Детската градина- всичко, което ни вълнува-10

  • 28 035
  • 741
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 940
Според мен от ранно чуждоезиково обучение има смисъл, ако и вкъщи се говори на детето още на един език. И ранно е още преди навършване на три години.
 Или пък в градината в една част от деня - сутрешната или следобедната им говорят само на чужд език. Другото се наваксва за отрицателно време на подходящата възраст.
Големият ми син е на седем години, започна да учи английски миналата година и в момента е в една група в Британика, която е с деца, които ходят на курсове от четири години. Т. е той за една година обучение е на същото ниво като тези деца, които са от четиригодишни там. Като нивото беше определено с входящ тест.
Същото е и с малко по-късното обучение. Една година в езикова гимназия може да навакса повече от шест преди това.

# 271
  • Мнения: 518

Щерката ходи на 4 неща в градината, а миналата година имаха и руски безплатно

Забравих - за удрянето, перването, щипането, шамаренето и т.н. съм категорично против. Против съм дори и срещу психическия тормоз на децата, но това за съжаление трудно се хваща  Peace
Дзвер,
Това е личен въпрос , ако не те притеснява може да ми отговориш  със съобщение  ,за коя детска градина става въпрос .  имаше обещание и в нашата  градина за  такива часове по руски . Заинтересована съм детето да контактува колкото може повече с учителката – рускиня. Ще ми се да разбера как адмистративно са въвели безплатните часове .

Много повече ме притеснява психическия тормоз .Срещу това рядко някой ще изпротестира , тъкмо защото е трудно доказуемо , а всъщност е много , много по-лошо и се отразява зле на децата в дългосрочен план от моментно изпускане на нервите

Относно английския език , не мисля ,че има общовалидна формула и всеки трябва да преценява според характера и особеностите на детето си .
Най-добрите английски филолози от моето поколение , които познавам , са започнали да учат английски едва в езиковата гимназия .
Синът ми ходи на английски в градината , но не разчитам там да го научи , по-скоро да упражнява това което и без друго знае от филми , клипчета и игри на компютъра .

# 272
  • София
  • Мнения: 9 517

Щерката ходи на 4 неща в градината, а миналата година имаха и руски безплатно

Забравих - за удрянето, перването, щипането, шамаренето и т.н. съм категорично против. Против съм дори и срещу психическия тормоз на децата, но това за съжаление трудно се хваща  Peace
Дзвер,
Това е личен въпрос , ако не те притеснява може да ми отговориш  със съобщение  ,за коя детска градина става въпрос .  имаше обещание и в нашата  градина за  такива часове по руски . Заинтересована съм детето да контактува колкото може повече с учителката – рускиня. Ще ми се да разбера как адмистративно са въвели безплатните часове .


34 ОДЗ Брезичка е градината. Общо взето аз не съм доволна от руския - дали защото беше безплатен и ходеха цялата група, дали защото учителката така и не можа да овладее групата, не знам, обаче в по-голямата част от времето тя гонеше групата и щерката много страдаше, понеже тя е послушна и много искаше да учи руски. Към края на учебната година така наречените "проблемни с дисциплината деца" спряха да ходят на руски, но това не помогна по никакъв начин на дисциплината и тази година руски няма  Peace

# 273
  • Мнения: 3 960
Ако става въпрос за думички на английски, вкъщи сме споменавали някоя и друга и детето ги запомня.

# 274
  • Мнения: 157

 
Здравейте,моля да ме извините,че се намесвам в темата ви,но се надявам да получа отговор,ако е възможно.
Въпросът ми е всички директори на ДГ ли могат да разберат къде е записано детето,ако от предишната ДГ системата го е отписала,може ли бившият директор да разбере къде е записано детето след това? Например разполагайки с ЕГН-то му и от чисто любопитство?
Благодаря ви предварително.

# 275
  • Мнения: 3 993

 
Здравейте,моля да ме извините,че се намесвам в темата ви,но се надявам да получа отговор,ако е възможно.
Въпросът ми е всички директори на ДГ ли могат да разберат къде е записано детето,ако от предишната ДГ системата го е отписала,може ли бившият директор да разбере къде е записано детето след това? Например разполагайки с ЕГН-то му и от чисто любопитство?
Благодаря ви предварително.
Предполагам, че може да разбере като си помогне с лични връзки. Ако питаш дали има някаква информационна система, в която да се види дадено дете коя градина посещава, отговорът е "не".


