Парфюмни размисли и страсти - 184

  • 61 116
  • 724
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 656


ПАРФЮМ В ОФИСА – ДА… ИЛИ ДА!!!

Благодаря ви, че задържахте мисълта си за офисните парфюми за тази тема. Сигурна съм, че всеки от нас има какво да сподели по темата – дали и доколко се съобразяваме с колегите, бихме ли носили същия парфюм, като на шефката, обичаме ли да оставяме шлейфа си в коридора, така че всички да знаят, че вече сме дошли на работа, въздържаме ли се да носим поразяващите бомби пред хора и придържаме ли се към по-неутрални и прибрани аромати, имаме ли си определен парфюм за офиса/работата, който си е само за там и не се чувстваме комфортно да го носим на други места, харесва ли ни да чуваме комплименти от колегите или предпочитаме да не забелязват парфюма ни, за да не навлизаме в чуждото пространство, чувстваме ли се неудобно, когато усетим скрита или не толкова скрита неприязън към поредното ни ароматно завоевание? Могат да се изброят още хиляди ситуации. Моля, споделете вашите  Hug



Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.270 пост №278

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.msg20742366#msg20742366 пост №554

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

# 1
  • Мнения: 2 050
Благодаря за чудесната тема, много ми е интересно какво се смята за "да или ДА!" и "no, no" офис аромат. И юхуу, за първи път успявам да съм.. първа.

Определено на работа се стремя да нося нещо по-ненатрапчиво. Обаче отскоро седя близо до колега-миризливец и започнах да ги обгазявам  Mr. Green Ами така де, предпочитам да си се нося в собствения си парфюмен облак, отколкото да душкам чужди миризми. Дори със захлаждането мисля да измъкна Insolence в най-скоро време. От предишен опит с него - колега до мен се оплака, че е отровен, а едно колежка ди го купи  Laughing

Шефките ми все са безпарфюмни, но една не особено любима ми особа в офиса засякох с парфюм, който притежавам, но ползвам рядко. Оттагава не съм го слагала, все ми навява неприятни асоциации.

# 2
  • Мнения: 662
Атти благодаря за новата тема!Относно офис ароматите мога да кажа,че  в моята работа почти няма хора които да се впечатляват от хубави парфюми.Аз работя с мъж в един кабинет и това е човек чиято мисъл е заета с въпроси от сорта как да направи повече пари,така ,че моите парфюми са му последна грижа.Няма с кого да кореспондирам на тая тема за мое съжаление.Сега обмислям отливки на няколко парфюма,но не знам какво да поръчам.Харесвам О де Мерве.Еликсир де Мерве.Не понасям Аметист на Лалик,Енджъл на Т.М.Искам да поръчам Градската кралица и нещо на Монтал( не ги познавам,но да не е унисекс).Пирамидите нищо не ми говорят.Ако някой има желание нека ги опише.Благодаря

# 3
  • хасково
  • Мнения: 290
ketty perier На въпроса за разликата в цената на двата  е заради това ,че по-евтиният е Eau de Toalet aпо-скъпият е  Eau De Parfum.

# 4
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Благодаря за новата тема.

Слава богу не движа в офисна среда, не съм задължена нито с дрес код, нито с офис аромат  Mr. Green Но всичките аромати, които имам и ползвам всъщност са подходящи за офис. Нямам нито една атомна бомба в арсенала си, нямам ултра шлейфови парфюми, нямам отрови.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 853
Атти, благодаря за новата тема!  bouquet

Аз работя сама за себе си,така че в офиса ми се носи това,което употребявам.Но и аз като gadamer ,не притежавам някакви ароматни атомни бомби.
Навремето когато спрях да пуша и все още работех в офис започнах да усещам всякакви миризми, някои от които крайно неприятни.Самата аз преоткрих собствените си аромати, с някои засилих любовта,а с други се разделих завинаги.Сред колежките ми тогава никой не се вълнуваше на тема парфюми,а и повечето от тях пушеха, което поне според мен те ограничава до около 90% в ароматните усещания и ако не си употребил аромат в стил врачанската школа,то няма никакъв шанс да отразиш нечии аромат.Сега когато ходя по разни държавни институции и в други офиси усещам някои аромати,но това са предимно ТМ във всичките му Алиени и Уоманита.Хората масово купуват това,което колежката си е купила,но дали им отива или не няма никакво значение.

Тази сутрин си сложих  О де Мерве - обожавам го  Heart Eyes, прекрасно се развива в това време и благодаря на kovatcheva,че го описва така красиво и се запалих по този аромат!

Бих искала да попитам някой срещал ли е този аромат http://www.fragrantica.com/perfume/Kate-Spade/Live-Colorfully-17492.html  и как би го описал?

Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 09:42 от veka

# 6
  • Мнения: 35 961
В моя офис съм си само аз и нося всичко, което ми се носи - рядко се оплаквам от себе си.  Mr. Green

# 7
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Благодаря за темата   bouquet

Аз работя по различни проекти, съответно имам множество офиси и се срещам с доста различни хора през деня  Laughing
 
До сега не съм се удушавала от някаква атомна бомба, а шефката в офиса, през който най-често минавам, е ценителка на парфюмите, открихме го съвсем случайно, когато и помогнах да се сдобие с любимата и Англомания. От тогава покрай работата имаме и приятни парфюмни беседи  Laughing

Забелязала съм, че артистичната прослойка (стилисти, гримьори и т.н.) не са особени маниаци на тема аромати, а винаги съм смятала, че ще бъдат изкушени в тази насока.

# 8
  • Мнения: X
Само запис, че нямам време.

Атти, честит празник!   bouquet Hug

# 9
  • Мнения: 500
Атти, и от мен едно голямо благодаря за темата   bouquet

Преди да изляза в майчинство не се интересувах особено от парфюми. Имах 2-3 любими, които отново и отново купувах и други разни ей така за да имам нещо приятно и ежедневно. Но сега като се замисля не бих рискувала на работното място с шлейфови и силни парфюми, понеже там сме много хора в голямо помещение и разстоянието ни е 1м.  от колега до колега. Спомням си едно лято си напръсках краката с един освежаващ спрей и поне от 2 места имаше оплаквания, та.... за там само леки и деликатни парфюмчета (да вметна, че всички сме интелигентни и възпитани хора в тази фирма, нямаме миризливци).

Но когато съм навън обичам да се поливам Врачанската  Mr. Green  Чисто блаженство е да си дишам облака на О дю Соар или Хабанита, Диантус и др.

# 10
  • Мнения: 42
ketty perier На въпроса за разликата в цената на двата  е заради това ,че по-евтиният е Eau de Toalet aпо-скъпият е  Eau De Parfum.
Благодаря и на теб ,и на всички момичета за отговорите и съветите .На мен също ми се стори ,че едно е ЕДТ в Енцо, въпреки ,че са написали че е ЕДП #Crazy. Понеже разводнявам темата ще помоля да ми пишат на лични от кой сайт бих могла да взема и да съм сигурна за оригиналността на Shalimar Initial na Guerlian.  bouquet

# 11
  • Мнения: 7 032
В парфюмният ми гардероб няма бабички, шлейфови и тежки аромати, така че всичко, което имам е подходящо и за офис среда. Лично за мен най-добрите офис аромати са най-любимият ми http://www.fragrantica.com/perfume/Cacharel/Noa-242.html  както и http://www.fragrantica.com/perfume/Hugo-Boss/Femme-821.html

# 12
  • София
  • Мнения: 1 210
В офиса носа това, което нося извън офиса - т.е  в зависимост от настроението. Съобразявам какво да сложа единствено, ако предстои събитие или среща с клиенти. Тогава посягам към аромати, които ми дават увереност.
Благодаря за темата  Hug

# 13
  • Мнения: 5 013
Благодаря за темата   bouquet

Съобразявам парфюма си с обстановката, особено когато да ида твърде гримирана, парфюмирана или разголена е твърде вероятно да се възприеме като откровен непрофесионализъм. Най-тежкото нещо, което съм носила на работа, е Жадор и чистата отрова на Диор, при това леко напръскани. По стечение на обстоятелствата два пъти ми се е налагало да консултирам парфюмна фирма - тогава се развихрих и си носих най-интересните неща и пробички разни, голяма радост беше.

# 14
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Атти, благодаря за темата   bouquet
До преди две години съм работила винаги в компанията само на мъже и даже на ум не ми е идвало да се замисля влизам ли на някой в пространството с парфюма си или не. Носех си атомните бомби и гурмета и въобще не се притеснявах. Преди две години започнах работа в голяма кантора, с много нарциси  Grinning и в едно помещение често се сблъскваха Пойзън, Дюн, Уоманити, Алиен и Ла ви е белл  Sick Много ми беше трудно в началото и преосмислих отношението си към носенето на аромат на обществено място. Успях да възпитам някаква парфюмна култура в повечето ми колеги  Heart Eyes, много се забавляваха с мен Mr. Green, но поне намалиха количествата. За мен няма нищо по-неприятно да работиш с много и различни хора и да ги задушаваш с парфюм, пък било и най-любимия твой. Обаче не мога да отрека факта, че когато нещо ми допаднеше, ми беше много приятно да вървя в дирята му. Така че нямам еднозначен отговор на въпроса, но при всички положения трябва да се спираме на по-масово харесвани и тихи парфюми, за да не дразним. Не бих си позволила повече да нося на работа парфюм, с преобладаващи подправки, тамян, пачули или уд, не се приемат добре.
Иначе и друг път съм споделяла, че погледнах на ММ като на мъж чак когато започна да използва Background Jil Sander Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. Направо ми се подкосяваха краката, като влезнех в офиса, а дотогава две години гледах на него само и единствено като на колега. Изводът е, че има нужда и от хубав парфюм в офиса, никаго не се знае, знае ли се  Wink Mr. Green
Сега отново съм волен електронен и си слагам всеки ден каквото ми иска душата. Открих перфектния тютюн в парфюм, но ще пиша натам за него.

Общи условия

Активация на акаунт