«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

гр.¬арна

ћнени€: 678
¬ понеделник ще имаме гости и мисл€ да опека палачинки да ги зави€ със смес от пил.месо,кис. краставички и майонеза.ўе настържа кашкавал и ще ги запека във фурната.Ќо ме претесн€ва майонезата,какво ще стане от горещата фурна.
» ако н€кой има друга иде€ нека ми € сподели.Ќещо с палачинки,че много ги обичаме.
÷итирай

ћнени€: 6 979
јз свар€вам пилешкото, после запържвам  лук, добав€м месото, чубрица, чер пипер, гъби и царевичка. — тази смес пълн€ палачинките, сгъвам ги като плик, отгоре стържа кашкавал и запичам във фурната. ’убавото им е, че може да се приготв€т рано, а като дойдат гостите, да се запекат бързо във фурната и да се сервират топли.
— майонеза не съм ги правила, но се сещам, че се слага майонеза на баници, така че, кой знае.......може и да станат. Ќо най-добре е да опиташ предварително какво се получава, да не се издъниш пред гостите.!? Very Happy ј може би ще напише и н€кой, дето ги е правил с майонеза, и на мен ми е любопитно....... chef
÷итирай

¬идин

ћнени€: 4 695
нищо н€ма да и стане на майонезата, освен да се разтече. ўом ще ги поръсиш само с кашкавал, на него му тр€бва много малко време, за да се разтопи отгоре, така че плънката н€ма да "усети" нищо от продцедурата  Smile. ¬место да ги запичаш, можеш да ги оформиш по-декоративно, например да вържеш в двата кра€ лентички от праз лук или перца от пресен лук, като бонбон и га ги полееш с н€какъв сос от сирена (топено сирене, синьо сирене и т.н.).

ƒруго, което аз прав€ от палачинки е палачинкова торта. “р€бват ти поне 7-8 палачинки. Ќай-отдолу слагаш палачинка - мажеш с майонеза и ръсиш с нар€зана шунка например. —лагаш следващата палачинка, редиш нещо друго и ....така, докато свършиш палачинките. ќтгоре украс€ваш по желание.
«а плънки можеш да използваш каквото ти хрумне, като между вс€ка палачинка пълнежът е различен : кисели крастачички, варени и настъргани €йца, варени моркови, грах, царевица, броколи, карфиол, запържена кайма с лук и гъби, настърган кашкавал или различни видове сирена, горчица, кетчуп, €дки, разни пушени меса и колбаси и каквото друго се сетиш. ¬место вс€ка палачинка да мажеш с майонеза, си приготви разни сосове на майонезена, млечна или сметанова основа + горчица, чесън, копър и т.н.
÷итирай

ћнени€: 901
ѕалачинки с пилешко винаги минава на бис  Smile
÷итирай

гр.¬арна

ћнени€: 678
нищо н€ма да и стане на майонезата, освен да се разтече. ўом ще ги поръсиш само с кашкавал, на него му тр€бва много малко време, за да се разтопи отгоре, така че плънката н€ма да "усети" нищо от продцедурата  Smile. ¬место да ги запичаш, можеш да ги оформиш по-декоративно, например да вържеш в двата кра€ лентички от праз лук или перца от пресен лук, като бонбон и га ги полееш с н€какъв сос от сирена (топено сирене, синьо сирене и т.н.).

ƒруго, което аз прав€ от палачинки е палачинкова торта. “р€бват ти поне 7-8 палачинки. Ќай-отдолу слагаш палачинка - мажеш с майонеза и ръсиш с нар€зана шунка например. —лагаш следващата палачинка, редиш нещо друго и ....така, докато свършиш палачинките. ќтгоре украс€ваш по желание.
«а плънки можеш да използваш каквото ти хрумне, като между вс€ка палачинка пълнежът е различен : кисели крастачички, варени и настъргани €йца, варени моркови, грах, царевица, броколи, карфиол, запържена кайма с лук и гъби, настърган кашкавал или различни видове сирена, горчица, кетчуп, €дки, разни пушени меса и колбаси и каквото друго се сетиш. ¬место вс€ка палачинка да мажеш с майонеза, си приготви разни сосове на майонезена, млечна или сметанова основа + горчица, чесън, копър и т.н.

«нам € аз палачинковата торта,но исках да опитам нещо запечено.
¬се пак благодар€.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 982
аз прав€ следното нещо:
свар€вам пилешко месо ( пил. гърди - 1 тарелка ), купувам и една кофичка сметана, от големите, като се свари месото го нар€звам на дребно, слагам 3/4 от сметаната, сол и черен пипер на вкус, пълн€ палачинките с това, ред€ в тавичка, и отгоре намазвам с останалата сметана, пека  bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 177
Ќие правиме палачинки с гъби.
√ъбите се нар€зват и запържват в малко масло или олио. —ол. ƒа стават за €дене. —лед това ги объркваме с 1 €йце и малко черен пипер.
«авива се сместта в палачинки. Ќареждат се в една тава. –ендосва се кашкавал и всичко се полива със течна готварска сметана или малко мл€ко. Ќе си спомн€м количеството на сметаната, но не тр€бва да е много.
—лед това всичко се запича.
Ќо докато направиш палачинките и гъбите си е доста време. ’убавото е, че може да се направ€т предни€ ден. » после като запечеш всичко ще са си ок.
÷итирай

ћнени€: 2 517
јз свар€вам пилешкото, после запържвам† лук, добав€м месото, чубрица, чер пипер, гъби и царевичка.

”сещам, че това са моите палачинки! ƒнес ще ги направ€.
ќбаче ще сложа и майонеза, да вид€ как е† Love
÷итирай

ћнени€: 6 979
Ќапиши , мол€ те, разтича ли се майонезата при печене? ѕросто не съм слагала майонеза, а с не€ при вс€ко положение ще е по-вкусно!  Thinking
÷итирай

SOFIA

ћнени€: 139
Ќапиши , мол€ те, разтича ли се майонезата при печене? ѕросто не съм слагала майонеза, а с не€ при вс€ко положение ще е по-вкусно! Thinking
»«ќЅўќ Ќ≈ —≈ –ј«“»„ј,ј —“ј¬ј —“–ј’ќ“Ќќ ¬ ”—Ќќ!†bouquet
÷итирай

Pleven/Sofia

ћнени€: 505
ћоже също вместо майонеза да сложиш пак тези продукти и да ги запържиш леко с една лъжица солена сметана или ако имаш течна и става старотно аз така направих предната седмица и си облизахме пръстите newsm80
÷итирай

ћнени€: 973
ћай вече си решила как ще ги направиш палачинките Very Happy ...но нали съм на "вс€ка манджа меруди€ " 35 ти предлагам още един вариант на запечени солени палачинки

«нам ги като  анелоти и е едно малко по-различно предложение.
ѕравила съм ги сигурно 100 пъти и стават, и за пред€стие, и за основно €стие chef

”спех  bouquet
÷итирай

Crying or Very sad аа, не ми станаха паличнике Sad(( попрекалих с рабиването на тестото...но пък си имам прекрасна плънка  Crazy ”тре ще ги направ€, н€ма как...с ново тесто  Twisted Evil
÷итирай

ипър

ћнени€: 93
Shte Staneli Hubavo Ako Slojim Shokolad
÷итирай

Shte Staneli Hubavo Ako Slojim Shokolad

јха, шоколадът въври особено добре с пилешко  Laughing
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора