Движение на българските майки - Стара Загора

  • 12 818
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 356
Здравейте момичета,
аз съм старозагорка, но отдавна живея в София. Майка ми обаче си е в Стара Загора и е председател на читалище "Родина" (намира се над общината). Разказах й за вас и тя ми каза, че те често организират концерти и спектакли за деца от домовете. Даже скоро са завели в зоопарка деца от дом и са им направили с читалищните състави празник на зоопарка. Така, че ако искате може да й се обадите, да говорите с нея и тя е съгласна да ви съдейства с каквото може. Казва се Дора Илиева, служ. тел.: 6 2 69 00.
Успех.   bouquet

# 31
  • Мнения: 6 243
Чудесна идея, мила!
Ето че може да се намери и място за бъдещият базар - като стигнем до това Grinning

# 32
  • Мнения: 2 249
ще си позволя да се включа с един съвет Praynig
обаждането предварително в дома е задължително и дори посещение на място-отидете първо-не е нужно да носите нищо-може малко плодове примерно колкото да не сте с празни ръце и огледайте на мято-различните домове са в различно състояние-тези в града със сигурност ще са по-добре откъм дрехи-а тези в провинцията-ще имат нужда Sad-запознайте се с директора и персонала и вижте дали помощта ви е желана-това е много важно!!!сблъсквали сме се с директорки ,които с отношението си ти секват ентусиазма-не желая да се случи и на вас.....и после като знаете от како имат нужда-ДЕЙСТВАЙТЕ!
 Hug Hug Hug  bouquet Hug Hug Hug  bouquet

# 33
Здравейте момичета, наистина се радвам, че ставаме все повече. Това, което Мерелин ни съветва е наистина така. Затова ако искате аз поемам ангажимента да говоря с д-р Узунов, за който вече ви споменах, ще разбера от него желаят ли помощ, от какво точно имат нужда и какво биха приели и какво не. Това първо, и второ. Днес се видяхме на живо с Фели (от форума) и мнооого се радвам за това. С нея поговорихме и стигнахме до идеята другата седмица в един от почивните дни да се съберем някъде, всички които сме от Стара Загора и заедно да решим с какво точно да почнем и как да действаме.; дотогава ще е ясно дали Дом майка и дете ще приемат помощта ни. Аз влизам в болница за няколко дни, но като изляза веднага ще ви кажа какво е станало с Дом майка и дете и ако искате към четвъртък-петък може да уточним точен ден, час и място за среща, така че всеки който иска да може да дойде. За всеки случай пак ви оставям моя номер за връзка 0899 20 55 65. много весел празник и готино настроение ви желая сега

# 34
  • Мнения: 6 243
Кат, леко и безпроблемно в болницата.
Засега остави обаждането на д-р Узунов. Със сигурност твърдя, че този дом е в най-добро състояние от всички домове на територията на града. Както пишат Мерилин и лавендър, състоянието в домовете в малките селища е много по-тежко, да не кажа трагично. Домът, към който си се насочила, е в доста прилично състояние, благодарение именно на предпримечивия си директор, както ти сама пишеш. Надявам се, че не се засягаш от препоръката ми - просто се опитвам да спестя на всички част от усилията, които така или иначе ще положим и няма да доведат до нужния резултат.

В Стара загора има един дом "Надежда", който е в кв. Самарско знаме и за който знам, че също е в доста тежко положение. Там са малки дечица - между 3 и 7 год. Тежко е състоянието на домовете в Петрово и Будзовград, но поради отдалечеността им, ще ни трябва по-стрпойна организация за тях. Между другото, момичетата от Казанлък също са се насочили към дома в Бузовкрад, така че можем да се координираме и с тях.

Ще се радвам да се видим, но съм на работа през седмицата, хайде да намерим вариант за среща през почивните дни.

# 35
  • Мнения: 2 249
пак да се включа-извинявайте,че ви се меся  в темата ама ...Embarassed
ако съберете предимно дрехи-(това е най-лесно всеки да отдели от вкъщи ) можете да се свържете с някой по-отдалечен дом от тези които е изброила sladka hapka и те да дойдт да си вземат нещата със собствен транспорт
ние правихме акция за  'Дом за деца и младежи с умствена изостаналост (от 3 до 18г.)" гр.МЕдвен-област Сливен-никога не им бяха правили дарение и маха нужда от всичко общо взето и те дойдоха да си вземат сами нещата на самата акция с линейката на дома-която докарала 2 деца до софия на лечение Cry
казвам всичко това за да не ви притеснява отдалеченоста на дома-всичко е въпрос на договорка с директора Hug

# 36
  • Мнения: 1 639
Момичета и аз съм в отбора !  Hug
Ще следя темата и когато ми е възможно ще  участвам с каквото мога.
Ние с още една мама от Казанлък сме се насочили към дома в с.Бузовград , но нямаме конкретно инфо за там все още. След като осъществим връзка  и разберем с какво можем да помогнем , ще пиша .  Peace

# 37
# 38
Ще се радвам да се видим, но съм на работа през седмицата, хайде да намерим вариант за среща през почивните дни.

Здрасти Сладка, и аз това имах предвид, към четвъртък да пуснем предложение за ден и час, а да се видим през почивните дни. Мисля, че така ще е най-удобно за всички.

До скоро, момичета, надявам се да се видим.
Успешна седмица!!!

# 39
  • Мнения: 449
Най-добре в почивните дни/ако не проплачем една за друга в сряда/ Laughing

# 40
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Да ви пожелая и аз успех и ДЕРЗАЙТЕ!!!!!!!!! Peace Hug  bouquet

Няма да е лесно,но не се отказвайте !

Винаги ,когато имате нужда от съвет или помощ - ние сме насреща! Hug



Ехооо,нова тема.Надявам се тази тема да ни е полезна.











---------------------------------
Моля, пиши на кирилица!

# 41
  • Мнения: 430
Много ви се радвам, момичета!
Личи си, че скоро и планини ще започнете да местите Hug

Кат, дано скоро да си извън болницата (надявам се, че не е нищо сериозно!!!)  bouquet

Желая ви успех във всичко и ако имате нужда от някаква помощ, само кажете Wink
Страхотни сте!

# 42
  • Мнения: 28
Здравейте!Поздрави за страхотните идеи! Laughing Laughing LaughingУспех в начинанието.Дали бих могла да се включа и аз? newsm78

# 43
  • Мнения: 6 243
Мами,
предлагам ви да започнем с нещо конкретно. Свързах се с Директорката на дома в Бузовград. същото е направила и една от казанлъшките мами. Синтезирано от двата разговора, е следното:

Домът е за деца от 0 до 3 години, но има и дечица до 6 години (с увреждания). Имат нужда от всичко, като начало е говорено за събиране на дрешки и спално бельо. Молбата им е нещата да са такива, че да могат да се перат на висока температура и дезинфекцират с трезон - т.е. да са от естествени материи (например памук). Тантели и пясъчна коприна не става, това е ясно.

Имате ли желание да направим една среща, за да съберем кой каквито неща има и да се уговорим за носенето им в Бузовград през следващата седмица? Тогава на място ще можем да видим как стоят нещата, да се запознаем с директорката - д-р Панова и да разберем ако имат належаща нужда отнещо друго.

Хайде като начало да видим колко могат да се включат още сега и удобно ли ви е този уикенд - евентуално кой от двата дни.

# 44
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ако прецените,че ще ви трябва бебешко след като отидете -кажете Praynig
Тук имаме повечко,ще мислим как да ви го пратим newsm78

Общи условия

Активация на акаунт