Захранване на бебето – кога, как, с какво?

  • 222 896
  • 2 143
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 501
Е, вие сте малко по-големи. Гого е на 4 месеца, но пие вода още  от началото след изписването. Сега пие минимум по литър на ден.  Grinning
Литър вода за денонощие ли  #Crazy ,оле аз не мога да докарам толкова мляко да изпие,камо ли вода. Понеже давам оризова каша от 4 дни (по лъжичка-две на ден) се опитвам да давам вода,но много се дави с нея и не иска  Tired Пробвах с чай,но докарвам по 10-тина мл на ден.

# 181
  • Мнения: 2 052
Дъщеря ми е на 2г. и 2м. и пие най-много 500мл. за денонощие, сега като е студено и по-малко.
Мики, и моята приемаше отвреме навреме вода само заради хомеопатични  Mr. Green
eccentric, на 8м. когато пропи вода изпиваше по цели 10 мл.  Mr. Green Чак към 10-ия месец започна да пие по-нормални количества когато намалихме кърменията. Нормално е да ти отказва вода, не се притеснявай, ще свикне Simple Smile

# 182
  • Мнения: 373
Е, вие сте малко по-големи. Гого е на 4 месеца, но пие вода още  от началото след изписването. Сега пие минимум по литър на ден.  Grinning
Литър вода за денонощие ли  #Crazy ,оле аз не мога да докарам толкова мляко да изпие,камо ли вода. Понеже давам оризова каша от 4 дни (по лъжичка-две на ден) се опитвам да давам вода,но много се дави с нея и не иска  Tired Пробвах с чай,но докарвам по 10-тина мл на ден.
Vess и eccentric, моят син е на 7 месеца и половина и едва преди седмица започнах да му давам вода. Не е добре Вес че даваш на детето толкова много вода да пие предвид факта, че ако сте на кърма  тя съдържа 80% вода, а дори и да не сте  на кърма,а на АМ,вода не се препоръчва до навършени 6 месеца. Причината е, че в един период от време детето ще предпочете вода пред кърма, но съгласете се тя не носи нищо хранително освен да утолява жаждата на детето. А дори и да продължите да давате препоръчителната доза е между 30 и 90 мл на ден, но не повече.Постепенно всеки месец се увеличава с 10 мл, ако водата е давана след 6-ти месец нагоре.И все пак това е мое мнение, какво ще реши Вес или някой друг който също дава вода на бебе под 6 месеца си е негово лично решение.

# 183
  • Мнения: 285
Моята наближава годинката и с какво ли не
й пробутвам вода, не ще и не ще Naughty
Пробвам с шише, чашка, лъжичка. Ако изпие
и 50 мл. на ден, е добре. Whistling

# 184
  • Мнения: 471
Мики, и аз се подготвям за захранване. Купих на Ники ето такива лъжици http://www.hippoland.net/tommee-tippee-termosenzorni-l-zhici
Ползвала съм ги с каката и бях много доволна, защото променят цвета си, ако храната е гореща/топла за детето.

# 185
  • София
  • Мнения: 384
Аз купих лъжички на Нук http://www.hippoland.net/nuk-plastmasovi-l-zhichki-2-broja
Купички още не съм взела.
Исках да попитам аз ще започна с картоф(имам домашни)След като го сготвя на пара и го намачкам трябва ли да сложа водичката,в която е врял или може да го разредя директно с кърма?

# 186
  • Мнения: 2 052
Аз разреждах само с кърма.

# 187
  • Мнения: 164
Здравейте!Малката е почти на 4м и половина и от два месеца имаме проблем с храненето,на ам е.Пие когато иска и по-колкото иска,аз винаги и предлагам на всеки 2-3часа в зависимост колко мл е изпила последното хранене,но започна да ръмжи,извива цялото си тяло,плаче.Не мога да разбера защо,няма здравословен проблем,рефлукс също не е .Има периоди в които пие по 800мл на денонощие,но след дни започва да намаля до 500-600.Понякога на хранене изпива 30мл,40,60,80,100 като мн ряко в месеца изпива 135мл,вода не пие не иска,нищо друго не и давам освен ам.
Вие какво мислите за захранване?Аз мисля,че докато не решим проблема с пиенето на млякото,не е добре да започна захранване.65см е и тежи 5.600кг (роди се 2780гр и 49см)

