Тежък ПМС

  • 3 085
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 949
Здравейте!
От доста време насам страдам от тежък ПМС. Преди година започнах да пия АГНЕС /съдържа екстракт от витекс агнус/, както и Примойл /масло от вечерна иглика/. Намерих голямо облекчение. Лошото е, че последните месеци дори и приемът на двете добавки не ми помага.  Sad  Започвам да си мисля, че наближавам  менопаузата и тези мисли определено не подобряват нещата. Симптомите на ПМС, които ме тормозят при мен са предимно на емоционално ниво - раздразнителна съм, прекалено нервна, депресирано ми е, тъпо, имам чувството, че направо не ми се живее в такива моменти.  Sad А същевременно в личен план нямам проблеми, които да са причина за подобно състояние - в семейството ми всичко е наред, имам работа.

Ето сега, остават десетина дни до М и вече се почна. Не знам как да прогоня гадното чувство. Писна ми. Вкъщи всички ме дразнят в този период, повишавам им тон без да искам. Не искам да бъда свадлива и досадна, но не зависи от мен...


Вие с какво си помагате при ПМС?
Дали да попитам гинеколога си или?

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Като си на тема добавки, аз в момента пробвам 5-HTP за нервите.
И аз усещам, че нещата покрай цикъл стават по-зле. В смисъл физическите симптоми са ми по-леки, обаче психическите са по-тежки.
Пробвай и Магнезий.
А, и комбинация от витамини В.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 673
Нищо не взимам, и съм ужасно нервна и лабилна благодарение на ПМС. Опитвам да противодействам с много разходки в планината през уикенда и йога, и да се напомням, че съм толкова проклета и досадна заради ПМС. Последният път едва изчаках да ми дойде. В деня, в който ми дойде цикъла, ставам друг човек - благ и спокоен.  Simple Smile
Би ме било страх обаче да взимам добавки като 5-HTP, например, изчетох страничните му ефекти. Виж, витамин B и магнезий ми звучат като добра идея, също и маслото от вечерна иглика - благодаря и на двете ви за тях! Те изглеждат по-безобидни.

# 3
  • Мнения: 8 949
Магнезий пия често. От известно време насам обаче не. Нищо чудно и заради това напоследък да карам по-тежко ПМС. Имало е месеци, в които направо неусетно си идва М. И го отдавам на редовния прием на добавките. Явно е и заради магнезия.

Отивам да си купя!   Peace

Обаче някой, ако се сети още нещо, да казва веднага! Че ми идва да се застрелям!  Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 38 476
Калций, Витамин Д и Жълт кантарион за нервите.

# 5
  • Deutschland
  • Мнения: 5 413
Аз пиех калции, магнезии и цинк и ми действаше супер. Пускам му снимка, води се нашенско производство и е около 2,00 лева. Поне толкова беше миналата година.

# 6
  • Мнения: 39
Аз пък съм страшно доволна от жълтия кантарион на haya labs. Билката е естествен антидепресант, пък и ми помага да спя спокойно в неприятните дни от месеца...  Party

# 7
  • Мнения: 10
Здравейте! Аз също бих ти препоръчала 5-HTP. Не страдам от ПМС, но имах същите проблеми като твоите - раздразнителност и изпадане в тежка депресия. Определено този продукт на Haya ми помогна. В момента се чувствам много по-жизнена, тонизирана и с настроение. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8 949
А има ли го свободно в аптечната мрежа или трябва да си го поръчам от някъде?

# 9
  • Мнения: 39
А има ли го свободно в аптечната мрежа или трябва да си го поръчам от някъде?

Има го в аптеките, но можеш и да си го поръчаш, ако така ти е по-удобно.
http://www.silabg.com/bg/14826-HAYA-LABS-St--Johns-Wort-450mg-120-tabs.html - тук можеш да поръчаш и да прочетеш повечко. има и снимка на опаковката.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт