Пневмония на 2 годишно дете

  • 2 896
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 309
Здравейте момичета. Детето ми се разболя от вирусна пневмония(която на слушалка не се чу) и си поседяхме 6 дни в болница. Вчера ни изписаха, но ми казаха, че гърлото още било червено и сополките текът като вода. Казаха ми да му давам Оспамокс 5 дни и щяло да се оправи. Искам да попитам това нормално ли е, да сме в болница 6 дни и да му дават 3 пъти на ден антибиотик и да не се е оправило напълно детето? От цялата работа получи гъбички в устата от антибиотика, които сега лекуваме с друго лекарство. Кажете ми трудно ли се възстановяват децата след пневмония и какво трябва да направя аз това да стане по-бързо. Спях го от ясла, давам ябълки, круши, банани. Мисля да купя коластра тази вечер и да започвам да давам. Не мога да спра тези сополки, като река са. Помагайте, моля! Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 747
Моят син след една седмица в болница с пневмония и 2 силни антибиотика беше направил гнойна ангина, така че няма нищо невъзможно.  За вирусната пневмония не знам, но напълното възстановяване на дробчето от бактериалната изисква доста време - към 2 месеца поне.

# 2
  • Мнения: X
Моят съвет е да даваш 7-10 дни антибиотика, но да следиш внимателно развитието на заболяването.
Не се ли оправи НАПЪЛНО до края на приема, искай инжекции.
Пневмонията е сериозно заболяване, което трябва да се излекува напълно.
За приема на антибиотик не ти трябва коластра, а пробиотик.
За възстановяването- моето дете има 2-3 пневмонии/ не знам и аз колко са точно, защото за едната лекарите бяха на различно мнение, едните твърдяха, че има, другите бяха категорични, че няма/ и мога да ти кажа, че винаги се е оправял за 3-4 дни максимум , но с инжекции, урбазони и т.н.
Помисли си и дали можеш да го спреш от ясла поне за 6 месеца.
По принцип 6 месеца е рисковия период, в който трябва да се постараеш да опазиш детето здраво.

# 3
  • Мнения: 309
Оф сега му мерих температурата и е 37, 1. Ужас ако се качи още малко и ще го водя пак да го видят.

# 4
  • Мнения: 2 222
Води го на лекар при най-малко съмнение! Пневмонията е много коварна. С бебе на 1 г. и 3 месеца като бяхме в болница с двустранна пневмония, ни изписаха без никакви остатъчни хреми, без АБ за вкъщи и т.н. И казаха при най-малък признак - хрема дори, да тичаме веднага на преглед. Бързо възстановяване  Hug

Аз за нослето ползвам Бактробан, това е локален маз - антибиотик, който трепе бактерии, но не помня на 2 годинки дали се даваше, аз съм давала на 3-годишно, но не съм сигурна предписанието как е...

# 5
  • Мнения: 4 500
Даже малко са му вливали АБ там. С моя син седяхме 12 дни, АБ там на 8 часа. После 7 дни в нас още един АБ. Хвана гъбички в устата, давах Дактарин колкото грахово зърно на пръста. Това беше на 8 месеца бебе. После на 1,5 год изкара още една такава пневмония. На 4 год изкара третата и вече го спряхме от градина за 2 месеца, защото едвам се оправи за 10 дни с инжекции. Беше на село при свекърва ми там на въздух и чиста храна.
Моят съвет е да даваш 7-10 дни антибиотика, но да следиш внимателно развитието на заболяването.
Не се ли оправи НАПЪЛНО до края на приема, искай инжекции.
Пневмонията е сериозно заболяване, което трябва да се излекува напълно.

По принцип 6 месеца е рисковия период, в който трябва да се постараеш да опазиш детето здраво.
Много вярно казано  Peace

Общи условия

Активация на акаунт