«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 1 582 отговора
“ърс€ сродни души по темата!»ма ли такива.Ѕих се радвала,ако можете да ми помогнете.»мам чувство,че съм единствената жена с толкова силно окосм€ване по т€лото.”жасните косми отстран€вам посто€нно.»злизат между гърдите,по повърхността им /там са като мъх/,по коремчето,естествено и надолу,но там не ме притесн€ват толкова,не се вижда проблема,а пък и без друго ги премахвам.Ќе искам да остав€те с впечатлението ,че си отглеждам космите.Ќе,епилирам ги непрекъснато,години наред.ƒали н€кога ще мога да се отърва от този кошмар?ћол€ ви,помогнете,дайте ми съвет!!!!Ќа какво да се подложа,за да изчезнат.Ќе мога да облека блузка с деколте,защото винаги има н€кой косъм,който е тръгнал да излиза,а още не е,така че личи.ћ€стото стои черно и на петна,а има и пъпчици.ћомичета,мол€ ви,ѕќћј√ј…“≈!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 712
ќпитвала ли си да отидеш за консултаци€ при ендокринолог, защото проблемът може да е в метаболизма. ¬ъзможно е секреци€та на н€кой хормон да не е в нормите. ћайка ми има подобен проблем, но при не€ е от критическата възраст. ѕон€кога се изписват и противозачатъчни таблетки, които помагат.
Ќо първо отиди при ендокринолог, ако още не си била!
÷итирай
ћного благодар€ за съвета!ј ендокринолог или дерматолог тр€бва да посет€?
÷итирай

¬арна

ћнени€: 6 038
ќтиди на ендокринолог. —поред мен тези тъмни петна и пъпки ще се махнат ако се обезкосми с лазер. Ќо първо направи консултаци€ с ендокринолог и гениколог.
÷итирай

Sofia

ћнени€: 1 389
≈ндокринолога се занимава с хормоните и жлезите с вътрешна и външна секреци€.ƒерматолога е кожен лекар.“р€бва да идеш на еднокринолог †Naughty
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 8 322
ћила, не се приетесн€вай...първо, посети ендокринолог, ще ти пусне хормонални изследвани€ - всичко това се поема от касата ( е, н€кои хормони не се, но пък повечето ти се поемат ), ще се види ако има проблем  Smile Ќе е задължително обаче да има проблем, при н€кои хора това си е просто генетика и прекаленото окосм€ване се приема като козметичен дефект. »мах при€телка, ко€то имаше същи€ проблем- е, тестостеронът й беше съвсем в норма, всичко й беше наред. ѕросто си е така.  ак например н€кои хора н€мат почти никакви косми? “е обаче са за завиждане Blush
”спех и спокойно  Wink Ќе е гол€ма работа.
«абравих да допълн€, че тр€бва да се прави разлика между косми и мъх. ћъх има по ц€лото т€ло, така че не го приемай за окосм€ване  Smile
« ѕоследна редакци€: пт, 03 мар 2006, 12:30 от .:.Stef.:. »
÷итирай

Sofia

ћнени€: 2 431
 онсултаци€ с ендокринолог!!! ƒерматолозите и козметиците, могат да ти помогнат само за справ€не с последиците, но не и за отстран€ване на източника на тво€т проблем. ”спех!
÷итирай

кукуво л€то

ћнени€: 154
имах при€телка с подобен проблем и след поредното ходене на ендокринолог и б€ха казали, че всичко е наред. е, да де, ама т€ се запъна и каза че майка и не е горила. оттам € препращали къде ли не, докато се оказа, че има поликистозни €йчници, а прекаленото окосм€ване е сигурен признак. естествено, може проблема ти да е само козметичен и дано да е така. успех! и б€гай при н€кой добър ехографист-гинеколог.
÷итирай
ћили момичета,н€мате представа колко съм ви благодарна за всички тези ваши мнени€ и съвети!!!»скам да ви кажа своето гол€мо ЅЋј√ќƒј–я!
   ой ендокринолог бихте ми препоръчали в —офи€?јко може изпратете ми координатите му!
   ƒобре,че ви има!!!
÷итирай

