Движение на българските майки - Стара Загора

  • 12 813
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
еми аз мога и в другата тема да ви известявам как варви работата и до къде сме стигнали

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 910
Идеята е много добра и с удоволствие бих се включила да помогна с каквото и колкото мога.

# 17
Много се радвам,дано с общи усилия успеем.Аз като се свържа с домовете веднага ще ви кажа какво почваме да правим

# 18
Другата седмица ще започнем първо да посъберем дрешки и други неща за Дома за медико-социални грижи за деца от 0 до 3 години.директорът там е д-р Узунов,моя приятелка която го познава ще говори с него.така че мами,ако имате с какво да помогнете трябва да се разберем да съберем нещата и да отидем който иска при бебетата,то сега може и да не е много удобно да сме много,защото е грипен сезон,ама ще видим.аз другата седмица от понеделник влизам за няколко дни в болница,но след това ще съм на линия

# 19
Ако някой иска да се свърже с мен 0899 205565.Катина

# 20
  • Мнения: 2 249
Катина Hug,разписвам се да пожелая успех и да мога да следя темата ви-ще има линк в нашата тема към тази Hug-помоли модератора на отчетната за вашият район да сложи и там линк
УСПЕХ!ДОБРОТО Е ЗАРАЗНО-ЩЕ ВИДИТЕ! Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 21
Браво,Кати,успяваш да си добра с всички.Събрах доста впечатления от написаното тук.Утре ще говорим.Поздрави

# 22
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Браво,Кати,успяваш да си добра с всички.Събрах доста впечатления от написаното тук.Утре ще говорим.Поздрави

успех и търпение момичета Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 280
Ще следя темата с интерес.С дрешки мога да се включа със сигурност.А и с каквото мога друго,ще се радвам.

# 24
  • Мнения: 449
С удоволствие, аз съм носила дрехи в "Българка", имам телефона на тяхната психоложка/мисля че беше/ мога да й се обадя, ако се наложи. Тя ми гарантира, че нещата, които нося ще стигнат до децата. Там има и по-големи дечица/аз им занесох мои дрехи, тогава имаха 3 абитуриентки/, така че поле за действие има. Ще ми бъде особено приятно да участвувам в такава дейснот. При всички случаи съм насреща-трябва само да решим откъде да започнем. А и щом можем да почерпим опит от местните момичета и софиянки-още по-добре.

# 25
  • Мнения: 6 243
...опитвам да се свържа с директорите на домовете и да ги питам дали имат интерес да направим такъв благотворителен базар.ама вие щом имате опит,много ще е хубаво да споделите и да видим какво ще стане Hug
Опит с благотворителните базари не съм казала, че имам Stop
Имам опит да нося дарение в домовете - не го приеха, защото не приемали употребявани дрешки. И за да си спестим усилия, ви предлагам преди да започнем да събираме каквото и да е, първо да проучим къде имат нужда от помощта ни и каква точно да е тя.

Ако разрешите да включа по темата и с организаторския си опит, ето какво предлагам:
Намерх списък на социалните домове на територията на СЗ област, в които са настанени деца. Надявам се да е пълен и актуален. Понеже страницата е бъгната, не копирам данните тук (два пъти ми заби компютъра при тези опити), а ви давам линка - отваря се без проблеми:
http://www.studyabroad.dir.bg/bg/Oblasti-Internet.html
В  дясната част на страницата е легендата на абревиатурите.

Нека започнем с прозвъняване на телефоните и изясняване на нуждите им. За начало - в домовете в СЗ, а ако силите ни стигнат - и извън града. Кой може да се заеме с това?

По неофициални данни, към момента нещата стоят така:
- в т.нар. "Дом Майка и дете" - т. е. ДМСГД Стара Загора
 
Цитат
по принцип дрехи приемат,но те трябва да са прегледани и да са запазени.По принцип домът има нужда от памперси,храни,плодове,пари,от дрехи не толкова.По всяко време може да се отиде и да се даде дарението,като се сключва договор от 2-те страни
.
В дом "Мария Терезия", където са деца от 10 до 18 г. имат нужда от дрешки.
В Дома в Бузувград разбрах, че имали нужда от почти всичко.

Но нека започнем с разговори с директорите. След това ще почнем да събираме употребявани дрешки, играчки...А базар можем да организираме като понатрупаме опит.

Надявам се, че всички приемате предложението ми.

# 26
  • Мнения: 449
О.к., така е най-добре. На всички предполагам ще им е най-лесно първоначално да се вклюат с дрешки, така че трябва да видим къде можем да дадем бебешки и/или и наши.
Имам опит да нося дарение в домовете - не го приеха, защото не приемали употребявани дрешки.
Това направо е без коментар! Ама кво ли се чудя! Веднъж свекърва ми купила закуска на едно циганче, което й искало пари/уж умирало от глад/, а то я хвърлило в коша...

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
аз  подсрепям Сладка Хапка Wink

Има заповед да не се приемат дрешки втора употреба в бебешките домове Sad Close,коетое безумие,но практиката показва,че повечето домове приемат.Ние носехме в Благоевград,но вече спазват заповедта и не приемат.Проверето га първо по телефона.Освен това,като останат безпамперси ще запеят друга песен,защото в Перник  например им слагат много стари дрешки вместо памперси Sadкато закъсат.Както е в момента.

В бузовград и ние имаме инфо,че имат нужда от доста неща.
А с големите е друг момент WinkТе се водят от съучениците си в обикн.училища и си искат по-модерни дрехи.Това е в големите градове.Като получават дарение и децата не си харесат нищо дрехите няма какво да ги правят и обикновенно ги раздават на стари хора или домове за такива.От тамидва и недоразуменето.Но много се зависи от персонала Wink

# 28
  • Мнения: 182
 SunglassesЗдравейте,момичета!Много се радвам, че организирахте толкова бързо нещата тук. С удоволствие ще се включа да помагам с каквото мога и аз.Мисля ,че ще има доста съмишленицил HugУспех  bouquet

# 29
Разбрах за директора на "дом майка и дете" д-р Узунов, че е много деен и предприемчив човек.Така че той винаги ще ни каже с какво можем да помогнем. Имам му и координатите, но в момента му течала акредитация и бил под адска пара.Така че ще го чуя него другата седмица.

Общи условия

Активация на акаунт