Великобритания - тема 54 Есенно Зимна

  • 51 003
  • 737
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 702
Не си единствената и аз съм така Simple Smile
Уж се старая да гледам какво пиша, ама бръдъ:)

# 376
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Ljoli, още преди време като обявиха че се чака второ се изненадах малко. Те още празнуват всяка нова крачка на принца, сега и второ дете - новините няма да им смогнат да ги следят и четиримата в семейството  Laughing Wink

Момичета, ще се спасяваме от Бритиш Газ. Някой да има отзиви за OVO или Southern Electric? E-on и EDF за сега са извън шорт-листата.

Ох, това виждали ли сте го? Номер 11 Laughing

Ние сме на ЕОН, ама още не сме карали зима с тях. За първите три месеца имахме ток+газ общо 140 паунда, но все пак беше лято. Замисляте ме да проверя други по-изгодни доставчици, но ще изчакам тази зима да видим как ще е вероятно...Пък и не знам от догодина дали няма да се местим.

140 лири за три месеца??? Или по 140 лири на месец?   Аз плащах ток и,газ по 140/месец, сега ми го намалиха на 104 на месец , но пак мисля,че е много. С ЕОН съм и аз. Аз изкарах добре с тях няколко години като бях на capped prices, но последния контракт ми изтече през май и не съм го подновяваха още. Чудя се дали да стоя с тях или да се местя. Ама пък никога никакви проблеми не съм имала с тях...

# 377
  • Мнения: 1 959
Препоръчвам ти Blue promise на EDF. Особено замразените цени до 2017, в момента е най-добрата оферта на пазара.
Имат страхотен кастъм сървиз.


И аз съм болна болна. Пия гаден антибиотик и страдам от половината странични ефекти.

# 378
  • Мнения: 8 891
Ние сме на EDF. Средно по 50 паунда ток+газ месечно имаме за периода юни-септември. Готвя предимно на газ. Не знам колко ще стане като почнем редовно да се топлим. Всъщност ние отдавна пускаме сутрин за 1-2 часа. В банята и в малката спалня могат да се спират радиаторите, но в голямата, която най-малко ползваме - не. Mr. Green Водата ни е на твърда такса и се плаща за голям период като средно на месец се пада по 23 паунда. Нямам база за сравнение.

Момичета, оздравявайте! Hug

Мойта щерка изкара някакъв вирус за 2 дни. Единия ден /почивен, естествено/ в продължение на няколко часа не можехме да свалим Т под 39о. И на следващия вече беше добре. Но все пак в понеделник си тествахме GP-то. Доволна съм. Веднага ни дадоха час, приеха ни, преслушаха я, гледаха й ушите /личната й в Бг не помня да го е правила, само УНГ специалист/, мериха й Т. Е, надявам се да не се налага често да ходим там.

# 379
  • Мнения: 1 959
£ 23 е много добре. И ние сме на база, аз съм голям разсипник и ако бяхме на метър, оле-ле!

# 380
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Блу, надявам се да е добре вече детето и да не се налага скоро пак да се ходи до лекар  Wink

Водата ни е на водомер, но сметките не са ни високи - около £20 до £25 най-много. А и ние сме едни разсипници иначе...

Тока на EDF наистина е на добра цена, но пак ги бият Southern Electric като крайна такса.
Много благодаря на всички за мненията. Ще има да го мисля, но до края на месеца трябва да съм решила и прехвърлила сметката. Ще драсна тук после с кого сме решили да сме Wink

# 381
  • Мнения: 444
Здравейте, ако някой от вас е наясно с въпроса по документите за шофьорска книжка би ли ми ударил едно рамо??
Пратих си формата за книжка с лична карта и шофьорска книжка (бг), върнаха ми ги, защото съм допуснала грешка на едно място и ми казват да го оправя и да пратя. Въпроса ми е- дали трябва да купувам нова апликейшън форма или просто да поправя старата? защото в писмото имаше едно изречение от рода на - игнорирайте останалите неща с червено, те са с цел по-бързото придвижвате на документите ви, и... не ни изпращайте повече лични документи, тъй като вече сме ги прегледали..
И няма кой да питам, защото от ДВЛА не вдигат телефон цял ден, а в пощата никой не е компетентен, а пък офисите из цялата страна на ДВЛА са затворени Sad Sad Sad и сега не знам- нова бланка или на старата драскам едното и отбелязвам другото?

