Великобритания - тема 54 Есенно Зимна

  • 51 000
  • 737
  •   1
Отговори
# 510
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
shokoladena_bg, мисля че малко трябва да си преразгледате виждането за Англия.
Перфектен може да ви е английският само ако не сте тук. Ние бяхме с международно признат сертификат на най-високата степен, ползвахме английският работно, и какво от това? С идването тук установихме колко зле говорим.
Добре платени професии има за хора с добре подплатени умения. Имате ли второто, ще намерите и първото. Какво специализирате професионално?
Заплатата дето са ви дали на час за чистене си е нормална.

МГМ, това с премиерската позиция не ми го хвали - цяла държава да те псува не си е работа  Laughing Виж, зъболекар звучи добре. Ама ей го на, вече съм навлязла в друга сфера Rolling Eyes  Mr. Green

# 511
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ох, ако знаеш как се надявам сестра ми да реши да живее тук някой ден... Сега е четвърта година студент Стоматология и много се надявам като завърши и като се посблъска малко с българската действителност, да реши че не е за нея, родителите ми веднага ще се преместят с нея, майка ми така или иначе ще работи като нейна сестра, баща ми е електротехник и все ще си намери нещо за правене, и двамата са отворени към идеята, само тя да реши. Като я знам колко е амбициозна и упорита, за нула време ще се установи.

# 512
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Ох, ако знаеш как се надявам сестра ми да реши да живее тук някой ден... Сега е четвърта година студент Стоматология и много се надявам като завърши и като се посблъска малко с българската действителност, да реши че не е за нея, родителите ми веднага ще се преместят с нея, майка ми така или иначе ще работи като нейна сестра, баща ми е електротехник и все ще си намери нещо за правене, и двамата са отворени към идеята, само тя да реши. Като я знам колко е амбициозна и упорита, за нула време ще се установи.

не мисля.че зъболекарите са зле в БГ, поне тези които аз познавам...имат си утвърдени практики и пациенти...и нямат желание за местене. напротив, един от БГ зъболекарите които познавам тук. се ориентира към връщане в България.

# 513
  • UK
  • Мнения: 3 959
Знам, имаме много познати зъболекари, на сестра ми ще й е лесно там, веднага щом завърши ще си има практика, пациенти и всичко необходимо, майка ми е зъботехник.

# 514
  • UK
  • Мнения: 1 918
Моята майка е зъболекар и твърди, че би заминала веднага да работи в чужбина ако била с 10 години по-млада. Simple Smile

# 515
  • UK
  • Мнения: 3 959
Кажи й, че след десет години ще мисли по същия начин Simple Smile Сестра ми е още студентка, живее на общежитие, не работи, учи много, но и излиза много, има приятели, ходи по клубове и купони, все още не й се е налагало да се сблъска челно с много неща, които са ни накарали да си търсим щастието другаде. Не че искам да не й върви, напротив, просто си мисля, че тук ще й е по добре, и откъм финанси и всичко останало. Тя е на 22 години, има още 2-3 години да завърши, или нещо такова, май по едно време искаше и хирургия да учи... Стоматологична хирургия? Нямам представа... Тя е адски амбициозна, иска да има собствена клиника, шегувам се с нея, че ще става министър на здравеопазването (и изобщо не бих се учудила, честно казано), но много ми се иска да реши друго... И аз на 18-19 мислех, че ще си стоя в България и не ми се ходеше никъде, после просто се запознах с хора, живели и възпитани в чужбина, сравних поведението им, отношението им към мен и към всичко останало, някак ме научиха да търся такова отношение... И ако дойдат, това ще е страхотно за нашите също, те са млади хора, иска ми се да видят, че не е задължително да работиш 20 часа на ден и въпреки всичко да нямаш възможност да отидеш на почивка...

Сестра ми ще се навие, ако ТКМакс й позволят да живее в някой от магазините им. Simple Smile

# 516
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Моята майка е зъболекар и твърди, че би заминала веднага да работи в чужбина ако била с 10 години по-млада. Simple Smile
Моята зъболекарка казва същото  Laughing
То тук повечето зъболекари работещи с касата са чужденци. Първият само ми беше местен, но в Бристол едната беше унгарка, другата полякиня. Във ФБ група бяха пуснали снимка от зъболекарски кабинет, където работел българин. Аз се загледах в имената и къде са завършили останалите, освен него имаше румънци и от Испания Crazy Аз лично две българки зъболекарки познавам тук.
От как ходих на зъболекар вчера все спя! И на зъбокекарския стол ме унасяше, беше дълга процедура  Rolling Eyes

# 517
  • Мнения: 377
И аз на 18-19 мислех, че ще си стоя в България и не ми се ходеше никъде, после просто се запознах с хора, живели и възпитани в чужбина, сравних поведението им, отношението им към мен и към всичко останало, някак ме научиха да търся такова отношение... И ако дойдат, това ще е страхотно за нашите също, те са млади хора, иска ми се да видят, че не е задължително да работиш 20 часа на ден и въпреки всичко да нямаш възможност да отидеш на почивка...

