Споделете опит и дайте съвет - болки в корема в 6 месец?

  • 3 178
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, мами и бъдещи мами, тормози me въпрос, свързан с болките в корема. Mного моля да се включите с мнения, защото вече се психясвам..
В 26 седмица съм и от няколко седмици имам болки ниско в корема, които обаче се видоизменят по местоположение и усещане. Пия магнезий и когато усетя някаква по-осезаема болка - но-шпа. Понякога усещам и болки на места по самия тумбак и май се позасилват вечер...

Моля ви, споделете вие усещали ли сте болки в корема, кога, какви.. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: X
А лекарите какво казаха по въпроса?

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 64
Здравей, аз съм в 25 седмица и също имам болки от време на време долу ниско в корема основно в ляво и дори понякога болката тръгва нагоре и назад. Аз пия постоянно но шпа 3x2, а също и магнезии. Казвала съм на лекаря си за болките ниско в корема и той ми отговори да пия но шпа.Не знам дали  става въпрос за същите болки - аз също имам скъсена шийка на матката,но лекаря ми е казвал да не ги свързвам с това. Това е което мога да ти кажа аз Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 678
А лекарите какво казаха по въпроса?

Ами преди няколко седмици предположиха уроинфекция и пих билкови таблетки с червена боровинка и част от неразположението изчезна, но очевидно не напълно, възможно е да е разпъване на матката, но затова питам и дали други мами ги е болял корема..

Faight, благодаря за отговора, мен също ми гледаха шийката по повод болките, при мен не е от това. Все пак е успокоително, че не съм сама.. А ти усещаш ли болките и въпреки но-шпато?

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 64
Да въпреки но шпа-то от време  на време си ме боли корема.Понякога болката е остра - като пробождания, понякога е тъпа постоянна болка, а някой път по скоро усещам като тежест или напрежение...не знам как точно да го опиша.

# 5
  • Мнения: X
Поискайте да ви проследят кръвотока с доплер.Не губите нищо.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 64
Какво общо има кръвоотока понеже не знаех, че може да е свързано с болката в корема.

# 7
  • Мнения: 821
Аз имам рядко болки предимно сутрин като се събудя! Взех да се притеснявам да не натискам бебка докато спя и затова да ме боли! Пия нош па и магнерот 3 х 1
В началото на 6 месец съм!
Скоро обаче прочетох че нош па изглажда мускулатурата и можело да скъси маточната шийка! На 14.10 съм на ЖК и ще питам АГ ... Не ми се иска да го спирам защото се чувствам добре  newsm78
Вие какво мислите?

# 8
  • Мнения: X
По-добре е да не знаеш, за да "не влизаш в излишни филми".
Ако не те затруднява, просто си провери кръвотока между майка и плод,като презастраховка.
От собствен опит съветвам всички бъдещи мами в напреднала и не толкова напреднала възраст при странни болки в областта на матката да си следят кръвотока между плод и матка.Въпреки че това не е показателно.

# 9
  • Мнения: X
А лекарите какво казаха по въпроса?

Ами преди няколко седмици предположиха уроинфекция и пих билкови таблетки с червена боровинка и част от неразположението изчезна, но очевидно не напълно, възможно е да е разпъване на матката, но затова питам и дали други мами ги е болял корема..

Как така "предположиха", не ти ли направиха изследване на урина?

Възможно е причината да е безобидна, но преди това трябва да се изключат останалите, като например - инфекция или контракции.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 678
Simple Smile
Имах изледване на обикновена урина, което не показваше отклонения, но пък ходех много често до WC. Стерилна урина не съм изследвала, гледаха ме с ултразвук, кръвооток и т.н. и нещата бяха нормални. Явно по-скоро се опитвам да разбера има ли болки в корема без някаква особена причина Simple Smile

За контракциите не знам как точно се установяват, знам, че като слушат тоновете на бебето се вижда и крива с контракции, но още не съм ходила на тонове, това май се прави по-нататък..

А за но-шпа-то акушерка ми е казвала, че отпуска гладката мускулатура, но само по себе си не може да доведе до изглаждане на шийката, при започнала родова дейност понякога дават но-шпа, но по-често бусколизин..

# 11
  • Мнения: X
Има болки "без особена причина", но всеки случай е конкретен.

# 12
  • Мнения: 14
Аз съм в 30г.с и като теб след имах такива болки.При мен се оказа,че са от уголемяването на матката,растежа на плода и местенето на органите,което е напълно нормално,понеже след 5-тия месец бебето започва да расте все повече,отколкото досега.Все пак е хубаво да те види АГ-то понеже той най-добре ще ти каже.Надявам се всичко да е наред и лека и безаварийна бременност.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 678
Благодаря, със сигурност ако усетя нещо по-сериозно веднага ще отида на лекар.

# 14
  • Мнения: 6 764
В шестия месец започнах да имам болки ниско долу в корема, докато една нощ не се събудих от адска болка дясно в кръста. На следващата сутрин пак болки в корема и естествено веднага отидох при АГ-то. Тя пък веднага ми даде направление за постъпване в болница с цел са изключат бъбречна криза и апендисит. Стоях 3 дни в болница, изследвания, ехографи, стерилна урина, консултация с нефролог. Резултат - бъбречна колика. Пих 7 дни АБ, болката в кръста изчезна, НО ниско в корема остана. С напредването на бременността болката в корема ставаше по-силна, причина освен разтягане на матката нямаше. Почнах все повече да лежа, бях и аз на Магнерот и като родих всичко изчезна  Laughing Съветът ми е ако бъдат изключени други причини за болката извън бременността да почиваш повече, избягвай по-дълги разходки (при мен усилваха болката), пий течности и не се притеснявай Simple Smile Лека бременност и дано при теб болката е само временна.

Общи условия

Активация на акаунт