Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Малката ми се подриска. Идея си нямам от какво. От вчера е така и явно хич не и е комфортно на стомахчето, защото яде по много малко и едвам едвам. Не е имала контакт с болни от грип примерно. Няма температура и си е жизнена. Само е подрискана. Та въпроса ми е дали може да е от домашните пюрета, които почнах да и правя?. Давам и вече два дни. И плодови и зеленчукови. Миналия ден и пасирах банан, но той пък нали запича уж. Видях се в чудо вече. Обадих се на педката и тя каза да я оставя само на мляко з два дни. Вие как процедирате в пакива случай? Каза и едно прахче Ентерол да и дам. Аз и бях опекла и пасирала ябълки, но сега ме е срах да и дам.
Цитирай

София

Послушай педиатърката си, освен товаможеш да свариш оризова вода да и дадеш вместо обикновена вода, има на Хип сокче от моркови и ориз, специално срещу разстройство, можеш да и дадеш.

Но я остави само а мляко и гледай да приема достатъчно течности и да не и е топло.
Цитирай

София

Ренци, ето ти набързо един линк за разстройството:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63473.0

От какво бяха домашните пюрета?
Колко често пълни памперса бебката? Воднисто ли е, какво е чудото?
Малко ми е странно това с яденето само на мляко, защото когато Иво е бил с разстройство педиатрите са препоръчвали безмлечна диета.
Цитирай

Пловдив

Ами вчера е акала 6 пъти, а днес 3 досега. Направо е като кърмаче. Воднисто и жълто-зелено го докарва. Сори за обяснението.
Вчера и онзи ден яде пюре от тиква и картоф. Ама тя и преди е яла такова, само че купешко и не се е подрисквала.
А за млякото-ми то и да искам няма как иначе да действам. Аз не съм заместила още цяло хранене и нямам идея как бих могла на безмлечна диета да я сложа.
Цитирай

Германия

и при нас беше горе долу към края на 6 месец така, без температура, жизнено детето, но с разтройство. оказаха се зъбките- поникнаха му два наведнъж! иначе има една специална хумана за разтройство, ние нея пиехме. а за млякото нашто педи каза да го разреждам, да е напр. вместо с 5 лъжици, само с 3.  и да му сменяш често памперса, за да не ви се подсече дупето, че това е още по-неприятно  Naughty  успех и да оздравявате бързо!
Цитирай

Magrathea

Нели беше така една седмица. Това специалното сокче на Хип наистина помагало, но тя не го искаше. Наистина е ужасно. Давах и варен ориз, препечен хляб, малко сиренце, кисело мляко (което уж било грешно Embarassed ) и солети.
Но пък Нели е доста по-голяма, за кисело мляко и сирене на вас ви е рано.  Пробвай някоя от лечебните каши на Милупа или на Хумана.
Само да те успокоя, че през това време Нели хапваше изключително по малко. Аз даже и се чудя как издъжа една седмица само на това меню.
Цитирай

Бургас

Хип имат оризова вода със сок от моркови запича веднага, можеш да и дадеш и прахчета ентерол
Цитирай

Magrathea

Само да вемтна- консултирай се преди да дадеш от прахчетата с педиатър. Аз не посмях , докато не ми казаха Peace
Цитирай

Моята имаше често разтройство до  го динката. Съветите на педиатъра бяха: оризова вода,пюре от картоф,морков но без мляко, ентерол, пекан банан, една скъпа оризова каша също безмлечна/не и помня името/ и солетки и бисквитки, когато стана по-големичка.
Цитирай

Не се притеснявай, най-вероятно са зъби.
Вики всеки път ми е така.
Ако искаш дай моркови - запичат, пюре , сок както ти е удобно.
Цитирай

Пловдив

Благодаря ви много за съветите!
Педката каза да и дам едно прахче Ентерол тази вечер. Ще пробвам. Мисля и ябълката да и дам пък да видим.
Уж казват, че нямало връзка между разстройството и зъбоникненето, но аз като чета из форума ми се струва, че си има връзка. Ние още нямаме зъби. Само се е подул венеца и може и да изкара някой в скоро време.
Ходих до Била да разгледам кашите и чайовете, но там избора хич не е голям и сега като си дойде мъжо ще го засиля до някой детски магазин да купим нещо.
Цитирай

Толбухин

Да оризова вода,пюре на Ганчев от Шипки и диета картофено пюре с извара без масло.Но тиквата не разхлабва ли newsm78
Цитирай
Ябълките които си приготвила са много подходящи при разтройство освен това можеш да свариш Гюзум(Джоджън) да пие вместо вода
Цитирай

Пловдив

Днес май малко позакрепихме ситуацията. Още е редичко акото, но не е толкова на често. Вчера дадох ябълка и днес пак ще дам. И прахче Ентерол пак ще и дам. Абе ще мине няма къде да ходи това разстройство.
Цитирай

Ами вчера е акала 6 пъти, а днес 3 досега. Направо е като кърмаче. Воднисто и жълто-зелено го докарва. Сори за обяснението.
Вчера и онзи ден яде пюре от тиква и картоф. Ама тя и преди е яла такова, само че купешко и не се е подрисквала.
А за млякото-ми то и да искам няма как иначе да действам. Аз не съм заместила още цяло хранене и нямам идея как бих могла на безмлечна диета да я сложа.

Аз наи-редовно давам такова пюре,сама го правя и не сме имали такьв проблем. Правя го без мляко.Да не би да слагаш мляко и комбинацията тиква +мляко да разхлабва? newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.