Оспорване на болничен лист

  • 7 772
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,

В момента съм бременна в 9-тия месец.Миналият месец пратих в работата си последният болничен лист за 45-те дни преди раждането.
Днес получих писмо от ТЕЛК че ме викат за оспорен болничен лист.
Почти цялата бременност си я изкарах с болнични.

Моля, за информация някой има ли идея кой и за какво ми оспорват болничният лист. newsm78

Последна редакция: сб, 27 сеп 2014, 18:53 от Pingvincheto88

# 1
  • Мнения: 4 500
Ами да всъщност, мен са ми викали, защото беше объркана датата, на която трябвало да се явя на работа. Предполагам, че и при теб ще е заради някаква бюрократщина.

# 2
  • Мнения: 306
Болничния лист може да се оспорва от работодателя или от НОИ. От работодателя - ако смята, че е фалшив, подава жалба. От НОИ ако става дума за неправилно подадени данни, обикновено технически грешки. Обади се по телефона и попитай.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 276
Да не би да си надвишила 180 дни ?Виж в личната амбулаторна карта колко дни си ползвала Peace

# 4
  • Мнения: 8
Да не би да си надвишила 180 дни ?Виж в личната амбулаторна карта колко дни си ползвала Peace

Привет,

ползвала съм точно 180 дни преди да ми влезе в сила 45-дневният.

Какво имаш предвид ако съм ги надвишила.Каква е процедурата.

# 5
  • Мнения: 8
Болничния лист може да се оспорва от работодателя или от НОИ. От работодателя - ако смята, че е фалшив, подава жалба. От НОИ ако става дума за неправилно подадени данни, обикновено технически грешки. Обади се по телефона и попитай.

Къде да се обадя ?

# 6
  • Мнения: 306
Където те викат. В случая - ТЕЛК. Това ме кара да предполагам, че някой е обжалвал болничния ти. Най-вероятно ще те разпитват, кой ти е издавал предишните болнични, дали реално си бременна и т.н. Ако беше нещо по документацията, щяха да те викат в НОИ.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 276
Ако сте надвишили 180 дни трябва да се явите на ТЕЛК който да прецени необходимо ли е да се удължи временната неработоспособност.На ТЕЛК обаче отивате с протокол от АГ ЛКК.
За да не гадаем напишете ми какво точно пише в полученото от вас писмо.Ако желаето може и на лични Peace

# 8
  • Мнения: 8
Ако сте надвишили 180 дни трябва да се явите на ТЕЛК който да прецени необходимо ли е да се удължи временната неработоспособност.На ТЕЛК обаче отивате с протокол от АГ ЛКК.
За да не гадаем напишете ми какво точно пише в полученото от вас писмо.Ако желаето може и на лични Peace

Явете се на дата..... в телк 2-ри състав в болница.............

носете лична карта
лична амбулаторна карта ЛАК-Б-25
Извършени прегледи и изследвания потвърждаващи изнесените в мед. направление за ТЕЛК дигнози съгл. наредба 29.

Явете се във връзка с обжалван болничен лист. newsm78 - това е написано на ръка.Иначе е някаква стандартна бланка с 20-тина неща.

Последна редакция: сб, 27 сеп 2014, 20:11 от Pingvincheto88

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 276
Сигурна сте,че сте ползвали 180 календарни дни !
Кой е издал последния ви БЛ ?От болница ли е или от медицински център?

# 10
  • Мнения: 8
Сигурна сте,че сте ползвали 180 календарни дни !
Кой е издал последния ви БЛ ?От болница ли е или от медицински център?

Медицински център Света Петка.

Броиме ги няколко пъти точно 180 дни. по листове по календар Simple Smile

Прави впечатление обаче, че на всички листове без последният диагнозата е 020 - заплашващ аборт.

А на последният преди 45- дневният диагнозата е 047 ? не открих информация какво е

# 11
  • Мнения: 306
Повечето такива болнични, естествено не са много реални, затова преди да отидете, се посъветвайте с лекаря издавал ви 20 дневните болнични "заплашващ аборт". Това ще проверяват, консултирайте се с тоя, който ви ги е издавал, какво да говорите Simple Smile

# 12
  • Мнения: 8
Повечето такива болнични, естествено не са много реални, затова преди да отидете, се посъветвайте с лекаря издавал ви 20 дневните болнични "заплашващ аборт". Това ще проверяват, консултирайте се с тоя, който ви ги е издавал, какво да говорите Simple Smile

Не те разбирам какво имаш предвид, че са нереални.
Не ми става ясно, кой обжалва болничният лист.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 276
Спокойно!!!
O20.0- абортус иминенс/запл.аборт/, O47.0 -партус прематурус им./след 22г.с./
Свържи се и с МЦ Света Петка,по всяка вероятност и те са получили такова писмо за обжалван болничен лист.Те ще ти помогнат да изготвиш необходимата документация за пред ТЕЛК.Гледай и в ЛАК всичко да е отразено както трябва.И най-важното не се притеснявай всичко ще е наред Peace

# 14
  • Мнения: 8
Благодаря за информацията, не съм притеснена, по-скоро се ядосвам че ще ми забавят изплащането на болничният лист.

Ще проверя в центъра какво е положението.
Ще ви държа в течение на ситуацията. Peace

Общи условия

Активация на акаунт