Подигравка .... :(

  • 8 062
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте на 17 години съм 11 клас.През последните години наблягам на Математика и Физика.защото исках да стана пилот на военно транспортен самолет,но отидох на преглед в ВМА.Там ми казаха,че всичко ми е наред с ИЗКЛУЧЕНИЕ на очите.Далтонист съм бил и това означава,че не мога да работя професията за, която цял живот мечтая и уча за да вляза в Долна митрополия.Това не е всичко не мога да работя и като какъвто и да е военен,полицаи,ДАНС,НСО,ДОКТОР,пожарникар.Искам да попитам дали и в чужбина е така ? разгледах сайта на Американските военно въздушни сили и там пише,че може да пилотирам с далтонизъм но само през деня което ме устройва напълно.Как може само в нашата страна да не може да стане това нали сме членка на НАТО и би трябвало да спазваме техните правила за прием по военни специалности ?

# 1
  • Мнения: 1 306
Далтонизмът не ти пречи да си грамотен. Може да съм дребнава, но не си чатиш с приятели. Щом това е сериозно за теб, уважавай и нас, които четем.

# 2
  • Мнения: 4 207
Чак пък подигравка...

# 3
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Здравейте на 17 години съм 11 клас.През последните години наблягам на Математика и Физика.защото исках да стана пилот на военно транспортен самолет,но отидох на преглед в ВМА.Там ми казаха,че всичко ми е наред с ИЗКЛУЧЕНИЕ на очите.Далтонист съм бил и това означава,че не мога да работя професията за, която цял живот мечтая и уча за да вляза в Долна митрополия.Това не е всичко не мога да работя и като какъвто и да е военен,полицаи,ДАНС,НСО,ДОКТОР,пожарникар.Искам да попитам дали и в чужбина е така ? разгледах сайта на Американските военно въздушни сили и там пише,че може да пилотирам с далтонизъм но само през деня което ме устройва напълно.Как може само в нашата страна да не може да стане това нали сме членка на НАТО и би трябвало да спазваме техните правила за прием по военни специалности ?

Дори далтонизъм само в спектъра на един цвят е причина да не можете да бъдете приет за курсант (не само за военно-въздушните сили, но и за каквато и да е друга военна спецалност). Не можете да бъдете и професионален шофьор в този ред на мисли.
Това,че Вас ви устройва да пилотирате през деня, не значи,че армията я устройва. Ако се стигане до бойни действия, никой няма да се съобразява да напада само през деня. Peace
Не е подигравка, а установени правила.

# 4
  • Мнения: 15
Еми с една дума ми казват извиняваи,но не ставаш за нищо защото не познаваш нюансите на Червено- зелено а светофара го познавам без проблем просто на някой цветове нюансите бьркам но с онсовният цвят проблем нямам..

# 5
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Еми с една дума ми казват извиняваи,но не ставаш за нищо защото не познаваш нюансите на Червено- зелено а светофара го познавам без проблем просто на някой цветове нюансите бьркам но с онсовният цвят проблем нямам..

Както казах - има правила  Peace Не си първия върнат за далтонизъм, няма и да си последния  Peace
Осовната идея според мен е в различаването на камуфлирани обекти и т.н.

Последна редакция: пт, 17 окт 2014, 11:49 от Вълшебство

# 6
  • Мнения: 4 207
Това е пресилено - "не ставаш за нищо".
Пробвай в инженерните специалности на ВВС.
Ясно е, че си разочарован, но имаш доста живот пред себе си и съм сигурна, че ще намериш своето място в него. Има хиляди хора, които страдат от далтонизъм, но са се изградили като успешни специалисти в значими области, в които далтонизма не пречи.
За протокола: баща ми и двамата ми племенника са далтонисти.

# 7
  • Мнения: 15
Да разбирам,че няма как да стана летец-пилот ще поразгледам нещо което ми е интересно и не изисква перфектно зрение.Просто самолетите ме влечаха най много и просто немога е така да приема,че никога до края на живота си немога да пилотирам .. но то вече е факт освен ако не измислят лечение за далтонизмьт   Sad

# 8
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Пробвай в инженерните специалности на ВВС.

Доколкото съм запозната - всяка форма на далтонизъм е причина за негодност за военна служба, без значение специалността.
Преди 5 години брат ми поради причини констатиран далтонизъм в нюансите на червеното, не беше приет за курсант. ( а дори не се е целил във ВВС)  Peace

И правилата за прием сочат същото в точка 9 
Скрит текст:
  Peace

# 9
  • Мнения: 6 833
Кое смяташ за подигравка ? За всяка една професия си има определени изисквания и съответно те следва да се спазят. За съжаление ти не отговаряш на даден критерий за желаната от теб професия, но според мен това не е подигравка. Щом има определени условия, явно те са важни за изпълнение на служебните задължения и би следвало да се ориентираш към професия, която е подходяща за теб. Успех! 

