Интериорен стил по аматьорски - 26

  • 66 234
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 677

Предишни теми:

25, 24, 23, 22 , 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

# 1
  • Мнения: 2 409
Пу, първа Simple Smile. Ема, благодаря  bouquet

valya_bl, за съжаление и Бриколаж нямаме ooooh!.

# 2
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Айде втора:) Честита нова тема, дано в нея се похвалим със завършени интериори повечко хора от темата!

Аз днес най- накрая се замъкнах до Баухаус и си харесах МДФ первази. Отказах се от полиуретановите- първо губят по външен вид, второ се оказа, че трябва да се китосват на снадките и да се боядисват след това, което тотално ме отказа.

Ема има ли нещо особено при монтажа на первазите, как се снаждат?

# 3
  • Мнения: 677
Зависи от прецизността на рязането, но ако все пак има пролука, както на самите ъгли, така и отдолу, и отзад, аз запълвам с акрилен силикон, който може след това да се боядисва. Изобщо, откакто го открих този акрилен силикон, запълвам с него дупки всякакви  hahaha

# 4
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Благодаря за новата тема   bouquet

Аз имам въпрос относно завеси - къде в София да се разходя за да разгледам за подходящ плат, по Пиротска?
Искам такъв цвят завеси
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=86978
Тези от Икеа ми пасват идеално като цвят, но ще ми трябват 3 комплекта, което излиза 135лв.  Отделно ще трябва да ги дам на шивач, за да им сложи перделък, защото са с халки, а ние имаме оригинални гипсови корнизи по тавана с оставено място за релсов водач. За ушиване на перделъка ми казаха 1.20лв /м + 1.40лв/м за самия перделък и така икейските завеси ще ми излязат над 150лв  Thinking
Мислите ли, че някъде мога да намеря такъв цвят плат и дали ще ми излезе по-евтино?

# 5
  • Мнения: 1 526
Мерси, Ема.  Hug

Другата седмица отиваме да купуваме спалнята, юхуууу.  Mr. Green

Пънче, в Икеа също имат услуга с шиене.

# 6
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Не знам дали ще ти излезе по-евтино, аз преди години си взех завеси от Пиротска, само плата, отделно да ми ги ушият и ми излязоха към 80 лв. за 2 броя. Тези от Икеа са 45 лв. за 2 бр. Аз също ще купувам от Икеа, само че на мен ми трябват 5 комплекта x 45 лв, отделно рязането и ушиването.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 003
   Ето тук имат хубави платове и шият, но не знам дали ще е по - евтино.  Peace
http://textilebbr.com/blog/

# 8
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Не знаех, че в Икеа също предлагат шиене, имате ли идея на каква цена?

# 9
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Да се шмугна и аз при вас.  Grinning

Оригинални идеи за стена


# 10
  • Мнения: 1 597
Хоп и аз на борда. Ема, благодаря за новата тема!
При мен нещата малко потръгнаха - имаме поръчани врати, закупени шкафчета за банята и вана, както и договорка с 2-ма мебелиста да започнат кухнята и 2 мастодонтски гардероба - без бързане - когато стане.

# 11
  • Мнения: 2 259
Мислите ли, че някъде мога да намеря такъв цвят плат и дали ще ми излезе по-евтино?

Аз съм си намирала много хубави платове на ул. "Братя Миладинови" (участъка м-у "Ал. Стамболийски" и "Т. Александров"). Продават на кг. остатъчни парчета италиански, белгийски и др. платове за пердета, дамаски и др. Цените са от 24 лв./кг. за по - тежките , до 50 лв. / кг. за по -леки материи. Продавачките могат да те ориентират колко излиза цената на м'.
Фасадата е променена, но мястото е това:
https://www.google.bg/maps/@42.6978766,23.3169357,3a,75y,89.95h,68.07t/data=!3m4!1e1!3m2!1sXa2zngf8NaZQ8vay7OD7qw!2e0?hl=en

# 12
  • Мнения: 6 281
Цитат на: Мари дьо ла Фер
А за малките лампички сигурно ще се налага трансформатор, което много оскъпява и усложнява свързването. По тази причина се отказахме от лампи-пури под шкафовете - много сложно свързване + трансформатор, а и щеше да струва половин /ако не е Бош, и цяла/ нова печка...
Цитат на: Vayana
Цени на трансформатори, за ориентир. Нищо сложно няма при свързването, трансформаторът  е просто преход от 220 W към 12 W.
http://ledshop-bg.com/index.php/led-produkti/led-trasformatori-p … ator-philips-150w
Цитат на: nilro
Обратното от 12 към 220 Simple Smile всички Светодиодни ленти са на 12
Извинявам се, но според мен е точно от 220 към 12 V, понеже светодиодните ленти не са ти енергоизточник. Confused

# 13
  • Мнения: 1 091
Много обичам да чета темата. Вдъхновявате ме, въпреки че рядко пиша.   bouquet

# 14
  • Мнения: 3 576
Айде и аз тук Simple Smile
При мен прогреса е бавен, но поне започнах - викнах хора и днес ми приключват къртенето на всякакви стари плочки по под и стени в коридор, баня кухня.
Майстора, който ще ми работи по баня и подове сигурно чак след 2 седмици ще е свободен и аз се чудя с какво да си уплътня времето.

Врати харесах ест. фурнир и за вътрешни и входната, но не мога да поръчам, т.к нямам ниво на пода, а и ще има местене на врати, та съвсем.
За банята също си набелязах горе-долу какво искам, но пак чакам да ми се обединят баня с тоалетна, за да видим колко кв.м ще ми трябват.
Избрах вместо фаянс да сложа травертин на подовете в коридор, кухня , баня - там и по стените. Много красиво стои и идва на цената на по-качествени плочки, а изглежда уникално. Естествения камък си е друго нещо. Увериха ме, че не се хлъзга и се използва доста за бани.

Оф, нямам търпение да започва същинската част, ама като искам тоя майстор - ще чакам  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт