Забременяване при синдром на поликистозни яйчници

  • 7 647
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте момичета,съжалявам,ако вече има такава тема,но от вчера съм тук и не съм в час. Имам нужда някой да ми даде надежда. На 22 години съм,от почти 8 години съм с приятелят ми,а от няколко дни вече сме сгодени,и правим опити за бебе. Само мисълта,че няма да мога да забременея ме кара да изтръпвам. Знам,че има лечение,и много от вас ще си кажат "млада си,има време и т.н.,но самата мисъл не ми дава мира. Преди 2 месеца ми поставиха диагноза "синдром на поликистозни яйчници",нямам нарушения в хормоните,но понякога цикълът ми го няма,или закъснява. Толкова се наплаших,че нито съм сигурна точна ли е диагнозата,нито имам кураж да отида на лекар  Cry Моля всяка от вас,която може да ми вдъхне надежда да го направи. Невъзможно ли е забременяването ?
Съжалявам,ако има правописни грешки,но пиша от телефон  Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 8 111
Аз съм с поликистозни яйчници. Много време не обръщах внимание на това и много съжалявам. На повече години съм от теб. Съвета ми да отидеш на лекар, колкото по-рано толкова по-добре.
Забременяването е възможно, разбира се!

Последна редакция: чт, 02 окт 2014, 19:26 от Аглея

# 2
  • Мнения: 92
А какво лечение ти назначиха ? Аз се консултирах и с ендокринолог,който ми изписа еутирокс и селен,а гинеколожката ми изписа inofolic и prim oil за 3 месеца.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 111
За момента пия Инофолик и Метфогама

# 4
  • Мнения: 92
Има ли подобрение ?

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
Аз вече имам едно дете, но нямах проблем със забременяването с него. Сега искаме второ дете и се оказа, че имам поликистозни яйчници. Гинеколога ми изписа инофолик и метфогама 500 по 1/2 два пъти на ден, а от 16 до 25  ден на цикъла Утрогестан 2 по 1 таблетка и 1 аспирин. След първия месец по тази схема ми се почви зацапване на 23 ден и след това нищо. Отрицателни тестове и липса на цикъл. Ходих пак и ми изписа 3 дни да пия Дуфастон, за да предизвика цикъл и пак нищо. След това ми изписа Естрофем да го пия 7 дни и ми дойде още на 3-тия ден. Каза ми  да започна от третия ден на цикъла Фемара, за да се премести овулацията, защото при прегледа се установи , че съм имала овулация, но късна. Пих фемарата от 3 до 7 ден и от 10 започнах тестове за овулация,който до 22 ден бяха отрицателни на 22 и 23 бяха горе-долу като контролната черта и после пак отрицателни. И след 7 дни закъснение днес ми дойде, което може би значи, че овулация не съм имала, защото активно правихме бебе. Искам да попитам, някой с подобен проблем или просто за съвет или просто за малко кураж, защото изпадам в някаква депресия Sad

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте! Предварително се извинявам за дългия пост, но обещавам, че няма да бъде безполезен!
Преди няколко месеца бях диагностицирана с поликистозни яйчници, като гинекологът беше силно лаконичен по отношение на състоянието ми, в интернет се начетох на какво ли не и в крайна сметка бях супер объркана и притеснена (още повече, че се опитваме да забременея с мъжа ми от повече от година, все неуспешно). Така се случи, че веднага след консултацията заминах за САЩ и от тогава не съм била на гинекелог, да ми изпише въпросните хапчета, за които говорите, така че реших да си взема книги за заболяването, та дано помогнат.
Първите няколко, които прочетох бяха пълен талаж - казваха ми, че трябва да отслабна, като спортувам повече и се храня здравословно (никога не бих се сетила!). Виждам, че и на Вас Ви казват такива неща - нисковъглехидратна диета, Палео диета и каква ли още не.
Накрая попаднах на PCOS diet на Hillary Wright - http://books.google.com/books?id=jMPx6hfIpvYC&printsec=front … 0diet&f=false
Тази книга промени светогледа ми и горещо я препоръчвам на всеки, който може да я прочете на английски.
Та първо се описва какво представлява заболяването в подробности - как, защо, кога, симптомите (оказа се, че за неща, които мислех, че са част от характера ми, е виновен СПЯ - например, че съм супер активна сутрин, а вечер буквално не мога да мисля, или че обожавам тестени неща и, макар и да мога без шоколад, не мога без соленки, например. Другото го знаете - проблеми със ставите, с окосмяването, с теглото, оредяване на косата, безплодие, високо кръвно, риск от диабет). Тук обаче няма да се спирам - това ще го научите от книгата (или от другаде), ако Ви е интересно.
Ще кажа само каква е диетата, защото е нещо, което е ... просто като магия. Също така:
1. Пригодена е за хора със СПЯ (т.е. като мен ОБОЖАВАЩИ тестени изделия и които не могат да си представят, че трябва да спрат шоколада и баничките до края на живота си)
2. Има бързи и ефекетивни резултати (за 2 седмици и малко съм свалила 5 кг и кръвното ми кове 185/82 всеки път - докато преди месец беше 130/90 дори сутрин)
3. Чувстваш се страхотно и не усещаш никакъв глад (само аз ли съм гладна 24/7 и съм супер нещастна на всяка друга диета?)
4. Можеш да ядеш, каквото си искаш, стига да спазваш няколко прости правила (много обичам някои български ястия, например, но не присъстват в нито една американска диета, затова постощнно се чудя може ли да ям това или онова... Заради моите диети не бях правила мусака и леща от половин година, въпреки че са ми любими)