# 10
  • Мнения: 46 508
...разгледах сайта на Американските военно въздушни сили и там пише,че може да пилотирам с далтонизъм но само през деня което ме устройва напълно...

Разучи какви са условията за кандидатстване и опитай там   Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 161
Каква инженерна специалност, момичета и момчета... Младежът в 3 изречения има повече от 10 правописни грешки!! За пунктуация изобщо и не говоря.
Подигравка е отношението ти към българския език, младежо!

# 12
  • Мнения: 15
Да прав си даи да сьм безгрешен в правописа и да коментирам в форумите,че хората пишат грешно.Избиваи си комплексите другаде .

# 13
  • София
  • Мнения: 161
Знаеш ли, вместо да си вземеш някаква забележка, да се опитваш да обиждаш е безмислено.
Аз пиша грамотно и съм постигнала това, което съм искала.
А ти дори и да не беше далтонист, нямаше да успееш да го постигнеш, т.к. човек трябва първо да овладее езика, преди да се цели по-нагоре.
Така че, вместо да се засягаш безпричинно и да се опитваш да обиждаш, по-добре хвани прочети някой и друг учебник.

# 14
  • Мнения: 15
Мхм браво как позна,че няма да успея да вляза ако не бях делтонист?Това,че имам правописни грешки значи,че няма да вляза? Стига да си взема матурата по Бел с добра оценка може да вляза Simple Smile няма без грешен човек.

# 15
  • Мнения: 6 833
Как мислиш да си вземеш матурата с добра оценка, при положение, че нивото ти е на третокласник ?

И дори и да успееш, защото в училищата вече и магарета завършват, мислиш ли, че някой ще гледа сериозно на документите ти за кандатстване в университет, за работа ?

# 16
  • Мнения: 15
Добре права сте госпожо сьжелявам, но това нее по темата...

# 17
  • София
  • Мнения: 161
Окей, ето и по темата: има си правила и изисквания, ти не отговаряш на тях, за каква подигравка тогава говориш?
За много професии си има специфични изисквания и за да ги има, то практиката е показала, че те са необходимост по една или друга причина.
Ако едно момиче е 150 см, ясно е, че не може са стане манекенка, и никой не се подиграва с нея ако й откаже, просто тя не съответства на изискванията. И дори и да прекара месец да ореве БГ мама, то по-висока от това няма да стане. По-добре е да се ориентира към друга професия, на чиито изисквания отговаря.

# 18
  • Мнения: X
Предполагам знаеш, че за танкистите има ограничения за максимално допустим ръст. Тях кой ги подиграва, природата, родителите им, държавата, някой с по-висок чин от тях?
Някога се бях насочила към Симеоново. Освободена съм от физическо възпитание от 4.клас - не мога да покрия норматива за физическа подготовка. До проблема с 2та диоптъра късогледство така и не стигнах. Никой не ми е виновен, че съм кьорава и ми хлопа сърцето - малшанс, преглъщаш, оглеждаш за нещо подходящо за теб и продължаваш.
Разгледай другите университети и специалностите им и започвай да се подготвяш, малко ти остава.

# 19
  • Мнения: 15
Да но Това е възможно в всички други членки на нато но не и в България...преди 10 мин пратих емайл до USAF и казаха,че зависи от степента на .......... се определя дали може да се практикува пилотаж през нощта или само през деня.Само в България законите са 10г назад... Кой нормален ще остане да работи тук с тези високи изисквания и ниска заплата....

