Странна болка в долната челюст

  • 14 247
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Здравейте,
от месец на сам имам странна болка в долната челюст. Всичко започна с внезапна стрелкаща болка по протежение на всички зъби. Имах трудност при дъвчене. Изчаках да отмине, но уви - не се получи... Посетих стоматолога си, направих снимка и според него - всичко е ОК. Обаче болката си е там: боли при отваряне на устата и само при стиснати зъби някъде под ухото. Конкретен зъб не боли. Та имал ли е някой подобен проблем? И към какъв лекар да се насоча: ортопед, УНГ или невролог?

# 1
  • Мнения: 581
Това е възпален триглав нерв според мен. За невролог си. Страдала съм от това, болката е отвратителна. Може да боли на няколко места, едното е точката под ухото, другата точка може да бъде точно там, където се съединяват долната и горната челюст, а също така може да бъде една  точка, която се намира успоредно на брадичката, под бузата. При мен се беше възпалил заради студа, преди две години, в онази страшната зима.Иди непременно на невролог.

# 2
  • Мнения: 873
Може да е възпаление на ставата. Имала съм възпален троичен нерв-болеше ме половината глава от него, независимо от положението на главата. Щом боли при отваряне на устата, може да е възпалена става-и това ми се е случвало. Не изключвам консултация с невролог, но и лицево-челюстен хирург (някои стоматолози са такива) би могъл да те види  Peace. Също така-второ мнение от друг стоматолог  Peace. Моят зъболекар, при който ходих 9 години не видя на рентгеновата снимка, че имам зъб с гранулом и зъб с гангрена от същата страна, от която се беше възпалил нервът. При мен от тези два зъба -5ти и 6ти-бе започнало възпалението на троичния нерв Peace

# 3
  • Мнения: 581
Да, възможно е и да е ставата, но ми направи впечатление термина " стрелкаща болка", която е типична за възпалението на троичния нерв.
Също така има и голямо значение как се дъвче. Аз дълго време чаках да ми се направи мост от едната страна и дъвчех през този период, само от другата. И вече като ми сложиха моста, не можах да отвикна от този навик. До ден днешен си дъвча все отдясно, което е много лошо, защото тези зъби поемат цялото натоварване и често ставата се възпалява.
Има едно изследване на зъбите, което се нарича фокално. Мажат те с един гел и ти пускат малко ток Laughing. Не е толкова страшно колкото звучи, но е много прецизно за откриване на инфекциозно огнище.

# 4
  • Мнения: 226
Благодаря ви момичета! Ще видим от къде ще започна утре с личната. Vergia - болката беше стрелкаща в началото. Сега е неприятна и я има само, като си стисна зъбите.

# 5
  • София
  • Мнения: 577
Страдаш от бруксизъм. Стискаш зъби съзнателно или не. Първо трябва да се установи какво е стискането - дневно, нощно или и двете. От там натоварваш зъбите и ставата. Трябва да ти се направи шина за бруксизъм.

Общи условия

Активация на акаунт