Странични реакции на Логест???

  • 6 887
  • 8
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 765
  Заради хормонален дисбаланс ми изписаха Логест.До сега не съм го приемала. Вече 8 ден ги пия и всяка вечер по едно и също време ми става зле. Започва да ми се гади и ме боли стомаха, появиха ми се и киселини.Първите 3 дни беше още по-зле тогава за малко да повърна.Имам си гастрит от преди време и сега май и той взе да се обажда. Зъбите ми също са станали чувствителни, дори като дишам през устата и ме болят.....Много, много е гадно.
   Имам няколко въпросчета :
 - Ако ги спра, няма ли съвсем да ми се сбъркат хормоните?
 - Или да продължа с други, без да съм изпила тези до края?
 - И има ли шанс въобще оплакванията ми да отшумят с времето както пише в листовката? За това аз лично не се и надявам , защото вероятно дразнят лигавицата на стомаха....Ама да питам.
   Какво мислите вие?

# 1
  • Мнения: 7 640
1. Най- добре е да си доизкараш блистера
2. Не е добра идея
3. Най-вероятно е така
Виж дали не си променила нещо в храненето, но зъбитe категорично не те болят от това Peace

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 21:40 от PolarFox

# 2
  • Мнения: 984
аз взимах логест 2 г. поради същата причина, оплакванията се засилват, ако пушиш и пиеш алкохол. Аз също имам гастрит и то остър, но не съм имала оплаквания, доста хапчета съм пила от едни ми ставаха като гюлета от други ми идваше да убия някого, но при оплаквания, които не се търпят консултирай се с доктора и може да ти ги смени с други

# 3
  • София
  • Мнения: 6 246
Ами аз преди 2 г. съм ги пила като противозачатъчни и нямах никакви оплаквания и неразположения. Май е най-добре да се консултираш с лекаря си, може да не ти понасят. Rolling Eyes

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Най-добре е да питаш лекаря. Аз пиех Логест до преди 7-8 месеца като противозачатъчно. Имах подобни оплаквания + нетърпимо главоболие. Чичо Доктор ми ги смени.

# 5
  • Мнения: 2 242
Аз също имах хормонален дисбаланс и пиех противозачатъчни, обаче още в началото ми бяха изписали няколко варианта. Беше отдавна и нямам много добър спомен, освен че от първите противозачатъчни имах много кофти странични действия (гадене, главоболие), след това ги смених със следващите и пих почти година без никакви проблеми. Не си спомням обаче дали завърших докрай първата серия, така че не мога да ти помогна за 1 и 2. Според мен трябва да се консултираш с ендокринолог и да не отлагаш Naughty! И трябва да смениш хапчетата Wink!

По третия въпрос – вярно пих ги бая време, но пък оттогава ми се оправиха проблемите и да чукна на дърво, надявам се скоро да не си правя хормонални изследвания Wink.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 765
Благодаря за отговорите!
Ще се консултирам с лекарката.
Но ми беше полезно и вашето мнение.

Виж дали не си променила нещо в храненето, но зъбитe категорично не те болят от това Peace

Единственото което съм променила и то две седмици преди това е, че ограничих до минимум сладките неща и след 18 часа се старая да не ям нищо.

# 7
  • Мнения: 3 447
Консултирай се с лекаря, може би трябва да ти смени хапчетата. Аз съм пила Марвелон като противозачатъчно и нямах проблеми с него Peace

# 8
  • Мнения: 108
Пила съм Логест преди година и нещо и преди това преди около 2 години за по няколко месеца. И в двата случая имах главоболие и станах доста нервна без видима причина. А и цикълът ми стана много странен (по-кратък, но кръвта беше със странен кафяв цвят). Най-добре е да се консултираш с лекар за смяна на лекарството.

Общи условия

Активация на акаунт