Не мога да отслабна

  • 13 790
  • 64
  •   1
Отговори
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
Здравейте, спазвала съм какви ли не режими..диети. Ходя на фитнес 3ти месец вече, с инструктор винаги, кардио и силова всеки ден, тестени изделия си позволявам 2 пъти в месеца най - много, сладко по 1 път на седмица малко...от 60-62 кг не мърдам, а съм 160см висока. Някой запознат ли е какви изследвания трябва да си направя, за да разбера дали имам някакъв проблем, поради който не свалям ?

# 1
  • Мнения: 133
Отиди на ендокринолог. Дано не е нещо сериозно. Всъщност само 5% от хората, които не могат да отслабнат, имат някакъв здравословен проблем. Останалите 95% грешат с храненето основно

# 2
  • Мнения: 4 500
Можеш ли да опишеш храната ти за 1 ден - каква е и на колко приема е разделена?

# 3
  • Мнения: 8 163
Какъв ти е дневният калориен баланс? Ако е отрицателен с висока стойност (над 200 кал) или нулев, пак няма да сваляш. Ако е положителен, даже ще качваш.

Какви хранителни групи включваш в менюто си и в какви количества?

Съветвал ли те е специалист за хранителния режим, който е най-подходящ за теб?

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 20:52 от Фея Кръстница

# 4
  • Мнения: 1 844
Ако наистина смяташ, че се храниш правилно и си спазвала режим безрезултатно, то подкрепям мнението за консултация с ендокринолог, както и за изследвания най-вече на щитовидната жлеза.
Ако нямаш здравословни проблеми - което ти пожелавам - обърни се към диетолог.
Успех!

# 5
  • Мнения: 306
Аз пък не мога да напълнея от непрекъснати проблеми и тичане по болници и изследвания и всякакви подобни. И храната уж е достатъчно и спорта ама ... не. Но продължавам и това е, няма как да не стане и ти ще успееш с постоянство   bouquet

# 6
  • Мнения: 47
Здравейте! Имам подобен проблем. Вече 9м се мъча и едни 3-4кг ги движа напред - назад. Преди 6г отслабнах с Дюкан без проблем 18кг. Сега минах през какви ли не режими, но не се получава.
Понеже споменавате ендокринолог. Питах личната си лекарка и тя ми пусна изследване на 2 хормона. Бяха в нормите, но дали това е достатъчно. За ендокринолог сякаш не й се дава направление.

# 7
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
Можеш ли да опишеш храната ти за 1 ден - каква е и на колко приема е разделена?

Амии с всяко следващо режимче...различно. Старая се да е на 3-4 пъти.

# 8
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
Какъв ти е дневния калориен баланс? Ако е отрицателен с висока стойност (над 200 кал) или нулев, пак няма да сваляш. Ако е положителен, даже ще качваш.

Какви хранителни групи включваш в менюто си и в какви количества?

Съветвал ли те е специалист за хранителния режим, който е най-подходящ за теб?

Калорийният баланс така и не се научих да си го смятам. Съветвала съм се само с инструктора, който ми даде режим, спазвах го 2-3 седмици само нямаше никакъв резултат и го спрях. Опитвам се да избягвам мазнини и въглехидрати предимно.

# 9
  • Мнения: 133
90 дневната диета пробвала ли си?

# 10
  • Мнения: 1 844
Това, че се храниш 3-4 пъти на ден е добре, както и че опитваш да избягваш мазнини и въглехидрати, но ми се струва, че ако искаш да свалиш килограми трябва да направиш някой специален режим, защото така просто задържаш теглото си - по този начин здравословно можеш да се храниш, когато вече си постигнала желаните килограми с цел да ги задържиш, но щом искаш да сваляш, не просто избягвай "лоши" храни, а спазвай строга диета - не казвам да гладуваш и да изтезаваш организма, но все пак опитай да си избереш режим и се движи по него стриктно. А и според мен е било грешка да се откажеш от режима на инструктура само след 2 седмици, бъди по-търпелива, 2 седмици са минимален период, дори и да няма светкавичен резултат - продължавай по схема.
Опитай да гориш повече калории, отколкото приемаш. Само това е начинът да ослабнеш - в този ред на мисли научи се как да изчисляваш калориите, поне ориентировъчно. Simple Smile Успех!

# 11
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
90 дневната диета пробвала ли си?

Опитах, но и там се отказах на 3 седмица, като нямаше разлика и 1 кг ;д

# 12
  • Мнения: 133
90 дневната диета пробвала ли си?

Опитах, но и там се отказах на 3 седмица, като нямаше разлика и 1 кг ;д

Искаш да кажеш, че си изкарала 3-4 плодови дни и общо не си свалила и килограм? Странно ми се вижда. Вероятно някъде грешиш, а и много бързо зарязваш диетите като цяло.
Ако искаш да започнеш 90дд отново, заповядай в темата, момичетата ще ти коригират дневното меню, така че да е режимно.

# 13
  • Мнения: 6 346
Изследвай се за инсулинова резистентност - купуваш си глюкоза и там на място я изпиваш. Преди да я изпиеш, ти взимат кръв и непременно казваш да се изследва не само кръвната захар, но и инсулинът. След това седиш и чакаш - 1 час след изпиването на глюкозата ти взимат пак кръв и пак подчертаваш да се изследва и инсулинът, не само захарта. После същото 2 часа след глюкозата. Ако някоя от стойностите е повишена, особено ако инсулинът е повишен, това означава инсулинова резистентност. (Ако ти е повишена кръвната захар дори на втория час, това вече ще бъде диабет, но при теб едва ли е такова положението.)

Също си изследвай хормоните на щитовидната жлеза.

Но и без изследвания мога да предположа, че ядеш прекалено малко, а тренираш прекалено много - това поставя организма в състояние на криза и той си стиска всичко, защото просто не разполага с достатъчно енергия за хабене. Решението би било да ядеш повече (не сладко и тестено, а повече храна като цяло, но особено белтъчини и мазнини) и/или да тренираш по-малко.

# 14
  • Мнения: 8 163
Моят съвет, Александра, е да си направиш профил в MyFitnessPal, примерно. Следенето на калорийния прием чрез подобно приложение е изключително лесно. Така ще добиеш представа дали наистина трябва да ходиш на една купчина изследвания или ти е нужна единствено консултация с добър, здравомислещ диетолог.

Общи условия

Активация на акаунт