Имам нужда от съвет.... Случвало ли ви се е

  • 4 439
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте мами.... случва се нещо много странно....

От няколко седмици съм ту добре ту зле...незнам нерви ли са какво е . До сега не ми се е случвало първо си мислех ,че е от циъкла после от нощните смени.... Нещо необичайно се случва с мен.
По принцип съм супер активен жизнен и весел човек... Старая се да угодя на всички и да оправя света и нищо неможеше да ме натъжи....

След прекарани нощни смени почнах да си задавам впроси изведнъж за смисъла на живота... След няколко дни като че ли нищо не ме радваше... Дори филми не ми се гледаха. Нещата , коиточаках с дни не ми доставяха удоволствие...искам да съм сама. Мечтите ги няма.... Имам чувство ,че каквото и да направя  няма да ми е интересно и да ми донесе удоволствие. Случвало ли ви се е това? Или дали съм осъзнала ,че всъщност живота няма смисъл и няма смисъл да го живееш и повече нищо няма да ме зарадва. Чувствам се ужасно... А от днес съм и с поредната настинка.
Като че ли изгубих живеца, исках да продължа да уча ...Имам добра работа, финнасово съм задоволена , семейството ми е добре уж няма причини.... а като че ли нищо не ми се прави. Незнамдепресия или е или просот осъзнаване... На 26 съм само... Моля дайте съвет има ли изход от ситуацията или просто вианги ще е вече така

# 1
  • Мнения: 6 365
Да, случвало ми се е. Нормално е разстройството на биологичните цикли да се отрази и на менталното състояние.

Намери си работа без нощни смени, регулирай съня, вземи малко витамин Д и евентуално мелатонин или мента-глог-валериан, излизай на слънце денем, спи на тъмно нощем.

Иначе ти намаляват нивата на някои хормони и си като парцал, а след време се чувстваш и като полудяла.

А това за смисъла на живота е друг въпрос, аз например не преставам да мисля за това:)

# 2
  • Мнения: 5
Проблема е обаче ,че нощните смени са две три , и от десет дни почивам.... и нямамжелание занищо вместо да се насладя на приятеля ми и на спокойствието аз се подтискам и не мога даоценя почивката.... някакви странни състояния нищо не ми се прави защото имам чувство , че каквото и да направя е супер безмислено

# 3
  • Мнения: 1 294
Много добре те разбирам, лично аз. Често ми се случва да изпадам в подобни състояния, а на последък почти през цялото време съм така поне от части. Парадоксът е, че колкото по-добре се нарежда и се улеснява животът ми, толкова повече затъвам като настроение и радост от живота. Мит е според мен това, че като ни е наред всичко и ние ще седнем и ще сме нон стоп радостни и щастливи. Истината според мен е в това, че човек има нужда от предизвикателства и препятствия за да не изкукурига.

Непосилната лекота на битието!

# 4
  • Мнения: 5
Аха....
Добре това според теб означава ли ,ч е повече нищо няма да ме радва или по скоро е нещо временно .... И как го преудоляваш. Аз се плаша и си втъпвявам ,че нищо няма смисъл и че може би по добре да ме няма ако е такава агония...знам ли

# 5
  • Мнения: 1 294
На мен ми е трудно да кажа дали нещо ще или няма да те радва за в бъдеще и как ти лично ще се справиш с това. За мен мога да ти отговоря, дано ти помогне. Споменах ти в предния си пост за предизвикателствата. Аз си помагам така, с предизвикателства. Работа, която хем ме измаря, хем ме удовлетворява, хоби, градинска работа. За теб ти трябва да намериш какво на теб ти помага, това е времеемък процес.

# 6
  • Мнения: X
О, аз се чувствам така доста често, но си знам, че съм така устроена, и че всичко е в главата ми, а не обективно - и минава за няколко часа до ден-два. С известни активни усилия от моя страна - карам се насила да върша неща, които обичам, и помага.

