С какво мажете лицето след почистване?

  • 1 546
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 5 577
Здравейте.

Искам да се допитам до вас момичета за някакъв крем (лосион, гел) за лице - успокоявящ след почистване на пори и полинг маска.

Преди време бях ходила на кожен лекар да ми препоръча лечебна козметика и ми дадоха мостри на Лисанел - гел преди почистване, и крем за след това. Но тази козметика явно е само от дистрибутор, защото не я намирам по аптеките и козметичните магазини.

Аз си почиствам лицето редовно, и после слагам пудрата за дупе на малкия.  Blush
Определено не мога повече да продължавам така.

Разчитам на вас.   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 777
Алое, има чист гел алое и крем с Алое, страшно успокоява.
Както и маски за затваряне на порите и успокояване на кожата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз след почистване слагам на Суис формула анти стрес гел за лице и очи с краставица.Много съм доволна, ползвам си го от 2 години и моментално стяга кожата, а и нямам тъмни кръгове под очите.Първо сестра ми си го беше купила и вика , че било маска и едно мацане падна в началото няма да ти казвам Joy Joy
Понякога слагам и едно кремче също на Суис формула за мазна кожа, и то е много хубаво Peace

# 3
  • Мнения: 649
няколко капки масло от чаено дърво смесени с водата на Авен

# 4
  • Мнения: 35 951
от 2 седмици съм на вълна 'масло от карите'
четох във форума за него и се запалих
първо си купих ампулите оливитал, но не са удобни
днес си взех на Икаров кутийка
действа ми страхотно, една нощ даже го използвах като нощен крем

# 5
  • Мнения: 5 647
Аз от две седмици се мажа с масло от жожоба. Страхотно ми става лицето, меко и гладко.

# 6
  • Мнения: 3 248
До преди седмица с розова вода, но след алергията, която ми докара с нищо...засега!
Имам вкъщи масло от жожоба, може да подновя употребата му, докато не намеря алтернатива. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 35 951
забравих - розова вода и вода с маточина на БР-Карлово
Луминоса ми напомни Sunglasses

# 8
  • Мнения: 3 760
С алое-гел или с отвара от лайка.

# 9
  • Мнения: 5 317

Лайкова вода и масло от пшеничен зародиш или сусамово.

# 10
  • Мнения: 18 542
Аз с розова вода и след това дневен или нощен крем споредзависи по кое време правя почистването.

# 11
  • Мнения: 3 835
забравих - розова вода и вода с маточина на БР-Карлово
Peace
Взех си вода от градински чай, но мирише отвратително. Друго си е розовата водичка.
След това хидратиращ крем.

Мислите ли че е правилно преди пилинг маска да се ексфолиира лицето?  newsm78

# 12
  • Мнения: 35 951
Мислите ли че е правилно преди пилинг маска да се ексфолиира лицето? newsm78

двете са за едно и също нещо, само че ексфолирането с частици и маските с отлепване са на принципа на физическото почистване, а химическия пилинг - ясно на какъв принцип; по тази причина избягвам да ги правя в един ден или дори по-често от 2-3 пъти седмично общо; П. Б. препоръчва хим. тип пилинг, а аз май все повече се ориентирам към скрабове с по-малки частички и хим. пилинг; преди да си взема тоника на Биотрейд, си бях поръчала на Орифлейм нещо подобно с АХА к-ни, но то е доста по-слабо от пилинга на Ейвън /знам, че него използваш/

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Аз след почистване слагам на Суис формула анти стрес гел за лице и очи с краставица.
Имам такъв гел, но нещо явно не е като хората моя...След като го сложа, ако сложа грим или нещо друго, започва да се лющи странно - на малки хм, каква е думата, като фъндък, ама мъничък...толкова рано не мога да мисля. Аз ли слагам по много, не знам...Затова го нанасям, изчаквам да засъхне, после измивам. А пише, че може да се ползва като основа за грим  newsm78
Ако кожата ми е изсушена от почистването, не ми е достатъчен за овлажняване, а ако нанеса крем върху него, гаранция започва да се лющи и приличам все едно съм мръсна в муцуната... ooooh!
Какво не правя правилно? Иначе е много приятен като консистенция и действие.

