The vampire diaries / Дневниците на вампира - Тема 41

  • 54 758
  • 749
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 16 938
И аз мисля че сценаристите са в няква грешка.

# 226
  • София
  • Мнения: 412
И аз при вас - надявам се приемате нови попълнения  Mr. Green
С двата ножа и аз се пообърках малко, но ще разберем логиката в следващия епизод, според мен.
Отдавна ми беше писнало сериалчето, мнооого мъчно го гледах... Изненадващо и за мен самата този сезон ми е много интересен - с нетърпение очаквам петъците  Laughing
За Стефчо - много ме дразни... Ама не знаех точно защо. Скоро се хванах, че го оприличавам с един доста неприятен бивш  Embarassed Ама същите маниери, същите физиономии, същото мънкане и траене в моментите, когато очакваш да каже нещо...Всеки път като се появи и ми напомня колко тъпичка съм била  hahaha

# 227
  • HH
  • Мнения: 3 257
Ножа го преживях. Но много ме издразни сцената, в която Бонка се опита да избяга. Качи се в кола с две врати и я изненадаха в гръб. Това ме дразни във всеки филм не само в този.

Другото, което ми е притеснително е, че за едно семейство е много лошо едно дете да убие друго. Но ако бащата го изиска от двойка близнаци, тогава може. Да, знам че е филм за вампири, но ценностните им системи вече въобще не ги разбирам.

# 228
  • Мнения: 2 766
Ножът е сложен там преди да бъде създадена паралелната реалност. Създават я същата като другата, от там и два ножа. Мечето обаче съществува само там, в нашата е било само в миналото и вече го няма, унищожено, загубено, каквото там е станало с играчката. Такава е моята логика.

Другото не ми се коментира, нищо интересно за коментиране. Това с близнаците беше интересен обрат и до там.

# 229
  • София
  • Мнения: 412
Добра логика. Направо ми го разясни, за което благодаря  Grinning

# 230
  • UK
  • Мнения: 4 308
Значи всичко си имат по две? Ясно. Аз пък си мислех, че затова е изчезнало мечето, когато е била малка - защото го е взела самата тя, когато се е върнала с Деймън в 94-та.
Това с близнаците беше смехотворно, гонят се и се затварят в паралелни реалности, защото братът иска да убие братята и сестрите, но иначе като станат на 22 им е позволено, даже задължително да се избиват помежду си. Чудят се вече откъде да внасят драматизъм. Бях останала с впечатление, че Кай е там, защото е избил братята и сестрите си, те се оказаха живи всичките. Не мога да си спомня точно какво прочетоха във вестника за неговата история.

# 231
  • Мнения: 2 766
Значи всичко си имат по две? Ясно. Аз пък си мислех, че затова е изчезнало мечето, когато е била малка - защото го е взела самата тя, когато се е върнала с Деймън в 94-та.
Бях останала с впечатление, че Кай е там, защото е избил братята и сестрите си, те се оказаха живи всичките. Не мога да си спомня точно какво прочетоха във вестника за неговата история.

Това е логиката на паралелните реалности. Ако не беше така, нямаше да имат и къщи, коли и всичко, което имаше там, защото щеше да съществува в другата.

Кай е избил останалите, близнаците са избягали, докторката също. Не са били само те, тя каза, имали още братя и сестри. След като той се оказал "безмощен" (това, че няма магия, ми напомня точно за безмощните на Роулинг) продължили да имат деца, докато не се родили близнаци отново.

# 232
  • Мнения: 16 938
Ще видим какво ще стане ама много го замотаха близнаци и паралелни светове.

# 233
  • София
  • Мнения: 27 160
Скрит текст:
Аз не го разбирам точно така, затлачени са в 94-та, живеят един и същи ден в 94-та. Иначе нямаше да има затъмнение всеки ден. Вярно, че живеят в различна реалност и какво се случва в едната не би трябвало да засяга другата, но когато Бони изпрати мечето на Деймън, то изчезна от тях и отиде при него, няма две мечета с магия едно при Бони и Кай и едно при Деймън, а сега и двете страни имат по един нож с една и съща магия вътре, как така.

Скрит текст:
Просто един и същи ден от 1994 г. се повтаря в този паралелен свят, не е наистина 1994 г. Този нож беше сложен там от Джо преди да затворят Кай в този паралелен свят. Замисли се, не е много сложно. Особено ако си гледала Интерстелар на Нолън. Wink

# 234
  • Мнения: 2 766
Скрит текст:
Просто един и същи ден от 1994 г. се повтаря в този паралелен свят, не е наистина 1994 г. Този нож беше сложен там от Джо преди да затворят Кай в този паралелен свят. Замисли се, не е много сложно. Особено ако си гледала Интерстелар на Нолън. Wink

Или какъвто и да е sci-fi филм/сериал Simple Smile

# 235
  • София
  • Мнения: 412
обре де, а това всъщност паралелна реалност ли е или нещо като времева дупка? Аз някак го свързвам повече с второто понятие... Може би, защото не съм толкова навътре с паралелните реалности и представата ми за тях е изградена основно от Fringe  newsm78

# 236
  • UK
  • Мнения: 4 308
Аз вече схванах. По-скоро ми се искаше да има някакво взаимодействие и преплитане между минало-настояще, а не просто едните на едно място, другите на друго. На мен така по би ми било интересно и се хванах за изчезналото мече. Нищо де, разбрах, благодаря. Simple Smile  

# 237
  • София
  • Мнения: 923
не мога да рзбера от промото за следващия епизод, Бони се е върнала или Елена и Деймън отиват при нея  newsm78

# 238
  • Мнения: 2 766
обре де, а това всъщност паралелна реалност ли е или нещо като времева дупка? Аз някак го свързвам повече с второто понятие... Може би, защото не съм толкова навътре с паралелните реалности и представата ми за тях е изградена основно от Fringe  newsm78

Не мисля че е обяснено точно какво е. Върти ми се в главата, че този говореше за паралелен свят, в който е затворен, но е ясно, че не е обикновен, след като един и същ ден се върти непрекъснато. Но основата му е такава, че всичко е еднакво със света, от който идва.

# 239
  • Германия
  • Мнения: 170
Във инстаграм гледах снимки от 6х09 на Елена и Деймън в къщата на Салваторе, или е паднала бариерата в Мистик Фолс или са при Бони, както казах в предишния пост. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт