Споделете откъде купувате най-изгодно луковици

  • 10 499
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 327
Днес смятам да си купя луковици, нарциси, лалета, зюмбюли и други цветя,  които ще се засаждат сега.
Не ми се обикаля по всички хипермеркети , където цените са добри , но има може би изгодно и в някои цветарски магазини. Моля споделете.

Последна редакция: пт, 07 ное 2014, 09:09 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 327
Благодаря за отзивчивостта Ви. Може би никой не купува луковици? Или не съм от Вашата група? Трудно приемате нови?

# 2
  • Мнения: 1 031
Тази есен си купих около 500 луковици, още толкова извадих от градината на нашите.  Grinning
200 от тях купих по интернет - холандски 111 бр за 22 лв (лалета, зюмбюли, алиум, анемония, нарциси, мускари и др.). Останалите от Лидл - имаха на 2 пъти промоции за луковици. За съжаление не успях за купя от зюмбюлите - 8 бр за 2.49 лв.
В момента тези луковици са още повече намалени - http://www.lidl.bg/bg/Lukovici.htm
Имаха и цветни серии по 5.50 лв (около 22 бр луковици).

Имаше и още една промоция на луковици. От нея съм особено доволна защото си купих фритилария империалис (1 бр) и ириси (7 бр). Цената на пакет беше около 3.50 лв.

За съжаление при нас няма голям избор. Купувам също и от пазара, от проверени хора.

Да не си помислите, че съм начинаещ градинар. Купихме си крайградска къща с голям двор, за който не са полагани грижи последните 15 години. В момента разчиствам и садя усилено.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Благодаря за отзивчивостта Ви. Може би никой не купува луковици? Или не съм от Вашата група? Трудно приемате нови?
Веднага нападки. Защо на попиташ тук, където повече хора ще видят въпроса ти? В същата тази тема има и писано по въпроса.

# 4
  • София
  • Мнения: 327
Благодаря за отзивчивостта Ви. Може би никой не купува луковици? Или не съм от Вашата група? Трудно приемате нови?
Веднага нападки. Защо на попиташ тук, където повече хора ще видят въпроса ти? В същата тази тема има и писано по въпроса.
Не нападки, факта че отговаряте по този начин е доказателство. Какъв е проблема да ме насочиш към темата , просто заглавието на посочената от Вас тема не ме насочва директно към въпроса ми. Все пак благодаря.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Нали това направих- насочих те.

# 6
  • София
  • Мнения: 327
Нали това направих- насочих те.
Само дето не намерих в темата която посочи отгвор. Прегледах последните страници .Излишно е да товариме темата, която отворих. Ако има форумки , които са купили скоро се обръщам към тях.

Последна редакция: чт, 16 окт 2014, 13:20 от krater

# 7
  • Мнения: 223
Аз  си взех луковици на зюмбюли и лалета от Баумакс.(В София- до Враждебна) Сториха ми се изгодни , сега не си спомням вече цената. Магазина май е пред фалит и има разни разпродажби и май са спрели да го зареждат. Преди време- на промоциите на lidl също си купих доста.

# 8
  • София
  • Мнения: 327
Благодаря, ще трябва да обикалям. Жалко , че съм изпуснала Лидл.

# 9
  • Мнения: 1 031
Благодаря, ще трябва да обикалям. Жалко , че съм изпуснала Лидл.
Не си изпуснала, в момента има промоция - 12 бр лалета/10 бр минзухари/ от 10-15 бр нарциси/ 15-20 бр алиуми за 1.99 лв. Лалетата бяха поне 3 вида, имаше и ириси.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 204
През последните три години и пролет и есен си поръчвам луковици в общи поръчки на едро от цветарски форум.Излиза изгодно и съм доволна от резултата.

# 11
  • София
  • Мнения: 327
Denima дай инфо. за цветарския форум.
Ee 123456  днес купих  от всички видове луковици в Лидл , много съм доволна и ти благодаря за инфото
Сега трябва и да ги насадя, вероятно утре , дано е хубаво времето.

# 12
  • Мнения: 223
И цветарския форум е ???

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 204
http://forum.flowersnet.info/
Само ,че поръчката вече приключи,започва месеци  предварително и вече са разпратени и вероятно засадени.Моите още не са де Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 166
Всяка година си купувам от Стрелиция >> http://www.strelitzia-bg.com/
Луковиците им са чудесни и е много удобно да се поръчва през сайта. Освен това не е нужно да поръчвате цели пакети, може по една луковица от вид.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт