Бременност и запек - натурални решения

  • 24 500
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 179
Запекът е често срещано състояние във всички възрасти, което оказва съществено въздействие върху начина на живот. За запек говорим, когато са налице два или повече от следните симптоми: по-малко от три изхождания седмично, напън, чувство за непълно изхождане, чувство за запушване, твърди, накъсани дребни изпражнения.

Какви са причините за появата на запек?
В повечето случаи запекът не се дължи на сериозни заболявания, а на грешни хранителни и поведенчески навици. Такива са ниският прием на фибри и течности, заседналият начин на живот, потискането на стимула и отлагането на изхождането. Появата на запек при бременност и кърмене е доста често срещано състояние. В такива случаи първото нещо, което следва да направим, е да помогнем на червата да възвърнат своя баланс, прилагайки хранителни решения и поведение, които да подпомогнат тяхното функциониране.

Как се лекува запекът?
Първото и най-важно нещо при лечение на това състояние е промяната на начина на живот и хранителния режим. Трябва да се приемат повече течности и храни с богато съдържание на фибри. Активният двигателен режим също е от голямо значение. При епизоди на затруднено изхождане лечението е насочено главно към улесняване на бързото и възможно най-безболезнено изпразване на ректума. За целта е се използва ректален стимул, който да не е дразнещ (като термометър, стъбло на мушкато и др.). Основно изискване към такова средство е да омекотява изпражненията и да улесни придвижването им, без да причинява болка. Особено важно е при бременност да се използва щадящ и безопасен стимул – от една страна, такъв, който не се приема през устата, а от друга страна, такъв, който ще предотврати напъните. Това може да се постигне с помощта на микроклизми с локално действие. Препоръчват се продукти, съдържащи натурални вещества, които имат балансирано действие – изхождащо и защитно по отношение на лигавицата и освобождаващо червата, без да ги раздразва. В този случай пероралните лаксативи, които действат по-бавно и повлияват целия чревен тракт, не са необходими, нито пък са подходящи (особено при бременност).

Какви продукти можем да използваме в такива случаи?
На българския пазар вече се предлага иновативната микроклизма MeliLax. MeliLax оказва балансирано изхождащо действие и същевременно предпазва и успокоява ректалната лигавица, като потиска неприятните усещания, дразненето и възпалението, които се появяват при запек. MeliLax стимулира изхождането, без да дразни, а като упражнява върху ректалната лигавица умерено осмотично налягане, което по физиологичен път задейства рефлекса за изхождане. Балансираният ефект се дължи на специфичния състав на неговата формула: комплекс от два вида мед и полизахариди от алое и слез. След като активира изхождането, MeliLax подпомага самото отделяне на фекалиите, тъй като имитира лубрикатното действие на физиологичната лигавица и по този начин допринася за плавното плъзгане на фекалния материал. По такъв начин MeliLax позволява да се избегне триенето по ректалната лигавица на изпражнения, които при запек са сухи и твърди и при преминаването си предизвикват раздразнение и възпаление, а така влошават състоянието. MeliLax създава неблагоприятна среда за микробния растеж, успокоява евентуално присъстващия анален сърбеж. Продуктът също така оказва благотворно освежаващо действие, дължащо се на съдържащото се етерично масло от лавандула. MeliLax е подложен на стерилизационен процес, който прави безопасно неговото използване не само при възрастни, а и при кърмачета от деня на раждането. Когато се наложи детето да бъде подпомогнато с облекчаващ стимул, важно е да разполагаме с продукт, който притежава очистително действие и е способен да успокоява и предпазва ректалната лигавица. За новородените, при които често се среща запек, се предлага MeliLax pediatric в разфасовка от 5 g. Локалното действие на MeliLax позволява запекът да бъде лекуван и в тази деликатна възраст.



Ако имате въпроси или нужда от съвет за продукта, можете да публикувате коментар в настоящата тема. Специалист от представителството на Aboca за България е на разположение, за да отговори на всички Ваши запитвания.

Последна редакция: чт, 30 окт 2014, 14:42 от Адри́

# 1
  • Мнения: 27 996
Страшно много ми допада Мелилакса. Преди шест години съм оперирана от анална фисура, което е сцепване на дебелото черво и незаздравяваща раничка....получих го след бременност и едър плод.............необходимо е никога да не допускам запек и твърди изпражнения, които да разранят отново чрвото. Изпила съм литри Лактулоза и Дуфалак, изяла съм количества Лаксатинил бонбони.
С Мелилакса намерих едно ново решение на проблема:
1. Чревната лигавица се лубрицира и омекотява
2. Не е необходимо да пия гадните на вкус сиропи Simple Smile
3. Нямам колики и дискомфорт както от другите слабителни.
Въпросът ми е колко време по продължителност мога да ползвам клизмите, привиква ли организма към тях, какви са евентуално страничните ефекти от дългото им приложение?
Благодаря за отговора предварително!

