заспиване на гърда на 1 год и 9м.

  • 3 186
  • 13
  •   1
Отговори
  • сф
  • Мнения: 394
здравейте, аз търся съвет за отбиването и приспиването:

момчето ми е на година и 9м. кърмен на поискване, АМ не е пил никога. на година и 1/2 се разбрахме, че няма да се кърмим навън и нямаше проблеми с това. преди 3 м забременях и тогава пак се уговорихме, че ще цока само на заспиване, т.е веднъж следобед и веднъж вечер. т.е детето ми заспива на гърда. освен това обаче, се буди м/у 2 и 4 пъти всяка нощ и заспива със сукане.

по принцип не ми пречи да го кърмя 2 пъти дневно докато се откаже сам, но не желая повече да ме ползва за заспиване. освен това не мога да се наспя от неговите нощни събуждания и това много ми тежи.

имам нужда от съвет как да започне да заспива без кърмене. да го отбия ли напълно, или да използвам някакъв друг метод? за мен е важно да не го травмирам, но повече не мога да издържам така. заспиването напоследък му се случва по-трудно и колкото и да се старая да не ме изнервя това, не ми се получава съвсем. гледам го вкъщи сама, засега няма възможност друг човек да ми изземе функциите за приспиване.

благодаря ви предварително за идеите!

# 1
  • Мнения: 333
Здравейте,

аз имах абсолютно същия проблем с големия ми син- на 1г. и 11 месеца заспиваше на обяд и вечер само на гърда, нощем се будеше и се приспиваше на гърда (биберон така и никога не поиска)беше ми много писнало и изнервящо, така че много добре ви разбирам. Може да ви се стори глупаво, но това, което аз направих, беше, че си намазах зърната с лимон и понеже синът ми е много гнуслив и мрази кисело, това беше краят  Wink Беше ми мноого мъчно, че го лъжа така, но удържах фронта, той търсеше, аз се мазах с лимон, а той започна да заспива само с гушкане. Кърмата за няколко дни намаля, после окончателно спря. Доколкото бях чела по форума като се интересувах как се отбива пристрастено кърмаче, има някакви гелчета при гризане на нокти май, с които майките бяха опитвали да отбиват, та това с лимона аз го направих като по- полезна алтернатива на въпросния гел  Wink Та като се има предвид колко беше пристрастен големият ми син, много лесно мина отбиването, изобщо не е страдал.
Каквото и да предприемете, успех    Hug

# 2
  • сф
  • Мнения: 394
благодаря много за идеята Simple Smile)

хем полезна информация, хем се почувствах облекчена, че абсолютно същата ситуация сте я преодолели без кой знае какви сътресения. даже сте имали и бонус - пълно отбиване (на което аз не държа на 100%, но с този метод не може да се избегне "допълнителния" ефект).

сега се сетих,  че баба ми ми е разказвала, че точно така е отбила вуйчо ми навремето - мазала се е с нещо много горчиво, но не си спомням какво. тъй като моето дете няма нищо против лимоните, ще се обадя на баба ми да я питам какво точно е ползвала. след което по всяка вероятност ще подбера подходящ момент и ще действам...

# 3
  • Мнения: 333
Ами аз също изобщо не очаквах да се получи толкова лесно при нас, като се има предвид, че гърдата му беше лекарството за абсолютно всички болежки  Grinning и като търси утеха, и като е гладен, като му се спи... Но стана и то от раз, като че ли сам разбра, че не му харесва вече ( е, с помощта на лимона  Laughing ) Е, няма такова облекчение след две години кърмене  Party както забременях половин година след това, не трая дълго рахата ми, но това са подробности  Laughing А сега малкият ми син и той върви по пътя на батко си  Laughing

А вие щом сте и бременна, представям си как ви е писнало. Дано намерите горчивото нещо  Laughing и при вас нещата да се развият по възможно най- благоприятния начин и без сътресения и за двете страни   bouquet 

# 4
  • София
  • Мнения: 877
Здравей,

понеже си бременна помисли дари кърменето не изтощава организма ти. Ако искаш пробвай АМ от шише, аз след като го въведох, детето ми се отказа само на 1 г. 2 м. Сега пак става 3-4 пъти нощем и изпива 600-800 мл, но не трябва аз да го кърмя, не го вдигам от леглото, пие много бързо от шише, а може и баща му да го храни. Помисли поне нощните дали не искаш да ги смениш с АМ, той като е заспал може да не усети Wink

Аз имах задържан аборт докато кърмех, тогава беше на 1 г., може да се дължи на кърменето (хормонален дисбаланс-пролактин, прогестерон, тънка лигавица). Не се знае, имай предвид, че си изтощаваш бременеещото тяло.

# 5
  • Мнения: X
Здравей,

понеже си бременна помисли дари кърменето не изтощава организма ти. Ако искаш пробвай АМ от шише, аз след като го въведох, детето ми се отказа само на 1 г. 2 м. Сега пак става 3-4 пъти нощем и изпива 600-800 мл, но не трябва аз да го кърмя, не го вдигам от леглото, пие много бързо от шише, а може и баща му да го храни. Помисли поне нощните дали не искаш да ги смениш с АМ, той като е заспал може да не усети Wink

Аз имах задържан аборт докато кърмех, тогава беше на 1 г., може да се дължи на кърменето (хормонален дисбаланс-пролактин, прогестерон, тънка лигавица). Не се знае, имай предвид, че си изтощаваш бременеещото тяло.
Много майки кърмят докато са бременни и после продължават в тандем. А също така много дълго кърмени деца отказват АМ и шише.
За мен решението е ако майката не иска да кърми е да издържи на рев няколко дни... Или просто да го остави на баба за няколко дни...
За мен последното не е решение

