Прокуратурата образува дело, ще изяснява имало ли е блудство с момичето аутист

  • 55 516
  • 1 309
  •   1
Отговори
# 1 005
  • София
  • Мнения: 62 595
Присъствието на родителя слага цедка на зъбите на учителя, защото дори най-безпардонният ще внимава какви ги приказва и как се отнася към децата.

# 1 006
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Най- малкото съм учудена на разсъжденията.

При нас учителите търсят родителите и ги информират.
Вероятно съм била и щастливка защото само един път съм присъствала на агресия от учител към ученик и учителя незабавно беше отстранен от наш класен ръководител.

За проява на агресия от родител към учител и то в час не съм и чувала.
При проблем винаги се извикват двамата родители в присъствието на класния и директора.

Значи вътре в училище може да става всичко и учителя да взема или не отношение, а пред входа на училището отговаря родителя.

Охраната не е поставена да пази училището от родителите, а децата от хора с криминално поведение както и извършване на такива постъпки от ученици.
На такива места ако няма охрана / детската градина/, то се включва СОТ през нощта и сградата се отваря от точно определен човек.

Да допълня, че ми се е налагало и да оставам и в смесено учебно заведение болничен тип. Или някои хора пишат "наизуст" или преобразуват нещата както им е изгодно.

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 12:36 от Al97

# 1 007
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
...П.П. Оправи си цитата или не цитирай, ако не умееш.

Ти модератор ли си? Ако не си, не е зле да смениш заповедническия тон и да излезеш от образа на учителка, размахваща пръст на другите съфорумки. Тук си една от всички, нищо повече.

# 1 008
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...П.П. Оправи си цитата или не цитирай, ако не умееш.

Ти модератор ли си? Ако не си, не е зле да смениш заповедническия тон и да излезеш от образа на учителка, размахваща пръст на другите съфорумки. Тук си една от всички, нищо повече.
Първо си погледни твоя тон и после говори за моя.
Не ми е приятно да виждам чужди думи излизащи като мои, заради някаква неграмотна, която не умее да цитира. Като не може, да не цитира или да ползва друг метод известен и лесен на всички с кавички.

И се включи в темата за да ми размахаш пръст и да ми кажеш, че не съм модератор ли?

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 14:39 от Лилянa

# 1 009
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
...П.П. Оправи си цитата или не цитирай, ако не умееш.

Ти модератор ли си? Ако не си, не е зле да смениш заповедническия тон и да излезеш от образа на учителка, размахваща пръст на другите съфорумки. Тук си една от всички, нищо повече.
Първо си погледни твоя тон и после говори за моя.
...И се включи в темата за да ми размахаш пръст и да ми кажеш, че не съм модератор ли?

С моя тон всичко е наред. Може би не правиш разлика м/у "не е зле да смениш" и "смени", но такава, уверявам те, има. Никой не е длъжен да търпи лошото ти възпитание и неумение по отношение воденето на разговор/спор.

В темата съм се включила много отдавна, още преди теб.  newsm78

# 1 010
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Няма място където да си придружител на дете или място където можеш да влезеш при случай, че там се намира твоето дете и да се изисква свидетелство за съдимост.

Може би има хора които никога не са били придружител в болница на дете и опасение от рода, че може да нападнеш друго дете или лекаря за "против" да останеш няма.

Все още няма закон, че ако си свидетел на нападение срещу друг и особено на дете не носиш отговорност. Законът е както при ПТП независимо дали си участник или не. За дете е още по-строго.

Има ли някой който да е започнат дали родителите могат да заведат лично дело срещу училището за неспазване на вътрешния правилник?

# 1 011
  • София
  • Мнения: 62 595
На охраната работата й е да пази чиновете, освен ако не си плащате отделно за охрана на децата.

# 1 012
# 1 013
  • Мнения: 15 169

Директорът на дома Славомир Кирилов каза, че не може да коментира нищо, тъй като органите на РПУ още работят.

Трудно се коментира безотговорност и неизпълнение на задължения.


Има ли някой който да е започнат дали родителите могат да заведат лично дело срещу училището за неспазване на вътрешния правилник?

Защо да не може? Във вътрешния правилник има права и задължения касаещи родителите и децата от една страна и работещите - директор, учители и др. персонал, от друга. Когато има конфликт на интереси, в следствие на неспазване на този правилник и не може да се стигне до споразумение/разбирателство, би могло да се обърне човек към съда за разрешаване на спора.
Тъй като правилникът се изготвя на база на други нормативни актове е добре да се познават и те.

# 1 014
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Правилникът на училището не е закон, на който да се позовеш и да заведеш дело за неспазването му. В този правилник е посочено какво се случва при неизпълнението му и толкова.
Много сте се филмирилаи с тези дела. Някой юрист може само да ви се изсмее, ако го помолите да ви заведе дело.

# 1 015
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Бъркаш  Peace Ще им заведе и даже ОЩЕ ВЕДНЪЖ ще ги убеди, че тезата им е печеливша. Кой нормален човек ще си подритва хляба?

# 1 016
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
О, да, така става. Тогава ще им се смее зад гърба им.

# 1 017
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Е, що? Може пък и да им го спечели.

# 1 018
  • Мнения: 15 169
Правилникът на училището не е закон, на който да се позовеш и да заведеш дело за неспазването му. В този правилник е посочено какво се случва при неизпълнението му и толкова.
Много сте се филмирилаи с тези дела. Някой юрист може само да ви се изсмее, ако го помолите да ви заведе дело.

Дано се включи юрист и да каже. Аз просто предполагам.
На теб доста хора ти се смеят, но не ти пука, още повече, че си крайно категорично за неща, за които ти липсва компетентност.

# 1 019
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Интересно за кои неща съм "крайно категорична"? И дали мога да заведа дело за клевета? Понеже не е вярно това твърдение.

Последна редакция: нд, 26 окт 2014, 11:57 от Лилянa

Общи условия

Активация на акаунт