за фонтанелата

  • 1 087
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте,август месец родих и до сега все го мисля и най накрая се реших да пиша.Докато бях още в болницата и една от педиатарката ми каза,че му е по-малка фонтанелата на бебо,но да не се тревожа личната педиатарка щяла някакви витамини да ми даде.Така вече сме на 2 месеца и давам само витамин Д,а когато питах личната педиатърка каза,че нищо му няма и доста деца се раждат така.Дали има някаква опасност и трябва ли да го заведа на специалист

# 1
  • Мнения: 128
Здравей, и нашата фонтанела е по-малка, а коментара на педиатърката е : ''главата расте, а фонтанелата - не''. След тази фраза реших, че ще я водя на специалист. Майка ми се познава с повечето специалисти, и още не знам името или мястото, но като разбера мога да пиша ако искате Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 447
Витамин Д само ще доведе до по-бързото затваряне на фонтанелата. Моите синове са с големи фонтанели, на големият се затвори със сигурност след 1,6 г,  малкият е на 10 м и си е доста голяма. Лятото не давах вигантол, сега по една капка.

# 3
  • София
  • Мнения: 43 833
djeri_  -  ако главата расте в нормите не е проблем, зависи и с какъв темп се затваря, но дори по-ранно затваряне може да не е проблем, ако си нараства нормално главата. За това ти е казала лекарката, че педиатъра ще следи нещата, ако нищо тревожно не е видяла до сега  педито, вероятно просто на този етап няма защо да се  тревожиш.
Вит. Д наистина  спомага за по-бързо затваряне, предполагам педиатъра ви и това е съобразил като доза и за това допълнително ще следи нещата как се развиват, естествено ако имаш  все пак притеснения, нищо не пречи да потърсиш и консултация със специалист.

Не пишеш и затваря ли се фонтанелата, тя може да е по-малка, но да не се затваря и това не е проблем.

Последна редакция: ср, 08 окт 2014, 13:01 от Angel_Dust

# 4
  • Мнения: 49
ами мисля че не му се затваря,а педиатърката ни каза по 3 капки витамин Д на джемисон ,незнам дали трябва да го водя на специалист

Общи условия

Активация на акаунт