отново за коликите!!! след смяна на ам с лактана био

  • 2 171
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте, бебето ми е на 3 месеца, с много силни колики от 5 ден. бяха понамаляли към 2ри месец но сега е някакъв ужас.Не може да спи от тях. ядем хипоалергично мляко на Хип, преди 10 дена педиатъра ни препоръча да го сменим с Лактана,първите 3 дена беше ок, след това на всяко ядене се гърчеше, куркане в червата и отказваше да се храни. изчаках 2 дена и върнах старото мляко. Моля някой ако е имал подобен проблем да каже, още не може да се оправи бебчето ми от Лактаната, яде трудно. Ще свърши ли този кошмар??? Sad

# 1
  • Мнения: 128
Саб Симплекс директно в устата по 20 капки, противоколични шишета, легло против колики (възглавница за кърмене) , топлина - всичко това действа и би трябвало да успокои бебето

# 2
  • Мнения: 15 379
Няма спасение.... още месец ще мине и тогава ще попреминат. Моят син беше така, съчувствам ти.
Захрани чак на навършени 6 месеца, най-добре с оризова каша.

П.П. Пробвай с капки Биогайа, които да даваш преди млякото.

# 3
  • Мнения: 27
Давала съм различни капки за колики, Лефакс, Еспумизан, Колинокс, Колийф, Абоколикен, купих шишета на др Браун против колики. И резултатът е същия. В момента давам единствено чай. Чудих се за тези Саб симплекс, но нали съдържат една и съща съставка с Лефакс, как биха били ефикасни

# 4
  • Мнения: 128
на нас Саб бяха единствените, които помогнаха, но всяко дете си е различно Simple Smile

# 5
  • Мнения: 164
По едно време май и нашите започнаха ,от началото бяхме на кърма и лактана био,давахме само два дена капки ,през цялото друго време не слизаше от мойте или на баща и гърдите,постоянно спеше върху нас,което според нас много и помогна  и бързо отшумя .също я разкарвахме така из целя апартамент,като ходех с леки полюшвания.първо гушкаш после слагаш топло одеалце на гръбчето

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 468
Моите синове не са имали колики, но все си мисля, че толкова силна реакция, колкото ти я описваш, не са просто колики. Да не би детето да има непоносимост изобщо към кравето мляко. На една позната бебето й се скъса да реве до 6-тия месец, колики, колики, накрая се оказа, че е някаква непоносимост и минаха на някаква друго - примерно Фризопеп и детето се кротна. Освен това на три месеца би трябвало да попреминават коликите.

# 7
  • Мнения: 27
Пуснали сме изследвания за алергия, надявам се силно да няма и да са просто колики които ще отшумят Sad

# 8
  • Мнения: 376
Тези симптоми са признаци на лактозна непоносимост. Лесно може да се провери дали е точно това като започнете да давате АПТАМИЛ БЕЗ ЛАКТОЗА  примерно. А за капките за колики е добре да се знае, че всички съдържат изключително вредния симетикон, а само Колийф съдържа ензима лактаза, който преработва млечната захар - лактозата. Симетиконът събира всичкия въздух в червата накуп и целта е организма по-лесно да го изхвърли навън. Но при бебета с лактозна непоносимост, симетикона увеличава още повече коликите и се получава обратен ефект.

# 9
  • Мнения: 172
Моят син имаше колики от 3-4 ден от раждането си до около 5-ия месец . Мъчителна история.  ooooh! Денем нощем.... Минах на Нутрилон АМ и положението беше малко по-спокйно.  Laughing  Laughing

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 468
Тук въпросът е дали са обикновени колики. Не мисля, че е редно да оставиш едно бебе да се мъчи и просто да изчакваш да видиш дали ще му минат. По-добре да се вземат мерки, дори да се окажат излишни.

# 11
  • Мнения: 128
а лигави ли се? да не са и зъби?

# 12
  • Мнения: 172
Разбира се, че е така, посещението при специалист си е ясно. Но в крайна сметка почти всяко бебе има колики. Това е нормален процес, който си минава. Не съм казала, че трябва да се остави детето ей така. Но почти винаги и докторите нищо не могат да направят освен да изпишат нещо. 

# 13
  • Мнения: 27
аз съм от Бургас и за съжеление тук нямаме специалисти. бих го завела на гастро, но реших да опитам и тук мнението на хора изживяли подобен кошмар. Много съм стресирана вече и от доктори и се притеснявам да водя бебчето ми. Вече не плаче както преди,единствено като не е спал. но трудно заспива или почва да пръцка и се буди,проплаква. и самото хранене ни е трудно,много се оригва. незнам вече накъде:((

# 14
  • Мнения: 15 379
И най-обикновен педиатър ще чуе коремчето и ще разбере дали са колики.
Щом се храни трудно - вероятно са колики, минават постепенно.

Оригвай го по време на хранене, после дохранвай и така. Толкова ми е познато, бях се измъчила тотално Confused.

Общи условия

Активация на акаунт