# 14
  • Мнения: 3 835
Мислите ли че е правилно преди пилинг маска да се ексфолиира лицето? newsm78
П. Б. препоръчва хим. тип пилинг, а аз май все повече се ориентирам към скрабове с по-малки частички и хим. пилинг; преди да си взема тоника на Биотрейд, си бях поръчала на Орифлейм нещо подобно с АХА к-ни, но то е доста по-слабо от пилинга на Ейвън /знам, че него използваш/

А, свърших химическия пилинг преди месец и си направих почивка и февруари от ексфолииране и др. подобни.
Но си мисля че ексфолианта (сега ползвам на Родиола - много е нежен) ще ми почисти лицето добре, за да бъде ефикасна след това и пилинг-маската.  newsm78 Или се престаравам! Накрая слагам нощен крем, за да не се дехидратирам.

# 15
  • Мнения: 5 103
С хидратираш крем на клиник.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз след почистване слагам на Суис формула анти стрес гел за лице и очи с краставица.
Имам такъв гел, но нещо явно не е като хората моя...След като го сложа, ако сложа грим или нещо друго, започва да се лющи странно - на малки хм, каква е думата, като фъндък, ама мъничък...толкова рано не мога да мисля. Аз ли слагам по много, не знам...Затова го нанасям, изчаквам да засъхне, после измивам. А пише, че може да се ползва като основа за грим  newsm78
Ако кожата ми е изсушена от почистването, не ми е достатъчен за овлажняване, а ако нанеса крем върху него, гаранция започва да се лющи и приличам все едно съм мръсна в муцуната... ooooh!
Какво не правя правилно? Иначе е много приятен като консистенция и действие.
Аз слагам по малко след като си измия лицето.Както е описано с потупващи движения.Веднага ми стяга кожата, малко по късно слагам и другия крем на Суис формула, той е овлажняващ за мазна кожа.Грим съм слагал но не ми се лючи.Явно трябва да се слага по малко  bouquet

# 17
  • Мнения: 5 577
Oле, оле, оле ... колко предложения, какво да избера сега?  Crazy

# 18
от козметичката си взех рецептата,с която тя ми успокои кожата,става за лице,подмищници след епилация,въобще за всякакви възпаления.ето рецептата:топоцин-1бр.,сулфатиацол-1 пак.,сяра-1 с.л.половин опаковка бебешка пудра,всичко се разбърква добре и се пудрите,може да намажете подмишниците с хидратантен крем преди пудрата,на мен много бързо ми успокоява кожата,дано ви помогне

# 19
  • Мнения: 82
sorry 4e pi6a na latiniza ...as naskoro si kupih edin piling krem na ROC  ako se se6tate predi izvestno vreme vurve6e reklama( na podoben krem no druga marka) po televiziata ....samia krem ima malki kristal4eta vutre  a kum krema si ima masajior s koito se nanasia krema po lizeto....kakto i da e misulta mi e 4e tozi krem ti pravi piling na lizeto ...i poneje ti pita6 s kakvo da maje6 lizeto sled po4istvane ili piling ..v oputvaneto na krema pi6e 4e sled polzvaneto mu lizeto se maje zabuljitelno samo s krem koito sudurja SPF Rolling Eyes  as si kupih takuv sus SPF na N7 dovolna sum Peace

# 20
  • Мнения: 3 861
Тоник с лимонова трева и още нещо беше на Ейвън. Засега съм доволна Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
след почистване задължително си правя хидратираща маска (моята е Алое и авокадо на Ейвън), ако не излизав дори не си слагам дневен крем  Peace

Общи условия

Активация на акаунт