Сестра ми ще се навие, ако ТКМакс й позволят да живее в някой от магазините им. Simple Smile

Оххх все се каня да си мълча, но като прочета такива генерални заключения много се ядосвам. България е изостанала държава за много неща, ама такива обощения съвсем не са верни. В България като навсякъде има от всичко, има и добро и лошо. Не е задължително да си отворен към света и идеи само, ако си завършил в чужбина. То е въпрос на среда и късмет с какви хора и ситуации ще се сблъскаш. Аз съм работила и на супер изостанало откъм мислене място, дето комунизмът беше жив и съм била тормозена, работела съм и в сфера, където всякакви международни проекти и хора минаваха. Както и не е задължително да имаш кариера и пари само, ако заминеш.

По стечение на обстоятелствата съм попадала на среда, места и хора всякакви и най-различни. Видяла съм и типичния балкански манталитет, видяла съм и страхотно отношение. Това съвсем не се определя къде си роден и къде си учил. Тъпакът си остава тъпак и с пари, видял свят и какво ли не, независимо от националността.

Извинявам се за емоционалното избухване. Не ангажирам никого с мнението си. Просто не е никак справедливо да се слагат нещата само в отирицателна посока. Истината е многолика и не е само черна или бяла.

# 518
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
isolda1, не мисля че това е идеята на МГМ. Ако моя мъж не се беше запознал с хора от определени места, случайно попаднали в Бг, и не беше протекъл един определен разговор с тях, едва ли щеше да се навие да излезе от страната. Нищо че аз от години исках да дойдем. А след това той самият дърпаше по-бързо да се преместим.
По-скоро идеята е, че до като не излезе човек навън от установените си граници, няма как да знае кое ще му хареса повече, и къде ще му е по-добре. Но трябва нещо да те подбутне, и в случая с МГМ са били определени познанства.
  bouquet

# 519
  • UK
  • Мнения: 3 959
Защо си мислиш, че аз не ги знам тези неща? Познаваш ли ме, знаеш ли какво съм преживяла и с какви хора съм се срещала? Писала ли съм, че всичко е зле в България, а тук всичко е супер? За какви обобщения говорим, моята собствена майка става в 6 сутринта всеки ден от 20 години насам, и понякога се прибира от работа след полунощ и дори по късно, а на почивка не е ходила от 15 години. И аз си знам какво е било отношението към мен в България и какво е тук. Никога няма да кажа, че в България всички са идиоти - имам семейство там, имам приятели и знам от личен опит, че има страшно свестни хора, никога не съм твърдяла обратното. Прочела си в поста ми някакви неща, които никога дори не са ми минавали през главата, не знам за какви обобщения говориш.

ИнаВ ме е разбрала идеално.

# 520
  • Мнения: 377
МГМ, аз подчертах че пиша лично мнение и че истината не е черна или бяла.

Което потвърди и теорията ми, че по-добре да не пиша нищо по темата. Оф оф оф оф по много пъти. Мир, не ми се спори. Не си ме разбрала. Съгласна съм и аз с InaV  и това, което е написала.

Ох да използвам случая поне да споделя, че ми е адски тъпо, че само ми се явяват предложения и случаи за работа в България и то в момент, в който аз си търся тук. И след като засега сме тук ми е някакво много смотано  Tired, че аз за какво се боря и какво се случва. Преди няколко години си скъсах задника да търся работа в България и доста търсих, докато намеря. Сега така се сложиха нещата, че мен търсят, ама на мен ми трябва работа тук с тукашно заплащане и с живот, който да изградя тук. Каква ирония на съдбата Simple Smile.

# 521
  • Мнения: 1 959
Не съжалявай и не го мисли. Пагубно е да се мисли- Ама ако, Ех, ако бях..
И тук ще си намериш работа и ще си подредиш живота. Peace



Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 21:20 от zlatnata tolumba

# 522
  • Мнения: 377
Благодаря Толумба Simple Smile. Гледам да не гледам назад, по принцип. И аз вярвам, че ще се наредят, но как търпението е най-слабата ми черта  Laughing

# 523
  • Мнения: 1 959
Ха! Търпението и на мен не ми е силната черта.
Няма да те лъжа, минава време, много, малко, до късмет и обстоятелства е.
Междувременно ще се поотчаяш, ще ти е смотано, но както се казва keep going.
Няма друг начин. И имай предвид, че и за местните не е лесно и минава време в търсене на подходящата и желаната работа, да не се вкараш в някой филм на тема дискриминация.

# 524
  • Мнения: 377
Е надявам се да не изперкам на тема дискриминация.  Принципно като си напълно непознат навсякъде е еднакво. Колкото съм ставала приятна или неприятна на интервю в България, така и тук ще бъде. Аз не страдам от илюзии, че тук на местните им е лесно. Навсякъде ако искаш нещо трябва да се потрудиш доста.

Общи условия

Активация на акаунт