На Боровец или Пампорово с дете на 2,5 години

  • 3 673
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 759
Здравейте! По препоръка на педиатъра искам да заведа моето дете на планина в края на зимата - например през месец март, когато, надявам се, все още ще има сняг. Изискванията, наложени от педиатъра, са височина между 1500 и 2000 метра, за да има слънце. Та след дълго мислене, гледане и пресмятане съм се ориентирала към Боровец. Става въпрос за престой от порядъка на една седмица, десетина дни.

Въпросът ми е: дали знаете подходящ за деца хотел в Боровец? Например да осигуряват детски креватчета, да има детски кът, където можеш да оставиш детето за час-два, за да изпиеш едно кафе, и да са по-толерантни към мотащите се в коридора и ресторанта деца.

Пампорово също е вариант, макар че е по-далече от София, и всякаква информация и за него също ще ми бъде полезна.

Мерси предварително за отговорите!



# 1
  • Мнения: 99
Здравей Nedinka,
Никакво притеснение да не ти е възрастта на детето.
В Боровец идват предимно семейства с по 2-3-4 деца, като все 2 от тях са бебе и около 2-3 годишно детенце. На много места има забавления за децата и детски стаи.
Зависи и от бюджета ти, но може да избереш не толкова претенциозен хотел или по-малък, ако се притесняваш, заради детето.
Има избор и от много вили, може да си наемете в центъра на курорта. Март е края на сезона и цените са по-ниски и е спокойно в сравнение с януари-февруари.. Има понита за яздене, моето детенце ги обожава.

Не съм била в Банско, но тук в Боровец всичко е ориентирано на едно място- хотелите са пред пистите, буквално, може да сложите детето на ски, най-малките номера са 24. На вашата възраст трябва да ви станат. Удобството на тази близост е че бързо може да се приберете до стаята за преобличане, сън и т.н. По ресторантчетата има детски менюта, навсякъде.
Някой от вилите за отдих на туристи са на 1-2 мин. от пистите и магазинчетата. Малко, кокетно и уютно е.
Ако примерно сте във вила, може да си напазарувате от София или от Самоков на 10 мин. с кола или 15 с бус, който миналата зима беше 1,30 лв билета на всеки 30 мин.

Въздуха е невероятен. На тази свежина се спи много добре, много хора го потвърждават. Миналата зима се срещнах с много туристи които се изненадваха как децата им спят така здраво и се хранят по- добре.
Оказва много благоприятно влияние на тонуса, на организма не само на малките. На мен ми го препоръчаха, пак лекари, за атопичен дерматит.

Има и много басейни по хотелите. Интернет има във всеки бар - ресторант и хотел.

Специално за детско креватче не зная, дали дават. Ако нямате туристическо за пътуване може да вземеш от някого или да си купите първа или втора употреба. Ако пътувате често все ще ви трябва , а сгънато не заема много място.

Не съм сигурна за оставянето на детето, в смисъл  има детски кътове но сега не се сещам да са с гледачки. Но може да се измисли нещо ако идвате в Боровец. Не е невъзможно някой да се  помогне през деня или вечер, ако искаш да изпиете по едно вино някъде.

Специално за хотел не зная,  точно, кой да ти препоръчам. Зависи от бюджета  ви, но според мен  обмислете и вариант с вила. Там съвсем няма да има никой, от който да се притесняваш.

Ако, мога да ти помогна повече, може и да те свържа с някого по различните въпроси, а и съм от тук...мога да съдействам.

# 2
  • Мнения: 4 759
mimiSmile, много благодаря за информацията.

Нямам бюджет за хотел, тъй като нямам представа какви са цените в България, защото не живеем тук. За последно съм била в Боровец преди 15 години. Моето дете е с детска астма и за мен е най-важно да е чисто и тихо (да няма автомобили наблизо), така че ще съм ти благодарна, ако ми препоръчаш хотел. Ако предпочиташ, ми пиш на ''лични'' - да не излезе като някаква реклама. Вариантът ''вила'', предполагам, е подходящ, но пък аз искам да имаме някакво уредено ядене и някой да почиства стаята/апартамента всеки ден - все пак и аз съм на почивка. А дали по хотелите има нещо като апартаменти/студия - бих се радвала на хладилник и микровълнова в стаята.

