фоликул 16 мм

  • 8 479
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
здравейте, момичета искам вашето мнение на 17 ден с фоликул 16мм може ли да се спука и да се получи овулация при стимулация с Клостилбегит и Дифастон.Има ли вероятност да забременея Simple SmileМного искам бебе.Правя стимулация 2 месец.Благодаря ви предварително Laughing

# 1
  • Мнения: 6
Здравей Златимира,

За да се спука фоликул, той трябва да е достигнал размери около 20-22 мм.
При стимулация, лекарят трябва да те следи през няколко дни на УЗ и (обикновено) се слага Прегнил за пукане на фоликула.  Може и да се изчака сам да се спука, разбира се.
Би ли казала колко дни ти е обикновено цикъла?
Ако е по-дълъг е възможно и да настъпи овулация след няколко дни.

# 2
  • Мнения: 80
Там е работата че близо 2 год бях на Диане 35  при спирането му започнах    стимулация такаче до сега с Диането мензиса ми е бил около 25 дни.Лекарката ме гледа на вагинално узи и каза чеза този месец вече нямя нужда да ходя.Фоликула последно беше 17 ден 16мм.Но някъде към 8-10 март трябва да ми дойде.Дали до тогава може дасе спука фоликула и дазабременея? Embarassed

# 3
  • Мнения: 6
Мила, дори и да се спука фоликула и да се получи оплождане, лутеалната ти фаза ще бъде прекалено кратка (ако цикъла ти наистина е 25 дни, т.е. остават 5-7 дни), за да може да се развие и имплантира плода.
Все пак чудеса стават Grinning.

# 4
  • Мнения: 1 320
За доминантен се счита фоликул, който е достигнал поне 17 мм.
Консултирай се с лекарката си дали има нарастване на твоя фоликул, защото за 17-ти ден, при 25 дневен цикъл това е малък размер. Може би трябва да те погледнат поне още веднъж на уз. Възможно е след спиране на противозачътачните цикълът да ти се е удължил. Настоявай за още един преглед.

# 5
  • Мнения: 80
Може би този месец няма да стане.И аз мисля че времето което остава е малко за да се имплантира нещо.Другия месец ще видим.Благодаря ви много момичета че сте толкова бързи smile3525 smile3525

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
значи така, а? лекарката те натъпка с Клостил, видя, че нищо няма да стане (щото на 17-ти ден 16-мм фоликул не ще да порастне вече) и ти каза да не идваш повече тоя цикъл? брееей, че медицина, брееей, че лечение......
и да дойдеш сигурно другия месец да те натъпче пак, каза ли?

защо ти дават изобщо Клостилбегит?
преди това провериха ли дали овулираш сама? провериха ли дали са ти проходими тръбите? провериха ли спермограмата на мъжа ти?
обясниха ли ти как се приема този медикамент и колко пъти в живота можеш да го пиеш?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 882
значи така, а? лекарката те натъпка с Клостил, видя, че нищо няма да стане (щото на 17-ти ден 16-мм фоликул не ще да порастне вече) и ти каза да не идваш повече тоя цикъл? брееей, че медицина, брееей, че лечение......
и да дойдеш сигурно другия месец да те натъпче пак, каза ли?

защо ти дават изобщо Клостилбегит?
преди това провериха ли дали овулираш сама? провериха ли дали са ти проходими тръбите? провериха ли спермограмата на мъжа ти?
обясниха ли ти как се приема този медикамент и колко пъти в живота можеш да го пиеш?

  202uu

# 8
  • Мнения: 80
Аз съм с СПЯ, но без кисти.Имам всички изследвания, които доказват заболяването.Нямам овулация там е проблема.Ами незнам да сменям ли лекара за това ,че ме вика вече другия месец. CryБила съм и при Щерев.Той ми каза,че сам в менопауза.После ходих на лекар в Испания.Там ми доказаха СПЯ.Сега вече искам бебе и нещата станаха по сложни. #Cussing out

# 9
  • Мнения: 2 120
Изчетох всичко, което са ти писали момичетата. Те са прави.
Вярвам, че имаш шанс ако смениш лекаря. Никога не се предоверявай. Успех и пиши какво става.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 360
Златимира, прочети внимателно статията, към която ти давам линк по-долу. от нея ще разбереш какво точно не е наред в провеждането на твоето лечение с Клостилбегит.

http://www.zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=228

Общи условия

Активация на акаунт