# 6
  • София
  • Мнения: 877
Здравей,

понеже си бременна помисли дари кърменето не изтощава организма ти. Ако искаш пробвай АМ от шише, аз след като го въведох, детето ми се отказа само на 1 г. 2 м. Сега пак става 3-4 пъти нощем и изпива 600-800 мл, но не трябва аз да го кърмя, не го вдигам от леглото, пие много бързо от шише, а може и баща му да го храни. Помисли поне нощните дали не искаш да ги смениш с АМ, той като е заспал може да не усети Wink

Аз имах задържан аборт докато кърмех, тогава беше на 1 г., може да се дължи на кърменето (хормонален дисбаланс-пролактин, прогестерон, тънка лигавица). Не се знае, имай предвид, че си изтощаваш бременеещото тяло.
Много майки кърмят докато са бременни и после продължават в тандем. А също така много дълго кърмени деца отказват АМ и шише.
За мен решението е ако майката не иска да кърми е да издържи на рев няколко дни... Или просто да го остави на баба за няколко дни...
За мен последното не е решение

Знам, аз също щях да съм от там.  Не казвам, че това е причината, но сега ако  се върна назад, бих помислила повече за ембриончето си. Сега изследвам в хормони и напр. прогестеронът не ми е в норм.

# 7
  • сф
  • Мнения: 394
благодаря на писалите!

относно АМ... пробвала съм с нулев успех. мога да пробвам пак, разбира се, макар да се съмнявам да даде резултат. единственото мляко освен моето което харесва, е прясно мляко с пасиран банан вътре Simple Smile. като шейк. дори да прояде АМ, притеснява ме да не би да му създам нов навик, от който после трябва да се отказва в последствие като му давам през нощта.
за бременността - разбира се, донякъде имам притеснение. знам, че много майки кърмят докато са бременни, особено извън БГ. това което направих като разбрах за бременността, беше че спрях всяко кърмене освен тези на заспиване. за 10тина дни престана да си иска извън времето за спане. но ето, че на моменти дори и това ми тежи.
даването на баби или други елементи не е опция при нас. нито имам възможност, нито желание.
засега клоня именно към варианта да го изтърпя да реве и да му създам нови навици за заспиване. проблемът е, че все още не съм убедена в правотата си в това решение и съм като парализирана и не предприемам нищо на този етап. всичко си го правя аз, защото не съм убедена, че е готов да му го причиня...

# 8
  • Мнения: X
Bibs моето дете е кърмено малко 5 месеца. Когато стана на годинка сама отказа млякото за приспиване и започна да хапва кисело мляко а лъжичка..... После прави няколко тигела из апартамента и отива да ляга.
За мен лично решението е само да се откаже или да го подтикнеш да се откаже ...

# 9
  • сф
  • Мнения: 394
тъй както го виждам, ще се подтикваме явно, но да се наканя трябва Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 10
  • Мнения: 18
Здравейте,понеже и аз съм в подобна ситуация с кърменето.на 1,10м.Споменаха ми за отбиване с билката Пелин,много горчи(може би е въпросното горчиво нещо )Но така и не разбрах как точно,дали докато растението е зелено и се търкаш с листата или билката в Аптеките и се прави отвара и се мажеш....още нямам смелост да го направя.Но се замислям,понеже по нормален начин не виждам да приключат нещата скоро...Мъчно ми е много,но освен заспиването на гърда ,той почти не хапва нормална храна,голяма борба е!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 877
Защо не опиташ да намалиш много течностите и малко храната кърмата ще ти намалее много и като се раздразни, опитвайки да бозае, му даваш шишето с АМ?  Simple Smile

Аз бях решила да го отбивам на 1 г. 2 м. до 2-3 м., но точно тогава сам се отби много рязко, изобщо ме не искаше. Малко преди това въведох АМ с бутилка и се прехвърли на нея.  Simple Smile Като по-малък го храних с кисело мляко с лъжичка като част от разнообразното хранене.

В момента е на 1 г. 6 м, и пие около 800 мл- 1 л АМ на ден + храната и си казвам алелуя, че не го кърмя Simple Smile Понеже яде и нощем и толкова се получава.

# 12
  • Мнения: 18
Baltazara Ако поста ти се отнася до мен.АМ не мога да го накарам да пие,изобщо не иска.Давала съм му и кисело мляко разредено с вода в шише ,също не го харесва.

# 13
  • сф
  • Мнения: 394
здравейте,

нека споделя как вървят нещата; развитието беше плавно, но много значимо!

в момента детето ми заспива най-често с четене на книжки както през деня, така и вечер. почти се е отбил - на заспиване през деня не е сукал вече повече от месец изобщо. вечерното заспиване става или само с четене, или с четене + няколко минути сукане. сукането обаче му се случва само през една-две вечери, не всеки път. не съм правила нищо специално освен каквото вече съм описала назад в темата...
понякога денем заспива без четене - докато му сменям памперса примерно, или докато го гушкам. вчера си заспа на стола за хранене например.

откакто имаме пробив в отбиването (за мен сукане през ден-два по веднъж, си е почти отбиване..), започнахме да имаме проблеми със заспиването. очаквах го, но това не прави живота ми по-лесен, за съжаление. основният проблем е, че започна през деня да заспива в много широки времеви интервали, може да заспи в 2, а може и в 5. а вечер започна много решително да не иска да ходим да се приспиваме, аз бях крайно изнервена при вечерното заспиване за известно време, но с помощта на мъжа ми овладяхме някак ситуацията засега. може би скоро ще пусна отделна тема за това...

Общи условия

Активация на акаунт