За английския в градините. Аз гледам на него просто като на странично занимание за разнообразие на ежедневието. Не смятам, че в тези условия и по този начин която и да е чуждоезикова школа може да предложи качествено обучение, затова и не очаквам особени резултати. Ако детето научи нещо - добре, ако не - няма лошо, има време да научи. Колкото и малко нови думи да научи, все пак свиква със звученето на езика, което не е малко. Когато чуе чужд език, дъщеря ми може да разпознае, ако е английски или френски (който учи извънкласно).
Определено смятам, че е по-добре за нея да посещава часовете по английски вместо да стои в другата стая, докато останалите учат. Като цяло съм доволна от обучението в нашата градина, провежда се от "АВО-Бел", учителката е една и съща вече 4 години, т.е. няма текучество, не повтарят един и същи материал, редовно изнасят открити уроци. 

# 276
  • Мнения: 157
little wingels БЛАГОДАРЯ да,това питах. Peace

# 277
  • UK
  • Мнения: 4 308
Моето го записах на танци и на футбол, но то упорито отказва да ходи, срам го е, не ги познава и не иска да мръдне от стаята. Вземат ги от групата и ги водят в салона или на двора, той не иска да тръгне. Малко деца са записани, явно се стряска, че него го викат, а други не. В крайна сметка им казах да го пуснат на английски или към каквото прояви интерес, ако има някое приятелче, което ходи на нещо и е склонен да "се излъже" да тръгне с него, както преценят госпожите. Само за плуване не е подготвен с бански, шапка, за там ми е ясно, че много дълго време ще мине, докато се реши да се съблече и да влезе във водата. Не мисля ,че е натоварващо на колкото и допълнителни дейности да ходи, всички са по различно време в различни дни, по 20 минути, той е свикнал някой да го организира и по-добре да се занимава с нещо, отколкото да стои на свободен режим в стаята и да скучае. Знам, че това прави, много бил кротък и послушен, доколкото го познавам стои и гледа само другите.

Последна редакция: ср, 22 окт 2014, 20:49 от dejie

# 278
  • Мнения: 5 513
Моя ходи първа група на плуване и ..забравих другото.Втора група на плуване,английски и танцова.
От плуването се отказа ,защото се бутал да е първи ,а треньорката го слагала последен за
наказание.И той нещеше да ходи.Сега е на английски,танцова,айкидо..футбола се
разпадна.При нас госпожите ходят с тези дето плачат.Оставят ги те.

# 279
  • Мнения: 518

При нас за първа година са в сграда с басейн и ми се ще да споделите как са организирани часовете по плуване при вас .
Щели да се сушaт и обличат сами .
Дали плувните шапки успяват да запазят косите сухи ?
Кой им ги слага , при положение че ходят за пръв път , няма да знаят как ?И ми се струва ,че шапките скубят при поставяне и сваляне , особено когато косата е дълга .
Нещо не ми се вярва сами да си вземат душ , пък и едва ли има достатъчно душове за всички . Тези които чакат за ред ще остават мокри .
Да се изсушат добре – също се съмнявам .
Аве изобщо ..... сигурно има решение за всичко , искам да знам как е в градините , в които има басейн от години , за да съм наясно каква е практиката и  какво мога да изисквам .

# 280
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

При нас за първа година са в сграда с басейн и ми се ще да споделите как са организирани часовете по плуване при вас .
Щели да се сушaт и обличат сами .
Дали плувните шапки успяват да запазят косите сухи ?
Кой им ги слага , при положение че ходят за пръв път , няма да знаят как ?И ми се струва ,че шапките скубят при поставяне и сваляне , особено когато косата е дълга .
Нещо не ми се вярва сами да си вземат душ , пък и едва ли има достатъчно душове за всички . Тези които чакат за ред ще остават мокри .
Да се изсушат добре – също се съмнявам .
Аве изобщо ..... сигурно има решение за всичко , искам да знам как е в градините , в които има басейн от години , за да съм наясно каква е практиката и  какво мога да изисквам .