Какви други продукти предлага Абока по този проблем, евентуално мехлеми за мазане, фибри за регулиране на изхождането и т.н. интересуват ме всички ваши продукти?

Последна редакция: чт, 02 окт 2014, 19:59 от AnMary

# 2
  • Мнения: 3

Здравейте,
MeliLax е подходящ след операция от анални фисури и няма никакви странични ефекти. Продуктът е разработен да действа механично върху стената на дебелото черво и няма риск от привикване. Съставките на продукта имат защитно действие върху лигавицата, както и освежаващо - потискащо анален сърбеж и дискомфорт и може да се използва неограничено дълго време.


Страшно много ми допада Мелилакса. Преди шест години съм оперирана от анална фисура, което е сцепване на дебелото черво и незаздравяваща раничка....получих го след бременност и едър плод.............необходимо е никога да не допускам запек и твърди изпражнения, които да разранят отново чрвото. Изпила съм литри Лактулоза и Дуфалак, изяла съм количества Лаксатинил бонбони.
С Мелилакса намерих едно ново решение на проблема:
1. Чревната лигавица се лубрицира и омекотява
2. Не е необходимо да пия гадните на вкус сиропи Simple Smile
3. Нямам колики и дискомфорт както от другите слабителни.
Въпросът ми е колко време по продължителност мога да ползвам клизмите, привиква ли организма към тях, какви са евентуално страничните ефекти от дългото им приложение?
Благодаря за отговора предварително!

# 3
  • Мнения: 3
За да избегнете риска от запек е добре да избирате храна богата на фибри (плодове, зеленчуци и пълнозърнести зърнени храни), както и да приемате много течности - като имайте предвид, че някои от тях дехидратират и също е добре да се ограничават (кафе, алкохол). Добре е също да извършвате регулярно хранене - прескачането на някое хранене, особено сутрешната закуска, може да предизвика лениво и нередовно поведение на червата.

Като алтернатива на продуктите, които сте изброила, препоръчваме при необходимост - употребата на Sollievo - мек лаксатив, който подпомага чревния транзит и защитава червата. Продуктът съдържа алое, сена, глухарче и цикория - които подобряват проходимостта на червата; резене (див копър), ким и кимион - които улесняват премахването на чревните газове и функционирането на храносмилателния тракт.

В случай, че наблюдавате симптоми подобни на тези при хемороиди: парене, сърбеж, болка, пролапс, кървене, тенезъм, тогава препоръчваме Fitoroid - крем за вътрешно-ректално приложение, който предпазва и подпомага нормализирането на аналната лигавица. Fitoroid също има лубрикантно, успокояващо и освежаващо действие благодарение на съдържащите се в него: патентован екстракт от хелихризум, гел от алое вера, етерични масла от мента и кипарис, масло от жожоба, карите и жълт кантарион.

Всички продукти на Aboca са разработени в унисон с физиологичните функции на тялото и затова са безопасни и същевременно ефикасни. Ако имате още въпроси оставаме на разположение да отговорим. Повече за нашите продукти можете да намерите и на страницата ни във facebook: Aboca 100% Natural Products.

Какви други продукти предлага Абока по този проблем, евентуално мехлеми за мазане, фибри за регулиране на изхождането и т.н. интересуват ме всички ваши продукти?

# 4
  • Мнения: 37
Здравейте,

Днес за първи път ползвах Мелилакс (при това за кърмачета).
Бях почти сигурна , че няма да ми подейства , но 30 мин по-късо имаше полож резултат.
Лекарството не е така агресивно като друго подобно , което съм ползвала.
Въпросът ми е : съществува ли момент на привикване към него и колко често може да се ползва?

# 5
  • Мнения: 3
Здравейте, благодаря, че споделяте своите впечатления от MeliLax!
MeliLax е с механично действие върху дебелото черво и съставките му не предизвикат привикване. Хубаво е да се стремите да повлияете на запека с хранителен режим и прием на повече течности, но можете да бъдете напълно спокойна, в случай, че ви се наложи, винаги можете да използвате MeliLax, който с балансираното си действие подпомага изхождането без да дразни лигавицата.
Разликата между продуктът за бебета и за възрастни е само в количеството, съставът е един и същ, затова препоръчваме за възрастни да се използва разфасовката за възрастни - от 10g, с нея ефектът ще бъде по-бърз.
На сайта е достъпна и брошура, в която можете да прочетете повече за запека и съвети за справяне с него: http://issuu.com/anabaleva/docs/melilax_web?e=12693888/9353616
Ако имате допълнителни въпроси сме на разположение да отговаряме.

Здравейте,

Днес за първи път ползвах Мелилакс (при това за кърмачета).
Бях почти сигурна , че няма да ми подейства , но 30 мин по-късо имаше полож резултат.
Лекарството не е така агресивно като друго подобно , което съм ползвала.
Въпросът ми е : съществува ли момент на привикване към него и колко често може да се ползва?

Общи условия

Активация на акаунт