A най-абсурдните суеверия,прилагани върху бременните?

  • 4 213
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 666
Ииии-хааааа! Ами аз като чета (то повече неща са ми нови като информация) излиза, че нищо не съм спазила!
Иначе това, което не видях, а на мен ми казваха често - "Да не отказваш като ти се предлага някаква храна, защото бебето ще е злоядо!"
Е как да не откажа, ако ми предлагат да си взема от нещо, което не обичам или ми се гади само като го видя?!

# 16
  • Мнения: 3 447
Да не се плаши от чужд мъж, че детето ще прилича на него  Shocked

 hahaha На това му викам влияние на околната среда,а тя нека си убеждава,че някой я е стреснал.
Аха, хубава презастраховка са си измислили, пустите му баби-палавници newsm03

# 17
  • у нас
  • Мнения: 660
Голям смях падна,докато четяхме заедно с бъдещия татко Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 18
  • Мнения: 1 559
Муцки, вие спазвате ли това суеверие да не се подстригвате.Аз имам нужда от подстрижка ама пусто суеверие все ме е страх да не стане нещо на бебешокчов. Кажете ми и не ме мислете за луда Simple Smile) да питам и за боядисването. В момента съм с черна коса, а ми излиза русия цвят а да стоя още 7 месеца така не ми се мисли..... newsm78

Аз се постригвам и се боядисвам на 3 седмици(корените).За постригването въобще не се притеснявай това е пълна глупост.Единствено ми е гадно ,че ми е належащо често да си цапам корените,но четах доста теми по въпроса и може би 80% от жените се боядисват ...така че смело напред.

# 19
  • Мнения: 517
Значи днес заминавам на фризьор, за да ми орежат цъфналите връхчета на косата. Peace

# 20
  • Мнения: 2 381
Остър корем за момче, по-заоблен и закриглен-за момиче;
консумиране на сладки храни-момиче, а кисело- за момче;
за посипването със сол по главата-ако бременната се пипне от кръстта нагоре-ще е момиче, а от кръстта надолу-момченце;
да не се подстригват защото така отрязват Гордостта на момчето;
 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Бабини щуротийки Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 3 034
Ако бременната се стресне, където се пипне, там ще има белег детето Shocked

Но ето и един пресен случай, който ме изуми : една моя приятелка в офиса си седи срещу бременна колежка. И един ден, както си работели, колежката казала : "Ау, ритна за първи път и аз те погледнах теб, ужас, сега ще прилича на теб." На изумения поглед на мойта приятелка отговорила, че когато бебето ритне за първи път, който погледне бременната - на него ще прилича. А мойта приятелка я попитала : " Че аз защо ужас, аз толкова ли съм грозна?" Laughing

# 22
  • Мнения: 3 034
Остър корем за момче, по-заоблен и закриглен-за момиче;

В тази връзка аз имах изключително остър корем и ВСИЧКИ ме убеждаваха как ще родя момче. Даже са ме спирали по улиците разни баби да ми казват " Е тоя остър корем е на момче, чакай момче."
Е НЕ РОДИХ МОМЧЕ - МОМИЧЕ Е  newsm78

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 13:40 от iviche

# 23
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Умирах от яд като ми ръсеха сол на главата и все казваха,че ще е момче.Е-момиче е  Peace!
И аз ядях от всичко,за да не е злоядо детето,ама резултата беше 30 килца отгори и едно ужасно злоядо дете.Сега се шегувам,че в корема ми се е наяла за цял живот и сега не й се яде Wink.

# 24
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Абсолютно няма проблем за подстригването.Аз се подстригвам и боядисвам и не вярвам в тези щуротии за отрязването на достойнството. Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 5 103
Хаха повечето не съм ги чувала, но се смях от сърце Joy
Ако ги спазвам всичките нетрябва да пипам нищо, да ям по цял ден да опитам от всичко хахаххахахаа hahaha

# 26
  • Мнения: 221
Страхотна тема-толкова много се смяхме. И аз нищо от това не съм спазвала и бебето е живо, здраво и много хубаво / нямам и представа кой съм погледнала първо след ритането на бебо/  Laughing Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 2 271
Остър корем за момче, по-заоблен и закриглен-за момиче;

В тази връзка аз имах изключително остър корем и ВСИЧКИ ме убеждаваха как ще родя момче. Даже са ме спирали по улиците разни баби да ми казват " Е тоя остър корем е на момче, чакай момче."
Е НЕ РОДИХ МОМЕ - МОМИЧЕ Е  newsm78
Не, не, огледай го хубаво, щом ти е бил остър корема, значи непременно трябва да е момче!  Crazy

А аз сигурно съм се гледала в огледалото, като е ритнал за пръв път, защото синът ми прилича на мен  Flutter

# 28
  • Мнения: 5 391
Лелееее, че шантави истории Shocked
Жалкото е, че все още има хора, и то млади, които вярват в подобни безсмислици.

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Почти всичките "бисери" съм ги чувала, но най-любим ми е "Не трябва да ядеш заешко докато си бременна,че детето ще се роди със заешка устна!"  #Crazy/Никол го е споменала този шедьовър/.Ами то по тази логика ако ядеш пък пилешко,го чакай да се роди с човка или с пера  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт