Сицилия

  • 6 861
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте момичета и момчета!
Предстои ни пътуване след десетина дни до Сицилия, дай Боже всекиму. Разполагаме с една седмица и сме ангажирали хотел в Катания. Искаме от Катания да пътуваме до Сиракуза, Ното, Таормина и други градчета. Имахме спор дали да останем през цялото време в Катания и да обикаляме околностите ( разбирай стотина километра) или да отидем за два дни до Палермо, за да разгледаме другата част. Заслужава ли си да разкъсваме времето между двата града, или да оставим Палермо за друг път. Всеки който е посетил Сицилия иска пак да се върне. Това чета по форуми, разговаряли сме с малкото хора, били там. А възможно ли е да се отиде от Катания за един ден до Палермо? Ние сме с кола, можем да отидем.
Моля, който е бил, нека да ми подскаже какво е най- добро. Знам, че всеки си има вкус, но красивите неща се харесват от всички. Пишете и за заведения, за храни. За места, не съвсем туристически. Били ли сте в малко село само с площад, църква и гостилница...
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 437
 Ако направите поне една нощувкa в Палермо ще може да поразгледате и да отскочите до близките Чефалу и Монреале.
За мен си заслужава и ти много.

П.С. Предполагам си прегледала голямата тема за Сицилия , където има много информация ?

# 2
  • София
  • Мнения: 11 455
Оооох, Сицилия, Сицилия! Моя любов: )
Само да спомена – 10 дни, 12 града и вулкана, и скала ди турчи, и Сан Вито ло капо.
По въпроса ти – можете, разбира се, по магистралата Катаня-Палермо е не повече от 2 ч. мисля; Добре е обаче, както вече са ви посъветвали, да преспите ден или два в Онази част на Сицилия:)
Маршрута, който следвах аз започваше от Катаня (кацане), през Таормина (малко на север), после на юг-Сиракуза, Оази ди Вендикари, Ното, Разгуза ибла (за 3 часа само, но си струва мястото), Агридженто – храмовете и скала ди турчи, друго няма, Трапани, Палермо и преди полета – Палермо-Катаня.
И аз се чудех дали за тия десет дни да не нощувам само в Катаня и всекио ден да правя преходи – е, не си струваше, слава богу, че комбинирах по 1, 2 или дори 3 (в Трапани) нощувки, верно – мъкнене на багаж е, ама се пести време от това да се връщаш всеки ден до Катаня. Така мислехме тогава, пък бяхма малко по-млади, може би: )))
Успех, ако има нещо –пиши!

# 3
  • Мнения: 1 970
За седмица по-миналата година (точно за Нова година беше) ние летяхме Букурещ-Катаня-Букурещ като си бяхме букнали 4 нощувки в катаня и три в Палермо, за да обиколим колкото може повече. Наехме си кола предварително от летището в Катаня и навъртяхме 1500 км за седемте дни. палермо-катаня се взима за няколко часа, еднопосочен двулентов път е (магистрала силно казано, но караш с прилична скорост 120-140 ако няма много камиони, естествено)
Има много неща за гледане в тази част, не пропускайте. Горещо препоръчвам да отидете до Ериче, на североизток от Трапани, невероятно красиво е, качете се с колата, изживяване е, не с лифта.
Впрочем в Сицилия всичко е много красиво...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 51
Имаше една друга тема, в която писахме, но беше преди нашето пътуване, което премина така:
тръгване с Еър Малта да Катания със 6-8 часа престой в Малта и разгледахме спокойно Валета. Взехме кола от летището и продължихме към Сиракуза, където имахме три нощувки. С база Сиракуза успяхме да обиколим Шикли, Модика, Рагуза, Ното, Марзамеми и естествено Сиракуза. След безумното движение и малките улички и пътчета е цяла щастие, че успяхме да върнем колата невредима. Допълвам за тези градчета:

-  в Модика срещу информационния център на кръговото преди Св. Петър на всеки 30 мин. (+-10) има безплатен шатъл за туристите, който те качва до Сан Джовани и после истава надолу да рагледате забележителностите.

- в Рагузаима влакче, което обикаля Рагуза Ибла и спира около църквите, но не успях да му видя цената;

- в Шикли също има влакче, но и него успях да видя.

Следващите три нощувщки бяха в Катания, където спахме в страхотен  B&B точно до Via Etnea и юридическия факултет. Много луксозно със страхотно обслужване и добра цена. На 50 м. от хотела имаше страхотен ресторант, който просто няма как да не препоръчам - Locanda Cerami, божествена храна и вино на достъпни цени, на улицата пред църквата, а от вътре се чува роял - приказно.

От Катания с градския транспорт (върнахме колата) отидохме до Таормина, която естествено отговаряше на моите дългогодишни очаквания. За съжаление  лифта не работеше, слязохме пеша (още ме болят краката), но на връщане след дълго чакане (поради сицилиански неуредици) хванахме автобус до автогарата.

В Катания също има и влакче и автобуси за забележителностите - 5 евро, но пешеходно всичко се обикаля с удоволствие за 2-3 часа.

Връщането ни беше през Рим, където останахме две нощувки, но той е за друга тема. Само ще кажа, че приятели ни заведоха на една улица, от която се вижда купола на Св петър и като приближаваш към него се смалява, а като се отдалечаваш - се увеличава. Забравих как се казва улицата, но мога да я намеря.

Малко дълго стана, но пък ме върна в Сицилия.

# 5
  • В градината...
  • Мнения: 15 923
Много интересна тема, винаги съм свързвала тази част на Италия с опасност. за пръв път виждам друга гледна точка.
Между другото, намерих 2-посочен билет от Букурещ за двама само за 160 евро, направо съблазнително  Thinking

# 6
  • Мнения: 18 979
опасност няма! не се притеснявай, по улиците не се разхождат въоръжени мафиоти

# 7
  • В градината...
  • Мнения: 15 923
Говоря за мароканците. Ходила съм малко по-на север,  в Бари, ами бая съмнителни типове има, подвикват ти, страшно си става по улиците като се постъмни.

# 8
  • Мнения: 18 979

най-агресивните цветнокожи в Италия, на които съм попадал бяха в Милано преди 2 години
едвам си купих билет за метрото, стояха точно до мен около 5 минути, в опити да ми 'помагат'  ooooh! ooooh!

колкото до Сицилия,  най-населеният с цветнокожи град, който видях, беше Агриженто, но и там беше спокойно

# 9
  • В градината...
  • Мнения: 15 923
Мароканците са араби, влизат нелегално през южна Италия.

# 10
  • Мнения: 18 979
Мароканците са араби, влизат нелегално през южна Италия.

аз ги слагам под един знаменател, с всички ''не местни'

{иначе, да, проблемът с пристигащите с кораби африканци в Лампедуза е огромен.
имам приятелка италианка, и знам че италианците са на нож с непоносимо либералната политика към всеки потърсил убежище в страната им, особено с разрастващата се криза последните 5-6 години при която голяма част от родените в Италия вече мизерстват}

иначе както казах Сицилия не създава усещане за несигурност  Peace

# 11
  • Мнения: 7
Ще пътуваме до Сицилия втората половина на март само за 3 дни и половина. Много бих искала да се качим до вулкана. Някой може ли да ми даде повече инфо - от къде можем да хванем лифт, подходящи хотели наблизо, типична  сицилиянска храна и други забележителности наблизо. Благодаря предварително Simple Smile

# 12
  • Мнения: 363
Ние бяхме в Сицилия в началото на май тази година, качването до вулкана беше планувано зя втория ден, но го отмениха за последния- лоши метеорологични условия- силен вятър и облаци. Като се качихме горе имаше сняг. Дано да имате късмет с времето. Иначе лифтът е от Zafferana  , струва 30 евро в двете посоки, около лифта има широки паркинги,заведения, магазинчета. Като слезете от лифта , може да продължите нагоре с високопроходими  автобусчета , цената е още 30евро- те ви отвеждат нагоре по-близо до кратера, но не съвсем до него- забранено е след инцидент с туристи преди време. Най - удобния голям град е Катания, даже има автобусна връзка Катания-Заферана. Много е впечатляващо горе, дано имате късмет, защото ако е облачно - нищо не се вижда, все едно си в облака.

# 13
  • Мнения: 4 190
Ако се интересувате от вулкани, вижте Стромболи. Етна е нищо за гледане в сравнение с него, само на големина бие.

# 14
  • Мнения: 7
Refalex и Neuromancer, Благодаря Ви   bouquet  за бързите и изчерпателни отговори. И ние сме се насочили към Катания, но не знаех за автобусите до Заферана. Хвърлих едно око и на информацията на вулкана Стромболи и ще го обсъдим с мъжа ми да видим. newsm78 Италия ни е много любима дестинация

Общи условия

Активация на акаунт