Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 34-та тема

  • 48 057
  • 749
  •   1
Отговори
# 225
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Ася, моята стара хомеопатка говори немски, живяла е в Германия. Много разбира, пък и мога да ти кажа какъв и е проблема, заради който ме вбеси и се разделихме. Защо не се свържеш с нея? Даже може само един елементарен разговор да проведете. Зная, че преди е имала пациенти от Финландия.

аз от моята съм доволна. не си търся нов хомепат.
и като човек я намирам за интересна и се разбираме, т.е. имаме сходни схващания.
в момента съм финансово в не много слънчево положение и затова съм редуцирала обажданията  Mr. Green
какъв й е проблемът на немскоговорящата? Simple Smile

budiko, моето дете е взимало един път туберкулин при съмнения за пневмония. еднократно, не помня потенцията, но беше висока Thinking хомеопатът го даде с уговорка, ако до половин час няма подобрение да ходим в спешното. не стигнахме до там.
атм. тарт. не ми е познато, нямам спомени да го е взимал... newsm78

имаш съмнения, че доказва ли?

# 226
  • Мнения: 2 674
Финансов Mr. Green понеже е много добра знае какво да ми дава за да удължи обажданията ми, ама аз нали съм Тома Неверни си говоря и с нейни съученички и те ми казват, че това което тя прави нито пречи, нито помага. Все едно да ми предписва лимонов сок и да чакаме подобрение. Laughing после ме ядоса  допълнително и аз и написах един злобен имейл с копие до нейния даскал Д-р Люк, като преди това му помрънках и на него какви ги върши, но без да споменавам имена. Mr. Green

# 227
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
И после как да им вярваш на хомеопатите и да не си принуден да искаш да "поназнайваш"...  Tired

# 228
  • Мнения: 19 268
Цонна, ти учиш ли при тях? Това е яко да можеш да си говориш и с други хомеопати и да питаш за мнение и тях.

# 229
  • Мнения: 2 674
Аз като не разбирам пиша на Д-р Люк. Това е ако е материал от неговата книга, като е нещо от лечението, което ме съмнява, драскам на съученичките. Сите ги намерих. Laughing гледам да не им досаждам по много. Mr. Green

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Влошаването на детето става след ТУб даден в остро(пи го преди 2 месеца в здраво състояние),и след него антимонум 5 пъти общо.Не мога да кажа дали Антимониума е довлошил,защото детето си беше много зле.
Но единия лекар в 13.30 (беше пил 3 пъти Ант.дотогава) каза че няма находки,но има лоша кашлица,изострено дишане,и може да направи спазъм,и изписа АБ за всеки случай.
В 17 ч друг лекар-специалист -го диагностицира с множество хрипове(днес ми каза,че е било към бронхопневмония положението и почти за болница ).
Аз основно забелязах влошаването след Туб.

Шайн детето е по-добре,АБ действа за щастие,има още хрипове обаче в долните части на дробчетата,горе са се изчистили.Отзад горе от лопатката чак  имало огнища,което най-много притеснило лекарката.

Нали ХЛ са изкуствена болест,и ако ХЛ е прекалено силно -ще създаде ли при пациента тази изкуствена болест- в случая пневмония?
"Ханеман говори в Органона за изкуствена болест, предизвикана от хомеопатичното лекарство, която е с ограничена във времето продължителност: спирате да режите лук и постепенно тази изкуствена болест изчезва."

# 231
  • Мнения: 2 674
В a hahnemann revisited  той казва, че никога не предписва нозод, само защото го има като миазъм, а го прави в случай, че симптомите го изискват. Туберкулин го давахме на щерката, но в ниска потенция, за една седмица и след това почивахме, защото са deep acting remedies. Винаги предпочита да покрие тоталността от симтомите с хл, вместо с нозод.

Разбира се, че може да си докараш симптоми.

При даване на нозод миазмите се разбъркват (не ми идва друга дума сега) и излизат нови симптоми, миазмът може да е бил латентен, но след приемането на нозод се появявт други симптоми.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 00:03 от Цонна

# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
А когато симптомите са причинени от ХЛ,алопатията може ли да се справи с последиците?
Пневмония вследствие доказване на ХЛ,хомеопатът не знае как да оправи положението,налага се АБ,има ли вероятност АБ да не успее да излекува изкуствената пневмония?

# 233
  • Мнения: 2 674
Разбира се, че не. Могат да ги потиснат-това да!

Децата са с добра жизнена сила, и обикновено се справят бързо, но след нозод в 1М, който нямам представа как е пит, и видимо докарва влошаване не знам какво да ти кажа.  Много силно е това. Ние пиехме в 30с, воден разтвор, през чашки, дето Мечка до ден днешен твърди, че там няма влошаване, ние при друг нозод започнахме да го доказваме. Много внимателно с тях. ЛДШ казва, че трябва да се ползват като специална карта. Peace

Има една българка, която е учила при ЛДШ, живее в Канада. Можеш да се свържеш с нея, да видиш дали може да помогне. Ама те всичките много знаят, ти нали го научи по трудния път това.  Zara Lashkova.  В последствие разбрах, че ми е съгражданка. Нищо не мога да ти кажа за нея, само знам, че е учила с него. Това само по себе си нищо не значи, защото и тя може да предписва лимонов сок до откат, ако не знаеш какво прави.. Нали знаеш, проверката е висша форма на доверие.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 00:20 от Цонна

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
А влошаване от неправилно лекарство във висока потенция и подтискане от същото лекарство-едно и също ли е или не като последици?