# 20
  • Мнения: 3 031
Ами отивай там тогава, кой те спира?

# 21
  • Мнения: X
Да но Това е възможно в всички други членки на нато но не и в България...преди 10 мин пратих емайл до USAF и казаха,че зависи от степента на .......... се определя дали може да се практикува пилотаж през нощта или само през деня.Само в България законите са 10г назад... Кой нормален ще остане да работи тук с тези високи изисквания и ниска заплата....
Нашата армия е малобройна и платена, а не донаборна. Това значи, че трябва да влязат най-добрите и най-здравите. Едно време момчетата са се надявали да са далтонисти, за да не служат (не е за хвалба, само като факт го споменавам). САЩ могат да си позволят по един кьорав във всеки взвод да дава акъл, ако поискат, ние тук не можем. Приеми, че все едно са те скъсали на някакъв изпит - пак не си отговорил на някакво изискване.

# 22
  • Мнения: 2 190
Да но Това е възможно в всички други членки на нато но не и в България...преди 10 мин пратих емайл до USAF и казаха,че зависи от степента на .......... се определя дали може да се практикува пилотаж през нощта или само през деня.Само в България законите са 10г назад... Кой нормален ще остане да работи тук с тези високи изисквания и ниска заплата....

Желая ти успех и да постигнеш мечтите си! Понякога трудностите всъщност ни правят по-силни.
Животът не винаги е справедлив, но това не е причина да се откажеш от мечтите си.
Не знам как е сега, но преди 20 години липсата на "мъжки израстък" беше пречка за една приятелка да стане летец (дори за гражданска авиация). После пуснаха някаква специалност в ТУ, но тя вече беше поела друг път.

Аз също имам придобит дефект и слаби места по рождение. Обаче разбрах, че природата е компенсирала със силни качества в друга посока. Разбери какво искаш и какво можеш. И избери верния път.

Не се сърди, но с БЕЛ си много зле. Няма да навреди  да подобриш ситуацията с правописа. Не пречи да си летец, но 11 години учене и нулев ефект за усвояване на родния език, как да кажа, показва ограничени умения за усвояване на материала. Аз не бих ти гласувала доверие.

# 23
  • Мнения: 127
Еми с една дума ми казват извиняваи,но не ставаш за нищо защото не познаваш нюансите на Червено- зелено а светофара го познавам без проблем просто на някой цветове нюансите бьркам но с онсовният цвят проблем нямам..

И това "просто" може да стане причина да загинат невинни хора в мирно време! Не е подигравка, а критерии!

# 24
  • Мнения: 15
Да прави сте не пиша правилно но едва ли може да пиша без грешка 60% от училище  не могат да пишат без грешка.Това се дължи на факта, че в Българските училища рядко се намират учители/ки които да са под 50 годишни и повече от половината вече не са с всичкият си ...не случайно толкова голям % от сегашното население е неграмотно,но благодаря,че ме поправяте ще си взема бележка и ще по прочета и по пиша малко на кирилица..Също така съм почти сигурен,че ако в България някое дете на политик иска да стане пилот няма да има проблем че не познава цветовете..Веднага ще го вземат.Другото което мога да допълня е,че в България само децата на политици и бивши комунисти (връзкарите) успяват това е моето мнение като 17 годишен.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 120
 #Crazy
Виждаме нагледно до къде водят "реформите" в образователната система.
Аз се сърдя, че не ме приеха специалност "Балет".

# 26
  • Мнения: 15
#Crazy
Виждаме нагледно до къде водят "реформите" в образователната система.
Аз се сърдя, че не ме приеха специалност "Балет".

На подигравка ли го обърна ?  Tired

# 27
  • Мнения: 3 031
Другото което мога да допълня е,че в България само децата на политици и бивши комунисти (връзкарите) успяват това е моето мнение като 17 годишен.
Това съм го чувала от много некадърници, които извън България пък съвсем не успяват. Нищо лично към теб, защото си само на 17.

# 28
  • София
  • Мнения: 161
Нима Григор Димитров е син на политик или бивш комунист? Или пък Миро от "Каризма"? Или много други хора, които са постигнали нещо самички, благодарение на талант и труд? А ти не желаеш да се потрудиш да научиш дори родния си език... А да се криеш зад фрази като "ама то 60% са неграмотни" е повече от посредствено...защото именно останалите 40% са тези, които успяват, а ти искаш да успееш...това няма как да се случи ако си неграмотен.