Оска,радвам се да те срещна в тази тема  Hug
Споделям при моето дете как са нещата с плуването:понеделник и четвъртък от 10:30 до 11ч имат плуване.Басеинът е отоплям,извън сградата но в самия двор на ДГ.Придружава ги персонала,там се събличат и обличат сами.Съблекалнята също е отопляема,там им стоят в шкафчета халати,чехли,шапки.За шапките им помагат.Правят малка загрявка с упражнения,следва топъл душ и в басеина.Общо половин час е заниманието.После обратно пак в градината.Имат сешоар който използват при нужда.Тъй като дъщеря ми е с много дълга и гъста коса,в дните когато е плуването  я оплитам на плитка,за да не се мокри евентуално.Много е доволна от това занимание,миналата година/2 група също ги бяха организирали зимния сезон.Не я спирам изобщо.

За Емо ли събираш мнения в този случай?!
Да го нагушкаш хубаво.... Heart Eyes Hug

# 281
  • Мнения: 1 572

 
Здравейте,моля да ме извините,че се намесвам в темата ви,но се надявам да получа отговор,ако е възможно.
Въпросът ми е всички директори на ДГ ли могат да разберат къде е записано детето,ако от предишната ДГ системата го е отписала,може ли бившият директор да разбере къде е записано детето след това? Например разполагайки с ЕГН-то му и от чисто любопитство?
Благодаря ви предварително.
През системата надали се разбира,  но директорките са агентура, на която и ЦРУ и КГБ могат да завидят.
Гарантирам, че директорът от новата градина се обажда на колегата от старата да разпита какво и що. Така че, нищо покрито не остава.

# 282
  • Мнения: 18 436
В нашата (бивша вече) ДГ басейнът е с топла връзка към основната сграда. Душът е един (или два - вече не си спомням), децата се изчакват. Не си взимат дълъг душ, само се обливат, за да изплакнат хлорната вода. Става бързо, а и вътре е доста топло, така че няма опасност да изтинат чакащите. Учителките и треньорката помагат за шапките и очилата. Пак учителките сушаха мокрите коси. Не знам колко старателно, но в градините е толкова топло, като пуснат парното, че никога не съм се притеснявала да не настине.

# 283
  • Мнения: 1 572
При нас басейнът е в сградата. Има допълнителна жена, която влиза с треньорите и помага в обличането. Моят син е изключително несамостоятелен, но на  второ ходене вече ми демонстрира как си слага шапката сам. Не знам дали икак ги измиват, а коси суши учителката в стаята като ги върнат. Когато ходеше дъщеря ми и прическа са и правили Simple Smile 

Не бих давала пари за език в градината, единствен мотив би могло да бъде излизането от стаята. Това как децата попиват в ранна възраст е валидно, ако мама и тате в къщи му говорят на езика или го прави поне 1 учител в градината целодневно. Нормативът за чстна занималня от 6 и 7 годишни деца е набор от 200 думи/учебна година. Голямото ми дете знае към 100 без нито един урок. Повтаряме по филмчета, аз и превеждам, а понякога филм, който знае буквално наизуст и го пускам с английско аудио. Не съдя тези, които записват децата в първа група, искали-записали.

Относно обратната връзка и при нас я няма. Най-пълната информация е "хапва добре", но като го прибера (на обяд) си изяжда цяла порция в къщи  Crazy Така че дори това не ми е достоверно. Поне 1 път седмично питам какво учат, отговорът е "учим, учим"  blahblah Бил послушен и внимателен, не биел децата....но не споменават, че него го бият, той ми разказва. Вчера пред учителката ми показва как М.. го хванал и щипел по ръчичката, а тя се направи, че не вижда и не чува. Преден ден друго момченце го ритало. Вече инструктирах и той да бие, ако го нападнат, явно учителката ги оставя да се самосправят. Минавайки покрай двора с колата видях как 2 по-едри деца тормозеха 1 дребничко от тяхната група, учителката наблюдаваше, но не мръдна от място и не направи забележка.

# 284
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269

Дали плувните шапки успяват да запазят косите сухи ?


Дъщеря ми е голяма и плува сериозно, но мога да кажа, че в началото, докато беше само на дъска и в малкия басейн, се запазваше що- годе суха косичката. Започна ли сериозното плуване в големия басейн и най- вече скоковете, косата се мокри винаги. Така че при спокойно плуване( плицикане и игра предимно), каквото предполагам ще е при мъниците, има шанс косата да се запази суха.

Общи условия

Активация на акаунт