Рецепта с царевично брашно

  • 4 033
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 737
Искам да направя фингър фууд с пълнозърнесто царевично брашно, но незнам дори как се правят царевични питки. Някой да ме посъветва за рецепта, със съставки, подходящи за 7 месечно бебе?

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 20:35 от AQ

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Честно казано за 7-месечно не виждам какво ще направиш с това брашно newsm78Царевичните питки по принцип , както всичко с царевично брашно, се правят и с пшенично, защото царевичното не бухва.А на 7 месеца май пшеница не се яде...Ники поне не ядеше.Има едни много готини соленки на Хедра, идеални за фингърфуд, ама те пък са със семена.А, и кисело мляко също се слага в повечето царевични неща...Изобщо, не мисля, че можеш сега да го използваш това брашно.Но като захраниш с глутен и можеш да ползваш вече бяло брашно, обади се да ти дам няколко рецепти.Особено царевичен тутманик става перфектен, със сиренце, за закуска на бебешори след годинка и нещо.

# 2
  • Мнения: 6 243
Ми давай го тоя тутманик, де!
Тия рецепти от сестра ти откога ги чакам eat

Не се притеснявай, у нас няма 7месечни. Гоним двете години вече Mr. Green

АQ, с царевично брашно на този етап можеш да направиш само каша. Евентуално с пасиран плод в нея. Пак става за фингър фууд, но ще е мазало Wink

# 3
  • Мнения: 3 550
В магазините за здравословни храни има едни работи "Царевин". нещо като "Зрънчо", но не са такива пържени и солени, а по-здравословни някак. Те са без глутен и са идеални за фингър фууд. Малкият ги хапва с кеф. Това, ако искаш бебето ти да яде царевица. А за брашното - на този етап може да го употребиш за качамак за мама.  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми давай го тоя тутманик, де!
Eй го на, само че не е от систъра, а от нашия си форум с рецепти.

Царевичен хляб

1 ч.ч. бяло брашно
1 ч.ч. царевично брашно
1 ч.л. сол
1 ч.л. сода
1 ч.л. бакпулвер
3 с.л. олио
1 яйце
2 ч.ч. кисело мляко
Разбърква се и се пече 20-30 минути в подмазана и набрашнена тава и фурна на 200 градуса

За тутманик – плюс една чаша натрошено сирене.

Ето и соленките на Хедра:

1ч.ч. царевично брашно
2/3 ч.ч. бяло брашно (предполагам,че става и с типово или пълнозърнесто, но нямах под ръка)
1ч.л. сол
1ч.л. бакпулвер
1/4ч.ч. олио
1/2ч.ч. вода
семенца по избор - аз сложих сусам, ленено семе и белени слънчогледови семки

Сухите съставки се сипват в купа, олиото и водата се смесват и се изсипват в средата.Обърква се с лъжица и се меси кратко, колкото да стане топка. Разточва се кора 0,5см дебела, ръси се обилно със семената, минава се отново с точилката, за да залепнат семенцата и се нарязва на форми по желание. Пече се на 200 градуса до порозовяване.Стават хрупкави и с един особен приятен вкус заради царевичното брашно.

Само уточнявам, че според мен солта им е множко за малки деца, аз бих сложила около 1/3 до 1/2 от лъжичката. Иначе за възрастни са си екстра и така Wink

# 5
  • Мнения: 1 737
Може да пробвам соленките на Хедра, изцяло с царевично брашно и без семенца засега. Ако не стане - голяма работа. Grinning
Иначе детето обожава "качамак" от царевично брашно на каша и червена чушка.  eat

Иначе е педагогически захранен с глутен - веднъж близа геврек и след минута го изпусна, а вчера по същия нащин близа обикновена солета. Много му хареса, а нямаше изобщо такъв ефект със сварен бейби морков, нито ябълка, нито банан. За това имам голям мерак да му опека нещо брашняно, но с царевично брашно засега. По-сериозни захранвания с глутен мисля да направя след 8-мия му месец.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт