ПАМУК ПОГАЧА НА КИФЛИЧКИ

  • 142 190
  • 359
  •   1
Отговори
# 105
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 749
Днес, щом видях рецептата, веднага замесих. В момента погачата втасва във фурната. Само се опасявам да не съм направила тестото меко. Но ще видим след около два часа.  Simple Smile

# 106
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Днес, щом видях рецептата, веднага замесих. В момента погачата втасва във фурната. Само се опасявам да не съм направила тестото меко. Но ще видим след около два часа.  Simple Smile
Ако смяташ, че е меко не я оставяй да втасва много, защото после в средата ще ти спадне като дупка.

Снощи бяхме на гости. Правих питка от тестото. Обаче, за да убия малко сладостта, при оформянето й слагах в отделните парченца шарена сол.  Peace Скъсаха се цяла вечер да ме хвалят, че е супер питка и изглеждала като козунак. Laughing

# 107
  • Мнения: 6 706
Вчера и аз направих погачата. Едната половина оформих като кифлички и сложих мармалад от кайсии, а другата оформих на питка по подобие на Симка (както е показала Зиче в колажа). По-трудно направих кифличките, може би защото разточих на кръг и после разрязох на триъгълници, не се получиха еднакви. За погачата разточих на правоъгълник и после разрязох на триъгълници - така ми беше по-лесно и се получиха по-еднакви и симпатични кифлички. Явно това е моят начин на оформяне.  Peace Иначе вкусът е прекрасен. Вече рецептата е в любими. Благодаря на Зиче, че популяризира рецептата и на Симка, че е предоставила начина на оформяне.  Hug

# 108
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
В момента ям кифлички с едно много вкусно манджЕ  Grinning

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Аз вече трета неделя правя Памук погачата като питки и имам за през седмицата за сандвичи на децата за училище.

# 110
  • Мнения: 1 415
Тази погача, когато бяхме малки майка ми я правеше за всяка Нова година, сега и аз я правя на Нова година и винаги е била гвоздея на вечерята    cook Само, че в моята погача листовете се мажат с краве масло, а кифличките са охлюви.

# 111
  • Мнения: 4 369
На днешния празник се месят колачета и аз реших точно днес да е  първата ми проба за памук погача. Станаха много вкусни питки! Зиче, благодаря за споделената рецепта !



# 112
  • София
  • Мнения: 4 052
Има ли шанс, тестото да се получи от типово, вместо от бяло брашно?

# 113
  • Мнения: 444
ЗИ4Е-Огромно благодаря за споделената рецепта в неделя направих тестото  със сладка и солена плънка и в двата варианта много ги одобриха домашните.Има само един недостатък излизат мноооого кифлички Laughing
Снимки по късно като ги кача.
Аз редих в тавата на разстояние да се препекат повечко и за нас бяха кифли не погача.
Рецептата отива в тефтера с ЛЮБИМИ.
БЛАГОДАРЯ!

# 114
  • Мнения: 799
  bouquet Благодаря и аз споделената рецепта  Hug

В събота съм решила да я изпробвам и искам да попитам следното : когато разточа, преди да нарежа триъгълниците, мога ли да намажа кората с разстопено масло , след това да нарежа и така да навия кифличките  newsm78

# 115
  • Мнения: 1 415
  bouquet Благодаря и аз споделената рецепта  Hug

В събота съм решила да я изпробвам и искам да попитам следното : когато разточа, преди да нарежа триъгълниците, мога ли да намажа кората с разстопено масло , след това да нарежа и така да навия кифличките  newsm78

Аз така я правя  Peace

# 116
  • Мнения: 799
 bouquet Благодаря и аз споделената рецепта  Hug

В събота съм решила да я изпробвам и искам да попитам следното : когато разточа, преди да нарежа триъгълниците, мога ли да намажа кората с разстопено масло , след това да нарежа и така да навия кифличките  newsm78

Аз така я правя  Peace

Ще пробвам и аз тогава  Peace  Благодаря ти  Hug  

И да попитам още нещо :според вас ако направя цялата доза, питката ще стигне ли за 10 души  newsm78 

Последна редакция: чт, 23 окт 2014, 15:35 от Мис Облаче

# 117
  • Мнения: 4 369
  bouquet Благодаря и аз споделената рецепта  Hug

В събота съм решила да я изпробвам и искам да попитам следното : когато разточа, преди да нарежа триъгълниците, мога ли да намажа кората с разстопено масло , след това да нарежа и така да навия кифличките  newsm78

Аз така я правя  Peace

Ще пробвам и аз тогава  Peace  Благодаря ти  Hug 

И да попитам още нещо :според вас ако направя цялата доза, питката ще стигне ли за 10 души  newsm78 

Аз не мажа с мазнина, защото има достатъчно от нея в самото тесто. От цялата доза ми излизат 20 кифлички с нормален размер. Дали ще стигне зависи от това дали само това ще ядат хората.

# 118
  • София
  • Мнения: 3 271
Момичета, впечатлих се. Ще я правя, явно. Изкушението е голямо. ooooh!

Понеже много обичам да готвя с ядки се чудя дали ще е удачно да сложа орехи и сирене в плънката?

# 119
  • Мнения: 3
Извенете ме, но не съм прочела цялата тема все още. Имам въпросче - питата се замесва без яйца, така ли?

Общи условия

Активация на акаунт