Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте Smile
Искам някоя веща мама да ми сподели за тази запушалка - на всички ли им пада, разбира ли се кога пада и прочие? Аз съм чела че при падането се получава течение под формата на слузеста кръв и че максимум до няколко дни след това настъпва раждането. Но с всички ли се случва ?
И още нещо само - колко много са тези води, които изтичат ? 1 литър ? колко ?
Може би задавам малко глупави въпроси, но все пак.....
Цитирай

Русе

знам само от себе си- не съм чела повече- запушалката е слуз и кръв, пада като парцалче, а водите са приблизително толкова, но различно за всяка мама. не е задължително като ти падне запушалката  и веднага да изтекат водите.
Цитирай

дени, а при тебе колко преди раждането падна тази запушалка ? повече от един ден или ?
мен малко ме притеснява това с водите между другото Smile по точно ме притеснява ако ми вземе че се случи докато съм някъде навън.. ще е доста неприятно май....
Цитирай

София

на мен ми изтече вечерта , а на следващия ден започнаха и околоплодните води.
запушалката е кафеникава слуз.няма начин да я сбъркаш.
Цитирай

Според това, което съм чела, водите обикновено изтичат плавно, по малко. Не очаквай драматично изтичане на литри вода като по филмите, така че и да започне, когато си навън, едва ли ще разбеле някой. Ако почнат да ти изтичат водите, трябва да полегнеш за 10-ина минута и после да тръгнеш към болницата.
Колкото до тапата, не е задължително да ти изтече преди раждането - при някои жени това става чак в болницата, когато започне раждането (същото се отнася и за водите).
Цитирай

ясно. благодаря Smile
а между другото някой да е ходил с такси до болницата като дойде моментът ? аз много се чудя как ще реагират като им кажа къде искам да ида Smile а няма кой да ме закара с кола
Цитирай

Анкх-Морпорк

Запушалката е като слузесто зацапване.
Водите при мен първия път изтекоха доста забележимо, както се мотаех из къщи. Тогава и ходих с такси, понеже при спукан мехур без контракции не е желателно да се ходи много, докато не се установи с преглед дали главата на бебо е правилно разположена, а и въобще е добре да не изтичат всички води много рано.
И аз се чудех ще ме вземат ли, понеже от нас до Майчин дом е 10 мин пеша, но нямаше проблем.
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Можеш да си поръчаш таксито, но ако ти откажат извикай Бърза помощ, раждането е спешна помощ и не могат да ти откажат.
Цитирай

Падането на запушалката нищо не означава.
тя може да пада през бременността и да се образува пак. Това не е хубав признак ако падне, но не означава че ще раждаш скоро. Мен 2 пьти вече ми пада (пьрвия пьт в 4 месец). Тогава прекарах една нощ за изследвания в болницата че имах усещане че ми изтичат и води(оказа се течение).
Проблема ми е че имам модификация на шийкатана матката и разкритие 1 см още от 5 месец, а сега в 6 месец е 2см. Ама това е втора бременност заради това.
Виж ако почнат да ти изтичат водите-бягай спешно в болницата.
Мен като почнаха да ми текат изчаках около 4 часа защото реших че в 1 часа посред нощ не ми се ходи никьде.
Та в 5 като трьгнахме вече много силно течаха , а и силните контракции бяха почнали. По-добре по-рано вьрви.
Водите при всяка жена са различно количество. Слава богу при мен бяха много защото родих 21 часа след като почнаха да текат, а за бебето е лошо ако намалеят много рязко.
Цитирай

Аз не съм усетила кога е паднала, а уж следих.
Отидох в родилното само с контракции на 5 минути и леки болки.
Не е задължително да ти изтекат водите, но ако стане, тръгвай към болницата. Ако падне запушалката, ще родиш до ден-два.
Желая ти леко раждане и здраво бебче Very Happy
Цитирай

София

На мен първият път не съм забелязала да ми пада запушалката. Най-вероятно е изпаднала по време на раждането.
Вторият път ми падна 2 дена преди да родя. Тогава ми изтичаше по малко слуз, примесена с кръв. Питах тук и мамите ми казаха да се стягам, че до 3 дена ще родя. Така и стана.
Цитирай

сега вече ми е по-ясна картинката Smile благодаря за инфото Smile би било добре тази запушалка така да ми даде сигнал, но да видим Smile
10х още веднъж Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.