Креватче ще намерим - питах, тъй като поне досега сме ходели все на места, на които осигуряват такова креватче, та мисълта ми беше дали е такава практиката и на Боровец.

# 3
  • София
  • Мнения: 727
Здравей, като била и в двата курорта с две малки деца, ще споделя лично мнение, с уговорката, че сме били през лятото, а не през зимата.
Много обичам Боровец, слабост ми е, но бих избрала Пампорово. В Боровец съм отсядала в Рила и Лион - в Рила нямаше детски кът вътре в самия хотел, имаше някаква детска стая, но беше затворена през цялото време на престоя ни  Shocked Иначе, басейнът е хубав и има топло джакузи в близост до него. Бяхме в студио, но нямаше микровълнова доколкото си спомням. Даваха кошарка при предварително заявяване.
В Лион имаше детска стая, но няма гледачки, детето си играе под надзора на някой възрастен /което не ни пречеше, защото стаята е точно до рецепцията и седнал в лобито на кафе спокойно си наблюдаваш детето/. Басейнът е категорично студен. Бяхме в стая, незнам дали има апартаменти.
В Пампорово отседнахме в хотел Камелия - има външен и вътрешен детски кът, през зимата имало и аниматор разбрах. Той е апарт хотел, има си кухня с уреди. Басейнът е топъл и приятен. Хотелът има директен достъп до детската писта, ако това ви е важно. За кошарки незнам, не съм питала. Храната беше по-хубава в сравнение с тази в Рила и Лион. Много любезен персонал и никой не прави забележка на децата, които викат и лудуват.
Пампорово е на по-голяма надморска височина от Боровец, 1 650 м ако не се лъжа.
Това са ми личните впечатления.

Последна редакция: ср, 15 окт 2014, 09:22 от Grace

# 4
  • Мнения: 3 506
Пампорово според мен е с „по-народни“ цени, но пък е по-далече. Иначе много съществена разлика не виждам – условията в курортите са горе-долу еднакви. Март може да е прекрасно, но може и да е доста неприятно време за престой, ако не е достатъчно студено и снегът се топи – става ужасно кално и/или кишаво и неприятно за разходка (и на двете места). С деца (малки, големи и още по-големи) е пълно и в двата курорта, което, разбира се, не е гаранция, че няма да попаднеш на някой намръщен сервитьор или пък по-капризен гост.
Скрит текст:
Последно в Боровец се разправях, че още с пристигането в един хотел ни обясниха как трябвало да сложим бебешкото креватче по-далеч от съседната стая и да гледаме да не плаче бебето, че госпожата там не понасяла шум от деца. После се скъсаха да се извиняват, но като ти вдигнат кръвното веднъж с някаква такава глупост...
Останалото зависи от хотела според мен. Мисля, че е най-добре да разгледаш сайтове / оферти на хотели в двата курорта и да си избереш това, което смяташ, че те устройва най-добре като условия, после може да погледнеш тук за отзиви. Аз не се наемам да препоръчам – в Пампорово сме били основно в хотели в близост до пистите, докато в Боровец обикновено ходим извън сезона, съответно сме били в по-отдалечени хотели. Всички са имали и плюсове, и минуси, и както много места в България, май не се е случвало да сме на 100% доволни от всичко, особено на фона на масовото изхвърляне с цените. В "Камелия" бяха наши приятели миналата година - доволни бяха в общи линии.

# 5
  • Мнения: 99
В сезона март месец, услугите в Боровец навсякъде са отворени. Лятото, заради по-малкото туристи, не е така.
Лион си е по-далче от пистите и улiчките с ресторантчетата

Една от другите много екстри е , че с лифта може да се качиш за 20ина мин на над 2000 м височина

# 6
  • София
  • Мнения: 727
МимиСмайл, би ли ме насочила за резервиране на вила в Боровец? Гледала съм, че виличките до Лион например са населени, но все се чудех как става резервацията, какви са условията?
Интересно ми звучи, въпреки че моите деца искат да ходят на басейн, да има стая за игра и т.н. все неща, които ги няма в една вила. Изобщо, семейството нещо не споделя моя интерес към вила насред боровете, но кой знае, може пък да ги излъжа това лято  Laughing

# 7
  • Мнения: 99
Да ще ти пиша на лични

Общи условия

Активация на акаунт