени. Просто, защото не е възможно. Нещата могат да станат само по-зле.
Така че и аз се присъединявам към съвета на другите дами във форума - напусни го по най-бързия начин. И след известно време, когато установиш, че си взела най-доброто решение, влез да ни почерпиш с по една виртуална торта за мъдрите ни съвети  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 118
Да не ни пързаляш нещо? Нали искаше деца от него, а сега пък искаш да го разкараш?

С право те е страх от него. Както го описваш е психопатен тип. Това не означава обаче, че има проблеми с психиката. Колкото по-рано се отървеш от него, по-добре. Иначе положението може да стане като в "Stalker". Не се притеснявай за неговата психика, притеснявай се за твоята ако останеш с него.

http://en.wikipedia.org/wiki/Stalker_(TV_series)

# 24
  • Мнения: 6 365
Да, може човек да е напълно нормален и да се държи като с диагноза. Той не го прави компулсивно, не му идва отвътре, а съзнателно решава да има такова поведение. Кара го да се чувства готино, когато те тормози.

Когато си с такъв човек, ще ходиш по яйчени черупки цял живот- или докато не се решиш да се разведеш. Много е неприятно да живееш с непрекъснато напомняне, че ти си в грешка и не си наред. А по-лошото е, че после трудно ще се адаптираш към нормални мъже и може да търсиш този типаж, пак и пак. Нормалните ще ти се виждат прекалено кротки, друго си е някой да те психира всеки ден, да те държи на нокти, а после да прави нещо много мило, приятно и романтично- и после пак да те гърчи...

Хипотеза: въпросният е висок около 170 см. На дебели подметки.

# 25
  • Мнения: 19
Благодаря ви много за съветите. Разбирасе че ще ви почерпя с виртуална торта. Нява да го търпя още дълго. Когато аз засегна самочувствието му отсача още повече. Ще бъда по смела този път. Когато кажа край ще е наистина края на всичко. Постоянно ми натяква че той прави всичко. Абсолютно всичко.

# 26
  • Мнения: 6 365
Имаше една тема в клюкарника "Предупредителни знаци в поведението на мъжете". Прочети я, особено постинга за мъжете-нарциси. Мисля, че ще откриеш точно описание на твоя.

Само си дай след това почивка от връзки, защото може да те е форматирал и да попаднеш на нов нарцис.

И не "още дълго". Днес. Сега, в момента, след като прочетеш това, триеш телефони, не вдигаш, а после вдигаш един път, за да го насолиш. И се пази физически.

# 27
  • Мнения: 19
Благодаря за подкрепата момичета. Ще сложа край. Знам кас ще се развие всичко. И това ме плаши.

# 28
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                    След като и други са го разкарали,няма да е голяма трагедия.Хич и не го мисли.

# 29
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ако ще сложиш край, направи го не защото хората са ти казали, а защото ти си осъзнала, че трябва. Както и защо трябва. Иначе вероятността да попаднеш на подобен убавец, след като приключиш с тоя, е твърде голяма. От какво точно те е страх да сложиш край? Ще има изпълнения, да. Такива не пускат жертвата лесно. Но ще е временно, докато ако останеш с него, ще ти се налага да ги търпиш цял живот.

Общи условия

Активация на акаунт