Та сега по същество - диетата е следната - ядат се колкото се може повече зеленчуци (без високовъглехидратните картофи, моркови, репи, царевица) и се водят нулеви (с времето е хубаво да свикнете да ядете без мазнина и сол, но ако не можете, 1-2 с.л. зехтин и малко сол е ок), също така се пие много вода.
От истинската храна:
50% въглехидрати (хляб, паста, ориз (възможно най-малко преработени), ядки, високовъглехидратни зеленчуци и МЛЯКО и МЛЕЧНИ ИЗДЕЛИЯ - за предпочитане без лактоза)
25% протеини (месо, колкото се може по-малко тлъсто)
25% мазнини (тук влиза и мазнината за салатата)
Фокусът е преди всичко върху въглехидратите - имате право на 150 гр въглехидрати на ден, Вие избирате как да си ги "харчите". Препоръчителният модел е "Закуска - 45/Преди обед - 15/обяд - 45/следобедна закуска - 15/вечеря - 45/допълнителни-15". Приемате, че 1 ч.ч. мляко (кисело или прясно) е 15 гр, 1 плод също е 15 гр (за организма фруктозата също е захар, така че трябва да се ограничава) (1 банан е 30гр!)

Спортът също трябва да бъде 150 мин на седмица, като 1 час леко упражнение (например ходене или йога) се брои за половин.

Може сега да звучи малко объркано, но веднъж като се почне да се гледат етикетите, човек много бързо свиква и се учи да мери "на око" (в книгата има точен грамаж за почти всички храни, но въглехидратите може да си намерите и от другаде). Моля всички със СПЯ да пробват диетата, макар за седмица, ей така, заради мен, и обещавам, че ще усетят резултат веднага!

И накрая, две любими мои мисли от книгата, която препоръчах в началото:
"Не се опитвайте да сте перфектни, 80% на диета е по-добре от нищо, освен това винаги има утре" и "Ако ще бъдеш цял живот на диета, то диетата трябва да ти харесва".

Успех на всички!   bouquet

# 7
  • Мнения: 92
Значи правилно съм се ориентирала към фитнеса и да си огранича така любимите за мен тестени,и високо въглехидратни храни Sad Но в крайна сметка здравето е най-важно.

# 8
  • Мнения: 92
Здравейте момичета,искам да се похваля след дългото измъчване на тема "нямам цикъл". След като имах нередовен цикъл,и отчаяние,мисли че ми има нещо преди Коледа реших да не се тормозя повече,и да не мисля негативно. След Нова година започнах активно да спортувам. Записах се на kangoo jumps,и на фитнес. Резултатът е 5 цикъла до момента. Преди това ми се събираха между 6-8 менструации годишно. Мисълта ми е,че очевидно движението има огромно значение,и без каквито и да е лекарства си помогнах сама Simple Smile Вече не ме притесняват въпросите "защо нямам менструация",и "ще мога ли да имам бебе ".

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте момичета и аз съм с поликистоза мъча се от 3 години да има нещо но няма имам нередовен цикъл болки пия диане 35 за 6 месеца много съм оттчаяна дано тази година да ме зарадва Бог

Общи условия

Активация на акаунт