Не бива да се тревожиш излишно и да правиш геренални изводи.
Първо изключи здравословните причини - ако трябва си направи хормонални изследвания. Подобри си начина на живот - сън, витамини, спорт. Ако имаш някакви дисбаланси в организма, оправянето ще отнеме време, 10 дни са много кратък период.
След като по принцип си позитивен и несклонен към депресии човек, такава ще си останеш, не се тревожи.
Тези наглед безпричинни състояния се дължат на мозъчната химия - на баланса между мозъчните невромедиатори. При някои преобладават тези, които предизвикват меланхолии, и това си е генетично предразположение. При тебе явно не е такъв случаят, значи състоянието е временно и поради някаква външна причина.
Животът по принцип е безсмислен и се пълни със смисъл всеки ден. Всеки сам за себе си открива смисъла в нещата, които го зареждат - хобита, деца, работа, уреждането на живота, любовта. И едни и същи неща могат да се гледат през очила с най-различни цветове в зависимост от мозъчната химия. Може, разбира се, да й се повлияе с изкуствени средства, обаче страничните ефекти са непредвидими и обикновено лоши. Така че остава автосугестията - да се научиш сама да се справяш и да си самовнушаваш, че всичко ще се оправи, и че ще се справиш.
Много си млада на 26 години, за да решиш окончателно, че животът няма смисъл Hug
Поговори с приятеля ти, може би връзката ви е станала прекалено рутинна и се нуждае от събуждане.
А дали не ти щрака биологичният часовник и не ти напомня, че е време за дете? Защото чисто биологично това е най-подходящата възраст. Може би това те кара да чувстваш неща от сорта на - животът няма смисъл и нищо няма перспектива.
Не се чуди, че колкото повече се нареждат нещата, толкова по-зле се чувстваш - нормално е, човек приема за даденост вече постигнатото и почва да се вглежда във все по-дребни подробности, така че все е недоволен. Иска се талант и усилия да се научиш да се радваш продължително на това, което имаш.

# 7
  • Мнения: 11 234
Така изглежда началото на една депресия.  Sad Не е задължително за нея да има причина.

Както са те посъветвали - пусни си хормонални изследвания, обезателно започни динамичен спорт и ... и ти желая да издрапаш.  Peace Аз не успях да се справя на твоята възраст, а с времето става все по-жестоко това усещане за "няма смисъл".  Rolling Eyes

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 26 142
В момента съм в такова състояние,нищо не ме радва,чувствам се объркана,неразбрана...самотна Sad

# 9
  • Мнения: 87
Хубава тема, размисли за смисъла на живота са необичайни за 26години. Много хора се питат за това,  отговора е толкова древен колкото света.  всъщност отговор на тези въпроси и на този е в древните книга библия която е плод на други древни книги философията е проста не си създаден от самия себе си както и живота ти не се определя от самия себе си.  Ти си се появил за да съществуваш и ще изчезнеш без да знаеш кога и къде.  Какво ще направиш през това време също не знаеш. Остава ти само няколко неща,  да живееш праведно и да спазваш законите на този който те в създал(не биологичния ти баща) това е,  колкото сложно толкова и просто иначе има психолози които биха те изкарали от това

# 10
  • Мнения: 701
Виновна е по-скоро монотонността, не лекотата.
Светва червена лампичка, че това не е Твоето намерение, не е твоята радиочестота, не си ти, както искаш да се развиваш. Точно "развитие" е ключовата дума.

# 11
  • Мнения: 1 844
Депресия е. Причинна или безпричинна.
На всеки се случва в една или друга степен, за кратък или дълъг период.
Ако имаш причина - работи върху нея и евентуално по отстраняването й.
Ако нямаш - опитай да си създаваш РАЗНООБРАЗИЕ, нови усещания.
Не винаги това помага, разбира се.
Ако мрачното ти настроение продължи по-дълго, посети психолог или психиатър. Има си техники, методи и медикаменти, които бързо изкарват от дупката.
Успех!

# 12
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
scorpio26 - изследвай си хормоните на щитовидната жлеза. Аз бях така месеци наред, накрая стигнах до психиатър, който ме посъветва да си изследвам щитовидната жлеза и се оказа, че проблема идва именно от там. В момента, в който хормоните ми се регулираха всичките ми оплаквания изчезнаха  Peace

# 13
  • Мнения: 2 052
И аз се присъединявам към съвета да се пуснат едни изследвания.
Преди години, докато ми откриха недостиг на серумно желязо, за един дълъг период бях вечно уморена, без енергия, ентусиазъм, гладна и сънлива. И крива, в резултат на изброеното. Едно посещение при специалист, изследвания, лекарство и след месец бях нов човек.
 Не е задължително да е някакъв голям знак това състояние, освен да си обърне внимание човек и да подходи отговорно към здравето си във всеки един аспект.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 933
И аз в последно време май на там отивам . Сега като прочетох ,реших да отида и аз да си направя едни изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт