Бръмчене от хладилник

  • 1 969
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте,
хладилникът ни е Indesit, No Frost e. От 2-3 дни започна да издава бръмчащ звук, който дразни ужасно. Като отворя вратата на хладилника шумът спира напълно, затворя ли я- веднага започва пак. От тази вечер имам подозрения, че май спира да охлажда...Дали се е прецакал необратимо?
Чудя се ако го изключа и оставя да постои малко така, като е No Frost ще потекат ли някакви води, ще се размразява ли?

# 1
  • Мнения: 1 355
No frost означава, че периодично му се размразява стената, по която обикновено се образува скреж и водата преминава през една дупчица и излиза до място, където се изпарява. Ако хладилникът е с фризер и има образувана скреж, когато го изключиш ще потече вода.
За проблема с бръмченето трябва да се обърнеш към хладилен техник.

# 2
  • Мнения: 15 379
Според мен не е нивелиран добре.

# 3
  • Мнения: 1 355
Някои хладилници имат вентилатор вътре, който се изключва автоматично при отваряне на вратата.

# 4
  • Мнения: 550
И според мен не е нивелиран.Другия вариант е да има проблем с вратичката щом като я отвориш спира значи може тя да трака някъде. Ние имахме проблем скоро с вратата на фризера, но нашето беше от недоглеждане понеже обръщахме вратичката и не бяхме стегнали добре едното болче.
Дано не е развален!   bouquet

# 5
  • Мнения: 10 055
Веднъж ми забръмча и открих, че съм натрупала много тежки бутилки и млека в единия край на вратата от горе до долу. Разположих ги по-балансирано отляво, отдясно и по средата и бръмченето спря.
Намирам го като несъвършенство на хладилника, не съм викала техник, но пък винаги гледам дали е нивелиран добре.

Общи условия

Активация на акаунт