# 29
  • Мнения: 6 833
Искаш да кажеш, че учителите са ти виновни, че не знаеш елементарни неща ?

Престани да говориш глупости и да обвиняваш другите за собствените си несгоди. Да, има много връзкари във всяка една сфера от живота, които успяват не заради собствените си качества. И вместо да използваш този факт за оправдание, трябва да се стегнеш и да положиш много усилия, за да бъдеш конкурентноспособен. Именно защото ще трябва да доказваш със знания и умения, че ставаш за дадена професия, а не защото си братовчед или син на някой си.

Помисли си сериозно върху това, избери в каква сфера мислиш да се развиваш и насочи усилията си натам. Даже смятам, че си закъснял, би трябвало да си се ориентирал и подготвил отдавна, а не тепърва в 11клас.

На първо време си вземи учебник по граматика, чети и се упражнявай. Към каквото и да се насочиш, ще ти се налага да попълваш формуляри за кандидатстване, декларации, молби и т.н., където слабия ти правопис ще направи много лошо впечатление и е голям минус.

# 30
  • Мнения: 15
Е то е така бе хора какво ги обвинявам то е така.Григор Димитров е спортист за това е успял това е талант за това не се изискват връзки язък дърта жена глупости говори за(amoruccio)говоря колко прост трябва да си за да си помислиш,че спортист може с врьзки да станеш ? Качества с врьзки не се добиват!За мен успял човек е Бойко Борисов прост човек без икономическо образование и пак умници като тебе гласуват за него.После младите били неграмотни и тъпи и виновни,че неграмотници управляват мутренската ни опростяла страна.Миро от каризма за мен лично не е успял човек мое лично мнение.

# 31
  • Мнения: 6 833
И според теб прост човек като Бойко Борисов е  успял без връзки, ли ?  Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 161
"дърта жена" Simple Smile))) Ех, развесели ме!
А Миро, дали го харесваш или не, е успял човек - прави това, което му харесва, изкарва добри доходи, популярен е...кое точно не му е успялото?
А за Григор - да, талант има, но и много работа е необходима, а освен родния си и други езици владее момчето, а не седи да се оплаква на "дъртите жени" в нета. Нали знаеш "на крива ракета - Космосът й е виновен".
А и като не ти харесва страната, политиците, учителите, критериите и т.н., границите са отворени поне вече, никой не те е спрял да идеш, където си пожелаеш, макар че като гледам нивото ти на българския, надали друг език владееш по-добре....

# 33
  • Мнения: 15
Еми със сигурност знам Английски на ниво Upper-intermediate ако те интересува мога и сертификат да ти снимам.Няма смисъл да напускам страната защото някак си ме влече,но ако реша да я напусна със сигурност Анг.език няма да ми е проблем не се притеснявай.

# 34
  • София
  • Мнения: 14 660
В Техническия университет има специалност Авиационна техника с английски. Пак ще си до самолетите, пак ще ти бучат двигателите, пък може и да полетиш.

# 35
  • Мнения: 2 488
Докато не спреш да се оправдаваш с връзкари, политици, държавата,глобалното затопляне и т.н. ,никога няма да можеш да постигнеш нещо значимо в живота си независимо дали си в БГ или някъде в чужбина. Иска се много труд, развитие,яко дупе. Нищо не се постига лесно в този живот. Ти си още много млад,животът е пред теб. Взимай се в ръце и се научи,че трябва да разчиташ единствено на себе си. Започни от българския език. Никой няма да наеме неграмотен,независимо колко дипломи и сертификата има. Учителите,независимо дали са на 25 или на 55г, не могат на никой да му налеят знанията с фуния. А що се отнася до 60% неграмотни-помисли си дали искаш да си от стадото на неграмотните или от малкия процент грамотни и интелигентни хора.
Ние "дъртите" от форума сме минали по този път и те съветваме най-добронамерено. Така че,по-добре помисли върху това,което сме писали,вместо да се заяждаш и да обиждаш.

# 36
  • Мнения: 15
Никой не обиждам просто явно тази жена amoruccio
 си няма друга работа освен да коментира правописа на другите.В предишните отговори казах,че знам,че не пиша правилно но тя не спря с меко казано подигравките.Явно е перфектна и сега щом е достигнала върхът на развитието си и трябва да го натяква по форумите...Благодаря за отговора yovanka ЕДИН от малкото смислени който получих.