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 00:36 от budiko

# 235
  • Мнения: 2 674
Ами все му е зле на човека. Laughing

Влошаването може да бъде от грешно лекарство, от вярно лекарство, но в невярна администрация. При Дейвид Литъл ги има обяснени тези неща.

http://www.simillimum.com/education/little-library/homoeopathic- … y/chd/article.php


Потискането, ако е направено с много хл е трудно за оправяне. Например аз съм в такава ситуация. Предписвано е върху keynotes. Не ги знам термините на български, но с прости думи вместо тоталността от симптомите да бъдат взети, се предписва по отделни ключови характеристики. ЛДШ казва, че след такива случаи като моя дори правилно подбрано лекарство не може да започне да работи. Купон!

Аз знаех как да рестартирам случая, но не мога да си предпиша точното лекарство. Това малко като хирург да си прави сам операция. Laughing или зъболекар да си оправи зъбите собственоръчно. Пък и въобще не си мисля, че бих могла да се справя с водене на случай, дори да успея да намеря лекарството. Много вода трябва да изтече.

В Хронични Болести ги има описани тези неща.  Не съм си отбелязала страниците, но порови в линка на книгата и съм сигурна, че ще ги намериш и ще ги прочетеш.
  

Купи си Органона, там пише кога се повтаря хл. Какво става, ако се повтори когато не трябва...


Ася, знаеш ли какво се сетих. Купи си Хроничните болести със оригиналната номерация на СХ на страниците. По-лесно е да си правиш справка при нужда. Аз имам едно издание без оригиналната номерация и е трудно да сверяваш.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 05:09 от Цонна

# 236
  • Мнения: 2 674
Този ДЛ така е направил сайта, че не мога да кракна кода. Направих грешка на едно място и не ме пусна да продължа, аз се усетих каква е, ама the page does not exist при повторен опит Mr. Green

Видях скриншотове от сайта като teaser. Laughing и забавни цитати от типа:

Creativity is great but plagiarism is faster. Mr. Green Съвсем не се майтапя.

# 237
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ася, знаеш ли какво се сетих. Купи си Хроничните болести със оригиналната номерация на СХ на страниците. По-лесно е да си правиш справка при нужда. Аз имам едно издание без оригиналната номерация и е трудно да сверяваш.


много добра подсказка, благодаря  Hug
затова съм се ориентирала към haug, там първото и второто издание на Хр. болести са интегрирани, като са маркирани с различни цветове и при текстовете от второто издание стои регистъра.
сега трябва да ги намеря на добра цена  Mr. Green

Creativity is great but plagiarism is faster. Mr. Green

и това е добро! Mr. Green

budiko, според мен, изкуствената болест трябва да отшуми, щом се спре лекарството. ако е във висока потенция може да отнеме повече време. или трябва да се антидотира.

аз не бих казала, че нещо омазано с хомеопатия, може да се "оправи" с алопатия.
НО, аз съм крайно скептична към днешната медицина и с моят скепсис не искам да заразявам никого!!!
за мен всяко мнение, изказано от лекар е препоръка, аз решавам дали да го следвам, защото тялото си е мое.
знам, че взимането на решения, когато детето е болно, са много по-трудни. винаги остава въпросът: а дали не греша?...

скорошно подобрение на детето  Hug

# 238
  • Мнения: 8 512
На моменти имам усещането, че на хл се придават някакви свръхестествени способности. Хайде, при физически симтоми е ясно и аз самата съм го виждала нееднократно. Но как по- точно трябва да се възстанови човек психически след падане с охлузвания? И то след 24 часа се отчита психоемоционално подобрение и това не е съвсем естествено развитие на случката, а магическото действие на лекарството.
Имам около себе си възрастни хора, доста трудно подвижни и съм наясно какво означава падане при възрастен, ако се приеме, че не съм разбрала случката Peace.

От възрастен до възрастен и от състояние до състояние има много голяма разлика. Когато всяко едно усилие те влошава (дори и това просто да станеш от стола), то 10 минути опити да станеш от земята след падане дали можеш да си представиш до какво водят? При предишното падане не позвъних на хомеопата за ХЛ и емоционалното възстановяването трая повече от 5 дни и то с доста по-бавни темпове. Така че, дори и да ти се струва нереално, сега имаше много бързо за състоянието на човека възстановяване. И изобщо не коментирам двете ожулвания и едната синина, които нямат никакво значение.

А иначе си права - човек трябва сам да се опита да преосмисли нещата. Но това мога в момента да направя аз, да го направи мъжът ми .... Сега след като се е повъзстановил баща ми, може да го направи и той. И казва - нека седна на земята и да помислим като ми се случи другия път да падна как е правилно да се изправя. Но - в момента на шок (защото за него е било шок) е нямало как да го направи.

Само да се допълня - при баща ми колкото и да се провежда хомеопатично лечение, то в голяма степен е в посока палиативно. Макар на фона на това, което би получил като алопатично да си е направо подобрение.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 10:54 от DarinaK

# 239
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Цонна, вчерашната статия която пусна на ДЛ за нозодите и миазмите беше много интересна!   Hug

А нали като пиеш алопатия тя антидотира хомеопатията. В смисъл сега ако при детето на budiko е станала пневмония заради х.л., като се даде антибиотик ще антидотира и ще оправи положението донякъде.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 22:36 от didi24

Общи условия

Активация на акаунт