Рим-десета тема

  • 71 324
  • 747
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 743
Питай в хотела за такси ,може и по изгодно да ти намерят,те там са знаят....между другото кражбите в рим са за съжаление много чести ,говорят ги много и по новините така че отваряйте си очите,не са цигани крадците на чанти а добре облечени малолетни девойки които се движат по две -три.

# 91
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Чак сега се добрах до компютъра..1.piazza della Rotonda 69    до (Ostiese Train station), която мисля, че е с адрес  Piazzale dei Partigiani, 34/35 Ако някой успее да ме светне къде бъркам.

Това е само от Рим за летищата или общините извън Рим (или обратно), но не и в самият град.

Отгоре с червени букви изписва, че за ''избраната дестинация тръгването не може да е от Рим''.
После прегледах сайта и видях горното.

Пробвай да сложиш летището като крайна дестинация и ще ти даде да продължиш.

Ето ти тази компания:

Май е само на италиански, ако имаш въпроси питай:

http://6645.eu/

Долу върху влака кликваш, за да избереш като крайна дестинация една от гарите, на следващата страница въвеждаш адреса, а отдолу където пише Термини, избираш Остиенсе, избираш начина на плащане (контанти е налични пари).

Nome - име
Cognome -фамилия
Indirizzo - адрес
Comune - Община (Roma)
n.civico - номер
via - улица
CAP - пощ. код (00186 в случая).
data partenza - дата на тръгване
orario partenza - час на тръгване
stazione- гара

Последна редакция: чт, 30 окт 2014, 22:47 от regina di cuori

# 92
  • София
  • Мнения: 690
 JoyИмаше една приказка за една патка дето много мислила......  Аз през цялото време тълкувах(защото много добре разбирам какво е написано), че не давам правилен адрес в Рим и затова ми го изписва този надпис. А и този "roundabout", за който ми писаха италианците съвсем ме обърка. Слагах и летището като крайна точка и ме пуска, ама пусто да остане като се заинатих, че не искам да ходя на летището Laughing regina di cuori Hug, благодаря и за урока по италиански. Корена на думите е близък до други езици и се оправям, но за CAP нямаше да се сетя.

# 93
  • Мнения: 496
азиа_asia, и аз се смях на глас със случката на летището!  hahaha Има нещо трогателно в тая италианска бъркотия!  Mr. Green

# 94
  • Мнения: 743
азиа_asia, и аз се смях на глас със случката на летището!  hahaha Има нещо трогателно в тая италианска бъркотия!  Mr. Green

Трагикомично по-скоро но са виртуози и това ги прави уникални.Добре че са били древните римляни да построят красоти из цяла европа че да има какво да гледаме днес.

# 95
  • Мнения: 1 286
Момичета, искам да питам нещо:) Докато бяхме в Рим ни направиха впечатление високите дървета отстрани по улиците,  но не разбрахме какъв точно вид са. Може ли да ми кажете, ако знаете?

# 96
  • Мнения: X
Момичета, искам да питам нещо:) Докато бяхме в Рим ни направиха впечатление високите дървета отстрани по улиците,  но не разбрахме какъв точно вид са. Може ли да ми кажете, ако знаете?
Навярно имаш предвид Пинус Пинея ?

# 97
  • Мнения: 496
Пиния. Прекрасни са.

# 98
  • Мнения: 1 286
Да !! Пиния? Никога не би ми дошло наум!! Благодаря Ви!

# 99
  • Варна
  • Мнения: 282
Здравейте, да се включа в темичката за Рим - планираме посещение 7 дни през пролетта. Удачно ли ще е 4 да са в Рим, 3 за Флоренция+Пиза.
Притеснявам се дали ще успеем ли за 3-4 дни да разгледаме основните забележителности в Рим? newsm78
Влакът ли е най-евтиния начин за придвижване до Флоренция?

# 100
  • Мнения: 6 031
Здравейте, да се включа в темичката за Рим - планираме посещение 7 дни през пролетта. Удачно ли ще е 4 да са в Рим, 3 за Флоренция+Пиза.
Притеснявам се дали ще успеем ли за 3-4 дни да разгледаме основните забележителности в Рим? newsm78
Влакът ли е най-евтиния начин за придвижване до Флоренция?
Аз лично не бих комбинирала Рим с Флоренция, но това е само субективното ми мнение.  Grinning

Иначе е възможно да се направи такава комбинация и да поразгледате основните неща. За Рим 4 дни са ОК, за Пиза си отива почти цял ден с транспорта до там, а за Флоренция 2 дни не са достатъчни, ако искате и да посещавате по-интересните обекти...
С влак е най-евтино, особено, ако са купени билетите на най-ниските възможни цени(9евро).

# 101
  • Варна
  • Мнения: 282
Аз лично не бих комбинирала Рим с Флоренция, но това е само субективното ми мнение.  Grinning

Иначе е възможно да се направи такава комбинация и да поразгледате основните неща. За Рим 4 дни са ОК, за Пиза си отива почти цял ден с транспорта до там, а за Флоренция 2 дни не са достатъчни, ако искате и да посещавате по-интересните обекти...
С влак е най-евтино, особено, ако са купени билетите на най-ниските възможни цени(9евро).

Мерси Мимии, ама къде ги гледате цените по 9 евро. Аз се опитах да проиграя с по-далечни дати и най-евтиното, което видях е 19 евро. Да не би да трябва да потърся регионален влак?

Инъче знам, че няма да ни стигле времето, но поне да видим основното засега. Ние само във Венеция бяхме 4 дни, а за такива градове ни трябва много повече време, ама....

# 102
  • Мнения: 6 031
...
Мерси Мимии, ама къде ги гледате цените по 9 евро. Аз се опитах да проиграя с по-далечни дати и най-евтиното, което видях е 19 евро. Да не би да трябва да потърся регионален влак?

Инъче знам, че няма да ни стигле времето, но поне да видим основното засега. Ние само във Венеция бяхме 4 дни, а за такива градове ни трябва много повече време, ама....
Сега погледнах и аз - наистина базовата цена до края на февруари е 19 евро.
Следи си за твоята дата, когато пуснат билетите.
Много е възможно и тогава  това да е най-ниската цена.

# 103
  • София
  • Мнения: 690
Не мога да се сетя кой беше частния влак, който не "стачкуваше? Този:  http://www.italotreno.it  или https://cart.new.italiarail.com/itinerary. Чудя се дали да чакам да пуснат билетите за първия или да купя сега за втория newsm78

# 104
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Ranick, първият.

Какъв е вторият сайт?

Продава билети на Трениталия в $ (излиза по-скъпо...току-що обърнах по курса Laughing) плюс такса от 5 $.

За коя дестинация и за кои дати се интересуваш?

Общи условия

Активация на акаунт