Има ли връзка-отслабване и хормони?

  • 13 350
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Чудя се вече какво става с моя органисъм.Вече 2 месеца не вкусвам нищо сладко, хляб не ям незнам от кога, да не говори че не закусвам - А РЕЗУЛТАТА Е НИКАЪВ.КИЛОГРАМИТЕ МИ СИ СТОЯТ - САМО 3 kg вече ги няма.Помогнете ми,мисля че имам пробелеми с хормоните, възможно ли е от бремеността  да се е нарушил хормоналният баланс.
При такъв глад и без резултат нещо ми е много съмнително.

# 1
  • Мнения: 703
Има огромна връзка между хормоналния баланс и метаболизма.И аз отслабвам трудно,но полека-лека става.Включи много движение,посещение на фитнес или тичане,или аеробика,или тае-бо!Тогава става по-лесно!

# 2
  • Мнения: 6 164
Може само ограничаването на сладкото и хляба да не стига. Не знам другото, което ядеш какво е, колко често го ядеш и в какво количество. Може би трябва да комбинираш със спорт. Метаболизмът наистина е от голямо значение и е много специфичен за различните хора. Някои качват бавно, свалят бързо, други дебелеят сякаш от въздух... Ти и преди ли си сваляла трудно или напоследък се е появил този проблем?

# 3
  • Мнения: 583
има! а понякога е единствената причина за напълняване/отслабването.лично съм изпитала и двете на гърба си.в резултат на хормонално нарушение за  месец и половина свалих/преди години/ 15 кг.бях решила,че умирам.разбира се имах 10 излишни тогава.няколко години по-късно по същата причина за същото време качих толкова #Crazy,но след година отново обратно и оттогава не съм имала такива резки промени в теглото Praynigлошото при хормоналните промени в теглото е ,че не се влияят много от храненето.ако успееш да свалиш нещо,бързо го връщаш след това.а пък като отслабнах се тъпчех като луда/особено с шоколад Embarassed/ и не успявах и 0.5кг да кача.айде,че много се раздрънках...

# 4
  • Мнения: 15
Мисля,че преди несам имала проблеми с отлабването.През пубертета отслабнах с разделно хранене 15кг за 4 месеца, сега обаче вече не действа.Прилагам го от около 20 дни, но особена промяна не вийдам

# 5
  • Мнения: 524
Връзка има огромна,. Аз кърмя и не смея да направя драстична диета, но не ям хляб (тестяно, сладко и т.н , наблягам на месо и зеленчуци след 6 не ям. ЗА два месеца - 3кг. Отяайващо!! Преди с тези ограничения свалях поне 5-6кг Twisted Evil

Какво да се прави. Отдавам го на това, че още кърмя и хормоните все още не са както преди...

# 6
  • Мнения: 5 103
Има връзка между килата и хормоните разбирасе.

# 7
  • Мнения: 5 391
Разбира се, докато хормоните не балансират нивата си според мен диетите са загубена кауза.

# 8
  • Мнения: 18 542
Направи си хормонални изследвания. Напълно възможно НЕсвалянето на кг да е в следствие на хормонален проблем.
Аз след раждането получих пърхот (никога в живота си до този момент не съм имала).

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Със сигурност има значение, но зависи и колко има нужда да загуби организма ти Wink.

# 10
  • София
  • Мнения: 472
Знам само , че при проблеми със щитоводната жлеза и секретиращия от нея хормон влияе върху кг.При понижена функция на щит.жлеза е възможно да се пълнее, и обратното при повишена функция - се губят кг.Правих скоро такива изследвания на хормоните и затова съм наясно. Но има определенеи симптоми които насочват към едното или другото състояние) ако има естесвено проблем).При мен засега всичко е наред.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
ще следя темата- и аз си имам същия проблем, но не съм се наканила още да си направя изследвания

аз по принцип не ям по много , но и съм склонна да напълнявам 

... и ако има връзка,до колко време след раждането се оправят тези пусти хормони  newsm78

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
има, има; при мен хормоните още не са се "умирили" и  аз имам такъв проблем с килцата Close Close Close

# 13
  • Мнения: 15
След колко време горе-долу се нормализират функцийте на хормоните или това е индивидуално при всеки.Какви точно изцледвания трябва да се направят.

# 14
  • Мнения: 4 392
Определено има.Знам го от опит.

Общи условия

Активация на акаунт