НФСГ и НТБГ

  • 11 957
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Благодаря Ви момичета ... отново  Hug

# 16
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Дъщеря ми тази година е в осми клас в НТБГ, паралелка Търговия с френски език - т.нар. билингвинална паралелка. Наречена е така, защото е единствената в училището (а доколкото знам и изобщо), в която специалните икономически предмети от 9 клас се изучават на френски език. Това за мен е огромно преимущество, предвид факта, че ще знае специфичната терминология и на чуждия език.
По отношение на дисциплината и сериозността на училище и ръководство, съм много положително впечатлена, поне засега. На родителската среща ни беше подчертано, че строгата дисциплина и изисквания ще бъдат приоритет до завършването на всеки един ученик и отклонения не се допускат.  Разпространената либералност по отношение на отсъствия и неявяване в училище в приличен вид в горните класове, която е факт в много гимназии в София, включително и в някои от елитните, няма място в НТБГ.
С две думи - доста строго училище, наред с ефективното практическо и езиково обучение.
И накрая - базата е много добре поддържана. Дори само от сайта на училището, това се вижда веднага. Не съм виждала по-добре оформен и стриктно поддържан сайт на училище Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 21
Изключително ми е приятно да чета подобни коментари - в днешно време строго училище е повод за коментари на мои приятели от типа " ама какво ще се  мъчи детето ... това е просто едно средно образование  Confused". Моята версия , обаче, е различна от тази по отношение на дисциплината, отношението към училищния процес и училището като институция, по принцип ... Втрисам се само като минавам покрай някои училища и виждам какво става в двора им ... Не казвам, че трябва да е като в казарма, но трябва да има контрол и нагласа, че в училището има правила.
Благодаря Ви за потвърждението за една от двете ни "насоки" Simple Smile

Последна редакция: пт, 17 окт 2014, 09:02 от bora_bora

# 18
  • Мнения: 21
Привет отново !
Изминаха два месеца от началото на учебната година и бих желала да попитам дали има някоя майка, която може да сподели съвсем пресни впечатления от тези училища. Дали има нововъведения, положителни или отрицателни промени ... или просто разминаване или потвърждаване на очакванията от НФСГ или НТБГ  ...
Ако имате възможност и желание, бих била благодарна  да споделите  Simple Smile

# 19
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
При нас миналата седмица наградиха учителката ни по френски език, която ни е и класна, с почетното отличие Кавалер на Академическите палми, присъдено от министъра на образованието на Франция.

"Държавното отличие е награда за проявения от преподавателката висок професионализъм и за популяризирането на френския език и на франкофонската култура"

http://www.ntbg.bg/bg/news/kavaler-na-akademicheskite-palmi-1

Определено съм доволна от нивото, с което преподава тази жена.
Догодина по специалните предмети на френски език ще е друга (икономист), но се надявам да е все така на ниво.

# 20
  • Мнения: 21
Това е голямо уважение и признание - и за преподавателя и за училището. Чудесно. Ако имате още за "споделяне" ... ще Ви бъда изключително благодарна  Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 1 554
Да побутна темата! Моля за скорошни мнения. Благодаря!

# 22
  • Мнения: 1
Знаете ли дали в НФСГ има униформи и ако "да",  до кога трябва да се заплатят

# 23
  • София
  • Мнения: 181
Знаете ли дали в НФСГ има униформи и ако "да",  до кога трябва да се заплатят


Здравейте!
Да, има униформи, ние миналата година  я заплатихме още при записването.Може би има срок, защото не всички родители имат готовност в момента да я заплатят.Лошото е ,че много бавно се изработват и се чака доста време за тях.Ние закупихме една, тя се състои от риза и пуловер без ръкави.Цената и беше 50лв, ако не се лъжа.Ходи се с нея, а през другото време когато е изпрана имат изискване да се носят едноцветни блузи  в тъмно синьо, сиво, бяло или черно -без щампи/изчистени/. Панталони /дънки/ в черно или синьо. .Момичетата ходят  по същият начин, не се допускат минижупи и дълбоки деклотета.Поли до коляното.Имат дисциплина и изисквания за учене, от тази година имат и бачове с които влизат в училище.Ако имате други въпроси, с радост ще отговоря.

Последна редакция: нд, 28 юни 2015, 11:49 от maiski3

# 24
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Здравейте и аз ще помоля за мнения за НФСГ. Благодаря.

# 25
  • Мнения: 25
А за НТБГ няма ли тема нещо за учебници, униформи и пр.
Има ли някакви спортове допълн.занимания?

Общи условия

Активация на акаунт