¬арна

ћнени€: 218
имах при€телка с подобен проблем и след поредното ходене на ендокринолог и б€ха казали, че всичко е наред. е, да де, ама т€ се запъна и каза че майка и не е горила. оттам € препращали къде ли не, докато се оказа, че има поликистозни €йчници, а прекаленото окосм€ване е сигурен признак. естествено, може проблема ти да е само козметичен и дано да е така. успех! и б€гай при н€кой добър ехографист-гинеколог.
newsm10
—естра ми има този проблем откак навлезе в пубертета. Ќе искам да те плаша, но т€ се обърна към специалист още когато беше на 18. ƒиагнозата беше поликизтозни €йчници, а женски€т й хормон беше почти на нула, съответно мъжки€т в повече. ѕиеше противозачатъчни по схема и козметични€т проблем се намали драстично. ќстана обаче проблема със забремен€ването. ћо€т съвет веднага на лекар. ƒобър гинеколог ехографист и ендокринолог. ƒано не се окажа права. —тискам палци. ”спех! bouquet
÷итирай

ћнени€: 85
ќх,и аз имам същи€т проблем Rolling Eyes най-много имам по ръцете. ато б€х на 16 год.им теглих бръснача и сега newsm45. акво да прав€ сега?
÷итирай
≈й,горките момичета. ак бих искала да ви помогна!!!ƒобре де,тези пусти косми,н€ма ли как да се махнат с лазарна епилаци€ или н€каква друга.Ќ€кой опитвал ли е такъв метод?јз лично съм любопитна,но не съм пробвала.я кажете,ако вече сте на€сно,има ли ефект от лазарна епилаци€?
÷итирай

ћнени€: 1 948
—пасение н€ма по€в€т ли се веднъж Crying or Very sad Ќа мен лекарка ми об€сни /дерматолог/, че като веднъж се по€в€т в следствие на хормонален дисбаланс да речем после н€ма сами да опадат, а пак тр€бва да се разруши корена им. Ќо не е болка за умиране все пак ...  Wink — епилатора €вно не ти пон€с€ много ...  newsm78 я върви н€колко пъти на топла кола маска да видиш как ще ти се отрази, при мен видимо се разредиха. ѕрав€т кола маска навс€къде по т€лото. Ћазерната епилаци€ първо е скъпичка и второ аз рак на кожата не ща сама да си докарам.

ellynor - заради поликистозните €йчници лекарите б€ха категорични, че н€ма да забремене€. ≈ вече имам дъщеричка  Hug ѕиши ми на лични ако искаш да ти кажа какво пих и дали н€ма да помогне на сестра ти.
÷итирай

ћнени€: 2 868
Ћазерната епилаци€ първо е скъпичка и второ аз рак на кожата не ща сама да си докарам.

ћоже ли да раз€сниш каква е връзката между лазарната епилаци€ и рака на кожата????
« ѕоследна редакци€: вт, 07 мар 2006, 10:33 от Jaly1 »
÷итирай

ћнени€: 1 948
Ћазерната епилаци€ първо е скъпичка и второ аз рак на кожата не ща сама да си докарам.

ћоже ли да раз€сниш каква е връзката между лазарната епилаци€ и рака на кожата????

Ќима очакваш, че след като лазера разрушава корена на косъма, то не вли€е на околните клетки? «амисли се кожни€ рак се образува от продължително стоене на слънце...  newsm78
Toва си е възможен страничен ефект. ѕитай в салона и ще ти кажат "јми н€маме такива случаи", но н€ма да отрекат, че лазерната епилаци€ е предпоставка за това.  акто лекарствата имат лист с възмочни странични ефекти, така и лазерната епилаци€ си има не един страничен ефект. ћо€ позната се излекува от кожен рак /точно над пубиса/ и в онкологи€та и казаха, че това е причинено от оформ€нето на триъгълника, което си прави с лазер.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 1 582 отговора