С какво мажете лицето след почистване?

  • 1 538
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте.

Искам да се допитам до вас момичета за някакъв крем (лосион, гел) за лице - успокоявящ след почистване на пори и полинг маска.

Преди време бях ходила на кожен лекар да ми препоръча лечебна козметика и ми дадоха мостри на Лисанел - гел преди почистване, и крем за след това. Но тази козметика явно е само от дистрибутор, защото не я намирам по аптеките и козметичните магазини.

Аз си почиствам лицето редовно, и после слагам пудрата за дупе на малкия.  Blush
Определено не мога повече да продължавам така.

Разчитам на вас.   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 777
Алое, има чист гел алое и крем с Алое, страшно успокоява.
Както и маски за затваряне на порите и успокояване на кожата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз след почистване слагам на Суис формула анти стрес гел за лице и очи с краставица.Много съм доволна, ползвам си го от 2 години и моментално стяга кожата, а и нямам тъмни кръгове под очите.Първо сестра ми си го беше купила и вика , че било маска и едно мацане падна в началото няма да ти казвам Joy Joy
Понякога слагам и едно кремче също на Суис формула за мазна кожа, и то е много хубаво Peace

# 3
  • Мнения: 649
няколко капки масло от чаено дърво смесени с водата на Авен

# 4
  • Мнения: 35 891
от 2 седмици съм на вълна 'масло от карите'
четох във форума за него и се запалих
първо си купих ампулите оливитал, но не са удобни
днес си взех на Икаров кутийка
действа ми страхотно, една нощ даже го използвах като нощен крем

# 5
  • Мнения: 5 647
Аз от две седмици се мажа с масло от жожоба. Страхотно ми става лицето, меко и гладко.

# 6
  • Мнения: 3 248
До преди седмица с розова вода, но след алергията, която ми докара с нищо...засега!
Имам вкъщи масло от жожоба, може да подновя употребата му, докато не намеря алтернатива. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 35 891
забравих - розова вода и вода с маточина на БР-Карлово
Луминоса ми напомни Sunglasses

# 8
  • Мнения: 3 760
С алое-гел или с отвара от лайка.

# 9
  • Мнения: 5 313

Лайкова вода и масло от пшеничен зародиш или сусамово.

# 10
  • Мнения: 18 542
Аз с розова вода и след това дневен или нощен крем споредзависи по кое време правя почистването.

# 11
  • Мнения: 3 835
забравих - розова вода и вода с маточина на БР-Карлово
Peace
Взех си вода от градински чай, но мирише отвратително. Друго си е розовата водичка.
След това хидратиращ крем.

Мислите ли че е правилно преди пилинг маска да се ексфолиира лицето?  newsm78

# 12
  • Мнения: 35 891
Мислите ли че е правилно преди пилинг маска да се ексфолиира лицето? newsm78

двете са за едно и също нещо, само че ексфолирането с частици и маските с отлепване са на принципа на физическото почистване, а химическия пилинг - ясно на какъв принцип; по тази причина избягвам да ги правя в един ден или дори по-често от 2-3 пъти седмично общо; П. Б. препоръчва хим. тип пилинг, а аз май все повече се ориентирам към скрабове с по-малки частички и хим. пилинг; преди да си взема тоника на Биотрейд, си бях поръчала на Орифлейм нещо подобно с АХА к-ни, но то е доста по-слабо от пилинга на Ейвън /знам, че него използваш/

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Аз след почистване слагам на Суис формула анти стрес гел за лице и очи с краставица.
Имам такъв гел, но нещо явно не е като хората моя...След като го сложа, ако сложа грим или нещо друго, започва да се лющи странно - на малки хм, каква е думата, като фъндък, ама мъничък...толкова рано не мога да мисля. Аз ли слагам по много, не знам...Затова го нанасям, изчаквам да засъхне, после измивам. А пише, че може да се ползва като основа за грим  newsm78
Ако кожата ми е изсушена от почистването, не ми е достатъчен за овлажняване, а ако нанеса крем върху него, гаранция започва да се лющи и приличам все едно съм мръсна в муцуната... ooooh!
Какво не правя правилно? Иначе е много приятен като консистенция и действие.

# 14
  • Мнения: 3 835
Мислите ли че е правилно преди пилинг маска да се ексфолиира лицето? newsm78
П. Б. препоръчва хим. тип пилинг, а аз май все повече се ориентирам към скрабове с по-малки частички и хим. пилинг; преди да си взема тоника на Биотрейд, си бях поръчала на Орифлейм нещо подобно с АХА к-ни, но то е доста по-слабо от пилинга на Ейвън /знам, че него използваш/

А, свърших химическия пилинг преди месец и си направих почивка и февруари от ексфолииране и др. подобни.
Но си мисля че ексфолианта (сега ползвам на Родиола - много е нежен) ще ми почисти лицето добре, за да бъде ефикасна след това и пилинг-маската.  newsm78 Или се престаравам! Накрая слагам нощен крем, за да не се дехидратирам.

Общи условия

Активация на акаунт