# 382
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Здравейте, ако някой от вас е наясно с въпроса по документите за шофьорска книжка би ли ми ударил едно рамо??
Пратих си формата за книжка с лична карта и шофьорска книжка (бг), върнаха ми ги, защото съм допуснала грешка на едно място и ми казват да го оправя и да пратя. Въпроса ми е- дали трябва да купувам нова апликейшън форма или просто да поправя старата? защото в писмото имаше едно изречение от рода на - игнорирайте останалите неща с червено, те са с цел по-бързото придвижвате на документите ви, и... не ни изпращайте повече лични документи, тъй като вече сме ги прегледали..
И няма кой да питам, защото от ДВЛА не вдигат телефон цял ден, а в пощата никой не е компетентен, а пък офисите из цялата страна на ДВЛА са затворени Sad Sad Sad и сега не знам- нова бланка или на старата драскам едното и отбелязвам другото?


Попълват нова , но слагаш и старата с cover letter, където с две думи обясняваш за какво става дума.

# 383
  • Мнения: 393
Ние сме на OVO от близо 6 месеца.Плащаме 70 паунда на месец,ама имаме кредит-около 300 пауна и си ги пазим за зимата. Живеем в 3 бедрум котидж,2 бани обаче.
 Моят кошмар в тази сфера-Спарк Енерджи-невер мор!!!!!!
 А относно тази форма-не може ли да го коригираш с коректор? Така де,то дали коректор или нова форма newsm78-ти си виж кое ти се връзва:)

# 384
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Съгласна с Ave - напиши едно cover letter и обясни какво е станало, попълни нова форма, прикачи старата, и едно копие от писмото, което са ти пратили. Те вече имат данните ти в системата, но все пак ги третирай все едно са идиоти и обясни всичко - така който и да отвори писмото ти, ще разбере за какво става дума и ще може да се придвижи случая ти по-бързо Wink

juleto18, мерси за мнението за OVO Wink

# 385
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Сега направих една бърза калкулация между ЕОН и EDF.....за ток, базирано на цените които плащам per unit + standing charge и потенциално ако се преместя на ЕДФ ще спестя точно 5 лири на месец....ще погледна и газта, но разликите не оправдават очакванията ми..засега.

# 386
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ave, аз имам един екселски файл с данните на 5-6 доставчика за двата вида тарифи, които мога да ползвам, и с консумацията ми за последните три години. Много помага нагледно да видиш как ти се движи разхода, и реално с кой доставчик си по-добре  Blush
Но нищо не замества мненията на потребителите Wink

# 387
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Ave, аз имам един екселски файл с данните на 5-6 доставчика за двата вида тарифи, които мога да ползвам, и с консумацията ми за последните три години. Много помага нагледно да видиш как ти се движи разхода, и реално с кой доставчик си по-добре  Blush
Но нищо не замества мненията на потребителите Wink

Права си...но пък с ЕОН си събирам Теско точки и това ми компенсира разликата от 5 лири напр.

# 388
  • Мнения: 444
Ave, InaV, благодаря за съвета! Смятам да го направя точно така и съм приготвила всичко.

И понеже цяла нощ прекарах в мисли, или поне така си заспах и така се събудих... и не искам да бъркам формата повече, а просто да става тая книжка.. ще си задам въпроса, а някой от вас, ако желая може да помогне.
Section 3 "Your eyesight"
1. Can you meet the legal eyesight standards for driving using glasses or correcting lenses if needed? - YES/NO
2. Do you need to wear glasses or corrective lenses to meet this standard? - YES/NO

Бях отбелязала и на двете "НЕ" и ми върнаха, че ако на първото имам "не" не е ок... четох доста и това което разбрах е, че на 1 трябва да е "ДА", а на 2 "НЕ". Simple Smile
Едва ли съм направила някакво велико умозаключение, но....  Blush
Вчера просто ми се скапа целият ден, заради тези документи.. после бях на интервю за НИН и като цяло едно тичане, едно бързане... сякаш почти всичко беше наопаки.. А може и грешно да съм го усетила, просто да не ми е било ден.. Crazy

# 389
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Точно така...на първото е да, на второто не , ако не ти се налага да ползваш очила или лещи.

1. Отговаряш ли на стандарта ? - отговор - ДА
2. Трябват ли ти очила или лещи за да отговориш на стандарта - НЕ.



вариант 2

1. Отговаряш ли на стандарта ? - отговор - НЕ
2. Трябват ли ти очила или лещи за да отговориш на стандарта - ДА


Общи условия

Активация на акаунт