# 188
  • Мнения: 1 067
ceylin съчувствам ти искрено,баткото ми беше такъв  Rolling Eyes Поради същите парични бързах да захраня,но ефекта беше отрицателен.
До 3 г. ядеше 3-4 неща и то като пиле,а за манджа дума не можеше да става,пробвала съм не ядеше по цял ден  ooooh!
От 1г. насам хапва по разнообразно,пак е злояд и капризен,но поне може да го придумам да яде някоя супа и плод.  Peace

Вчера дадох на Маги празна лъжица и прояви интерес,за това сутринта се предадох на порива и предложих оризова каша.Добре се прие,спокойно и с научен интерес  hahaha

# 189
  • Мнения: 105
Ууууу,
Микиии
,честито захранване,аз чакам да минат 3 дни от ваксините на Ванката и в понделник ще се пробваме с оризовата каша!От емаг поръчах прибори и посуда на мб сносни цени.Я кажи как я сготви тъз пущина ? Sick

# 190
  • Мнения: 164
Мики  Значи няма решение,аз съм се предала вече и психически и физически

# 191
  • Мнения: 1 067
Ветка Четох упътването,но понежа не исках цяла порция карах на око.Горе-долу 1 с.л. каша на 50 мл. вода,но ми се видя гъста и досипах водичка на око,гледах да е с консистенция на гъста боза.Пак стана много обаче,ще пробвам утре с още по-малко.
Дадох я около 1 час след кърмене,защото беше спокойна и предразположена към експерименти.Предложих вода след кашата с биберон и пи мъничко.  Peace
Струва ми се обаче,че ака малко повече от обикновено,може и да си внушава,не вярвам да има реакция точно от каша,а и е спокойна няма дискомфорт някакъв Thinking
ceylin аз решение не намерих,но не е гаранция,че при вас нещата така ще се развият.Мога само да те посъветвам да си търпелива и да не бъдеш настоятелна,с добро и по-малко всеки ден.Ако детето е здраво и няма проблем, няма да остане гладно споко. Peace
Иначе баткото ни беше 8680гр. на една година,така и не успя да си утрои рожденото тегло  Laughing А сестра му е 7кг. на 5м.

# 192
  • Мнения: 27
ceylin ние сме на 4 месеца и също сме така. изпива с охота малко мляко и почва да плаче, отдавам го на оригването което все още му е трудно. вие на какво ам мляко сте? ние все още мисля че имаме колики. Поради тази причина искам да започна захранването по-рано, дано да няма само обратен ефект. Вие как бяхте с коликите?

# 193
  • Мнения: 501
Мики каква оризова каша даваш? Аз започнах с Милупа безмлечна и на кутията пише - 200мл кърма ,или мляко за кърмачета се разбъркват в купичка с 20г каша (около 6-7 супени лъжици) ,по мои сметки се пада на около 30 мл АМ една супена лъжица. Става по-гъсто от боза,но той си го хапва,без проблем. Да го правя ,ли по рядко? newsm78
ceylin  според мен си наддава добре.Синът ми на 4 месеца беше 6 кг точно и 67 см,но се роди 3670кг и 53 см.С дъщеря ми преди 5 години бяхме така.Сменяхме млека,биберони,шишета,но ефект нямаше.Със захранването също не ми провървя,почти нищо не ядеше,от пюретата само супа на гербер и сега си е все същата,може да живее на плодове и зеленчуци - сурови.Погледнах сега в картона на 1 година е била 8100 кг и 75 см,при рождено тегло 2400 кг и 47 см.Сега на 5 години и половина е 16 кг.












Последна редакция: пт, 31 окт 2014, 16:45 от eccentric

# 194
  • Мнения: 164
bibbka До 2месеца и половина и давах и кърма и лактана био,един от опитите ми да започне да пие мляко беше да го смена с хип комбиотик и още сме на него.След смяната пи няколко дни нормално след това отначало се започна.Колики мисля,че не сме имали,преди никога не се е напъвала,ръмжала и плакала толкова често.Преди пиеше нормално на всеки 2-2часа и половина и изведнъж стана нещо,имаше малко млечница,но мина за 4 дни.Сменихме беберона с каучук мн го хареса,на всяка промяна в храненето и пие няколко дни нормално,след това започва от начало.
Тя се оригва постоянно и често връща мляко,докато е храня се закашля и махам биберона след това не иска да суче пак.Даже често прави нещо,което не мога да го обесня много точно,както при нас големите хора когато ни идват киселини,обаче при нея е като вътрешно се оригва и не може да повърне,или да върне млякото

Общи условия

Активация на акаунт