Ти какво сготви? Снимай, покажи?! 121-ва тема

  • 172 231
  • 727
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 22
Предложенията тук, както винаги са много изкушаващи Simple Smile

На някой да му се хапва торта Павлова, отдавна и се канех Simple Smile

# 166
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 541
*sve*, браво, всичко е страхотно. Добре, че вече се появи и в новата тема. Радвам се.

Бисквити с шоколад/ Soft-Baked Chocolate Chip Cookies

# 167
  • Мнения: 11 737
но аз добавям и 1/2 бакпулвер и още малко брашно до леко лепнещо тесто и с намаслени ръце правя питки една до друга...оставям ги в тавичката поне 30 мин.и пека в гореща фурна

Значи като онзи бърз тутманик, бъркана баница или там както го наричат, но по друг начин оформено + бакпулвер. Изглеждат много различно твоите добруджанки, а и отгоре с друга коричка, и по-маслени  Heart Eyes

Рашкошна Павлова! Любима торта ми е  Simple Smile

Пепчо, Пепчо, и тук филийките ме намериха  Joy

Да не спамя само, а да си покажа и аз манджите:

Пица по Пепчовско тесто - една със саламец, другата без.





Меденки с орехи и шоколад - най-яките меденки  Heart Eyes по Щъркелово гнездо



И няколко слепени с мармалад



Пилешка със зеленчуци



... и пилешка със зеленчуци, ама яхния този път. По рецепта на Валентина Хинкова, в една кулинарна група.

# 168
  • Мнения: 2 820
*красима* , как приготвяш пилешките дробчета с бира и зеленчуци на фурна?

# 169
  • Мнения: 699
 star in the sky дробчетата, почти винаги ги правя с бира. Ето и рецептата:  Измих 1 кг. дробчета /ако има лоши неща се изрязват/ и ги полях с малко оцет. Така някъде бях чела , че като се накиснат с оцет ставали по сочни. Да, откакто ги правя така, са ни по вкусни, не са сухи. Постояха така около 30мин. след това ги сложих в тавичка, посолих ги, изсипах около 1каф. ч. бира/ може и да е малко повече/, на око като цяло сипах и  малко олио. Сложих ги да се пекат. От време на време ги размешвах. Нарязах на полумесеци 4-5 глави червен лук. 250гр. гъби , също на полумесеци и половин пакет замразена царевица. Всички продукти ги сложих при дробчетата, малко соев сос, черен пипер, разбърках, отгоре 3 ленти масло и върнах обратно във фурната да се пече до омекване на зеленчуците. От време на време пак размешвах. Поръсват се с нарязан пресен магданоз след като се извадят от печката.

# 170
  • Мнения: 2 820
star in the sky дробчетата, почти винаги ги правя с бира. Ето и рецептата:  Измих 1 кг. дробчета /ако има лоши неща се изрязват/ и ги полях с малко оцет. Така някъде бях чела , че като се накиснат с оцет ставали по сочни. Да, откакто ги правя така, са ни по вкусни, не са сухи. Постояха така около 30мин. след това ги сложих в тавичка, посолих ги, изсипах около 1каф. ч. бира/ може и да е малко повече/, на око като цяло сипах и  малко олио. Сложих ги да се пекат. От време на време ги размешвах. Нарязах на полумесеци 4-5 глави червен лук. 250гр. гъби , също на полумесеци и половин пакет замразена царевица. Всички продукти ги сложих при дробчетата, малко соев сос, черен пипер, разбърках, отгоре 3 ленти масло и върнах обратно във фурната да се пече до омекване на зеленчуците. От време на време пак размешвах. Поръсват се с нарязан пресен магданоз след като се извадят от печката.
Благодаря   bouquet

# 171
  • Мнения: 97
star in the sky дробчетата, почти винаги ги правя с бира. Ето и рецептата:  Измих 1 кг. дробчета /ако има лоши неща се изрязват/ и ги полях с малко оцет. Така някъде бях чела , че като се накиснат с оцет ставали по сочни. Да, откакто ги правя така, са ни по вкусни, не са сухи. Постояха така около 30мин. след това ги сложих в тавичка, посолих ги, изсипах около 1каф. ч. бира/ може и да е малко повече/, на око като цяло сипах и  малко олио. Сложих ги да се пекат. От време на време ги размешвах. Нарязах на полумесеци 4-5 глави червен лук. 250гр. гъби , също на полумесеци и половин пакет замразена царевица. Всички продукти ги сложих при дробчетата, малко соев сос, черен пипер, разбърках, отгоре 3 ленти масло и върнах обратно във фурната да се пече до омекване на зеленчуците. От време на време пак размешвах. Поръсват се с нарязан пресен магданоз след като се извадят от печката.

Krasima , moje li da zamestia pileshkite drobcheta, s teleshki drob?

# 172
  • Мнения: 699
Елида, до сега никога не съм приготвяла телешки дроб. Понякога правя свински черен дроб като по селски, но на тиган/ или тенджера , пак така със много лук и разни зеленчуци, но вместо бира слагам червено вино.

# 173
  • София
  • Мнения: 15 458

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 18:32 от Тайна

# 174
  • Мнения: 97
Елида, до сега никога не съм приготвяла телешки дроб. Понякога правя свински черен дроб като по селски, но на тиган/ или тенджера , пак така със много лук и разни зеленчуци, но вместо бира слагам червено вино.

Съпругът ми не обича пилешки дробчета и затова , а рецептата е страхотна, ще пробвам с червено вино на тиган. Да сложа ли царевица? Благодаря ти за експерсния отговор  bouquet  bouquet

# 175
  • Мнения: 7 779
Да сложа ли царевица?
ако не ядеш царевица защо да я слагаш ?

# 176
  • Мнения: 2 152
ТАЙНА, ЧРД!
От мене едни пържени кюфтета




и едни Тонички

# 177
  • София
  • Мнения: 15 458
Батето със сопата, благодаря!

Почерпете се за мое здраве, купешка е !Одъртях!



# 178
  • Мнения: 2 152
Батето със сопата, благодаря!

Почерпете се за мое здраве, купешка е !Одъртях!


Не мой така, наборе. Млади сме

# 179
  • София
  • Мнения: 3 477
Честит празник и от мен!  newsm59
Да си жива! Да си здрава! От всичко да имаш достатъчно- обич, късмет, пари, успех!
А за годините- колкото повече, толкова повече!
Тайна, не си ли чула, че животът започва на 50!? Значи са минали първите 7 просто  Grinning

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 19:54 от mamicata

Общи условия

Активация на акаунт