Свеки е против детската градина

  • 2 315
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 369
Здравейте мами сигурно сте се сблъсквали с този броблем.
Дъщеря ми е на 2г и 11 м вече  и мисля сега април като стане на 3г да я дам на детска градина ,не защото ходя на работа а заради факта че и е нужно контакти с деца .Да се научи как да си играе с тях. Друго нещо са боледуванията които са неизбежни.Но факт е че свекито не е съгласна и това се отразява на мнението и на мъжъ ми.Живеем да отдалечено място и нямаме деца около нас и тя все е сред възрастни . Но понеже таткото е гледан до 1-ви клас в вкъщи сега и ние така.
Според мен не е редно детето да се лишава от игрите с по малките деца .Като тръгне на училище кога ще си играе .Може и да ме осъдите  за това , но така мисля аз .Какво ще ме посъветвате ?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А...предложи на свеки да го обучава също в домашни условия, какви са тия училища-мучилища, амаха!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Въпреки че мойта е още малка,ние с мъж ми сме твърдо за детската градина.Мисля,че трябва да настояваш пред мъжа ти на твоето,а свеки не би трябвало да ти се бърка в отглеждането на детето.Не е хубаво детенце да расте изолирано Naughty

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Когато и е било времето, свеки е решавала за своето дете. Сега нещата са в твои ръце.
И моята майка викаше "Как на детска градина, ами аз какво ще правя?". Ами аз да не съм длъжна да си раждам децата, за да имат забавления бабите?

# 4
  • Мнения: 1 866
Свкърва ти не е човекът, който да решава как да се отглежда детето ти. Съгласна съм с теб за детската градина. Майка ми също има някои други виждания за отглеждането на детето, защото мен така ме гледала (това е любим аргумент, ние сме примера за успеха Grinning). Аз обаче много ясно й обясних, че не съм длъжна да имам нейното виждане по въпроса и че смятам да не вървя по нейните стъпки. Трудно го преживяват защото все едно им казваме, че те са грешали, но мисля, че всеки е свободен да решава сам какво е най-доброто за детето му.

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 15:14 от lala

# 5
  • Мнения: 262
Ти да се женена за моя мъж? И при нас положението е същото. Но само че за яслата. И той не е ходил ни на ясла, ни на градина. При това майка му е детска учителка. Нейното мнение е, че не ги гледат добре. Но аз съм за яслите и градината, защото там децата се срещат със свои връстници и се учат на доста неща, които в къщи не можеш да ги научиш.
Сега навивам всички наши познати да говорят само хубави неща за яслите и за градините.
А за болестите - те са неизбежни. Дали в градината или после в училище. А и има и детски болести, който е по-добре да ги преболедуват по-рано децата. Нека да градят имунитет!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 626
Пробвай първо "со кротце, со благо". Обясни първо на съпруга ти, и после на свекърва ти какви са ти мотивите за детска градина. Да не стане после, "детето се разболя, аз нали ти казах". Кажи им, че знаеш, че ще боледува и това е минуса, но пък плюсовете, че ще е сред деца са много повече. Измисли някакъв компромисен вариант, примерно до обяд на градина, следобед на бабина Wink, и постепенно само на ДГ.

# 7
  • Мнения: 2 978
.....Но факт е че свекито не е съгласна и това се отразява на мнението и на мъжъ ми.


А той за мама ли е женен или си има собствено семейство вече  newsm78
Ех, тия мъже значи.... Crossing Arms

Поговори си с него и му кажи всичко това, че детето си иска своето и т.н...нищо, че той го знае..ти си говори... Mr. Green

# 8
  • Мнения: 4 414
колкото съм против яслите, толкова твърдо съм ЗА детската градина. децата имат нужда от връстниците си, да се научат да се държат сред тях, да се справят в "детски" ситуации. като тръгне на училище, свеки ли ще му обясни как да се държи с децата и да общува с тях?! не на последно място, в детската градина им се създава режим - подготвят се, че в училище ще трябва да стоят известно време и да внимават, да правят разни неща, които не винаг им се правят и т.н. те и затова направиха предучилищната задължителна...относно болестите - нашето педи каза така: "който не е ходил на градина и не е боледувал, почва да боледува в училище!"...така че оттърване няма Wink
говори с мъжа си и си отстоявай мненеието...свеки няма място във вземането на решения за вашето дете. успех ти пожелавам!

# 9
  • Мнения: 60
Здравей:)
Важното е ти как мислиш...,по точно тук проблема е в мъжа ти,а не в свекърва ти. Поне аз така мисля.  Седнете и говорете за това, без да намесвате родителите си и накрая каквото решите,това ще направите..Simple Smile Simple Smile Моя племенник тръгна направо на у-ще и резултата беше,че пропусна целия първи срок,защото мн.боледуваше...
Успех и дано разрешите въпроса без нерви;)

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ти си решаваш zа детенцето...твое си е, не на свекърва ти...аz съм много раzочарована, че при нас няма детски ясли, а грандината zапочва чак след 4 год. върzаст....но zа сметка на това иима много центрове, където можеш да zаведеш детето сии да си ииграе с другите дечица...а след такава игра малкото е толкова щастлиив и непрекъснато се усмихва....недей да лишаваш детенцето си от това удоволствие zаради въzгледиите на свекърва си или който и да е било друг.....

# 11
  • Мнения: 313
първо е добре да поговориш с мъжа ти и да му обясниш предимствата и недостатъците за градината, но решението трябва да си е ваше, а не на майка му.Всички деца боледуват.Няма гаранция, че като си е в къщи няма да боледува.Ние имахме същия проблем преди време, дори се консултирахме с психолог относно "вредното въздействие на яслата и градината" ooooh!. Успех ти желая с агитацията

# 12
  • Мнения: 1 413
Ами обясни на мъжа си, че като ви гледа свекървата детето ще станете зависими вие от нея - при нас така се получи,защото ходим на работа и ако се скараме с гледачката няма къде да стои детето...или ако не ходи ти ще го гледаш - не разбрах.
Ако си решила да го пускаш на градина засили му имунитета - има много продукти за това, педиатърът ще каже, но така боледуванията ще преминат по-безболезнено.

# 13
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Твърдо за детската градина.Детето си има родители и те решават какво е добро зa него.Свеки да си гледа работата.От както моето дете ходи на градина се промени доста в положителен аспект Simple Smile
Успех в борбата

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 605
Миналата година, когато извеждах бебата в парка се запознах с една баба, тя пък си разхождаше внучето. Момиченцето беше на годините на нашия батко, но иначе пълен темерут, диво, лигаво и необщително. Попитах, защо не е на градина, а бабата с гордост заяви, че не е разрешила и сама го гледа, докато родителите са на работа... Изводите са ясни - в градината децата не само си играят, но и добиват съществени социални умения. Според мен не бива да бъдат лишавани от това, защото натоварването, да си наваксат в ученическа възраст ще бъде голямо.

Общи условия

Активация на акаунт