# 37
  • Мнения: 7 821
Не е въпроса в това, че имаш лош правопис, въпроса е, че не ти пука от това. Смяташ, че друг ти е виновен (учителите, другите потребители и т.н.) и не желаеш да направиш дори елементарното усилие да използваш функцията "проверка правопис". Не разбираш, че се държиш неуважително с околните, а искаш уважение. Като малко дете повтаряш "не е честно", ами не е честен живота, време е да го разбереш. В крайна сметка от теб зависи дали цял живот ще повтаряш колко е несправедливо всичко около теб или ще се вземеш в ръце и ще се справиш.
Успех желая ... в избора!

# 38
  • Мнения: 609
Браво.Чудесно отношение имаш към по-големите от теб.Вместо да си вземеш бележка,ти най-нагло продължаваш да бълваш.Такива думи,като "дърта",не ти правят особено голяма чест.А я си помисли малко, ако някой сополан малък ,се обърне към майка ти и и каже:   "дърта,изкуфяла и т.н."...Я кажи,ако обичаш,как ще се почувстваш! Очаквам отговор.
И защо говориш глупости? От теб се изисква САМО да бъдеш грамотен ,а ти - не си,изисква се да бъдеш възпитан-след като използваш гореспоменатите епитети-отново -Не си!Много интересно как пък така,останалите хора на твоите години са грамотни(имам преки наблюдения) и видиш ли,не обиждат така просташки,другите хора(особено тези ,по-големи от тях) ?
  Rolling Eyes

# 39
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Не е въпроса в това, че имаш лош правопис, въпроса е, че не ти пука от това. Смяташ, че друг ти е виновен (учителите, другите потребители и т.н.) и не желаеш да направиш дори елементарното усилие да използваш функцията "проверка правопис". Не разбираш, че се държиш неуважително с околните, а искаш уважение. Като малко дете повтаряш "не е честно", ами не е честен живота, време е да го разбереш. В крайна сметка от теб зависи дали цял живот ще повтаряш колко е несправедливо всичко около теб или ще се вземеш в ръце и ще се справиш.
Успех желая ... в избора!

 202uu

Димитър Маринов Не знам защо дефинираш Борисов като "прост", не съм му фен, но човекът има защитена дисертация и не съм убедена до колко е "прост" и до колко има хитър PR.

Не се притеснявай - дори неговата дъщеря да беше с далтонизъм, пак пилот нямаше да стане  Peace В някои сфери правилата се спазват все още.

# 40
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Да но Това е възможно в всички други членки на нато но не и в България...преди 10 мин пратих емайл до USAF и казаха,че зависи от степента на .......... се определя дали може да се практикува пилотаж през нощта или само през деня.Само в България законите са 10г назад... Кой нормален ще остане да работи тук с тези високи изисквания и ниска заплата....
Нашата армия е малобройна и платена, а не донаборна. Това значи, че трябва да влязат най-добрите и най-здравите. Едно време момчетата са се надявали да са далтонисти, за да не служат (не е за хвалба, само като факт го споменавам). САЩ могат да си позволят по един кьорав във всеки взвод да дава акъл, ако поискат, ние тук не можем. Приеми, че все едно са те скъсали на някакъв изпит - пак не си отговорил на някакво изискване.


+1

Значи, да ти кажа само, че ако искаш такава работа, правописа също ще ти е нужен, не само математика и физика. Пишат се тонове доклади и други бумащини, написани по начина, по който ти пишеш, ще бъдат невалидни, по простата причина, че не отговарят на нужните условия. Работата, за която мечтаеш е изключително отговорна, за съжаление с твоя проблем, ти няма да можеш да я вършиш коректно и можеш да костваш най-малкото сериозни финансови загуби на държавата, а да не говорим, че може да костваш човешки животи. Ако теб вземат, нали трябва да допуснат и други неотговарящи на условията? А ако стане така ще имаме армия от хора негодни за военна служба и не дай си Боже стане нещо, няма да имаме и шанс да се борим.

# 41
  • Мнения: 2 190
+1
Да допълня, това, което Димитър нарича подигравка, вероятно е най-обикновена бедност на държавата - старо оборудване, за което цветоусещането има голямо значение.
Разбира се, Димитър има късмет - отворените граници и добрия английски му дават шанс да се реализира в по-модерната армия.

Това, което ме плаши, че поколенията се сменят, но култа към погазване на правилата за личната изгода остава вечен, у нас. Само на мене ли ми се струва, че Димитър не е против връзкарството да има върховенство НАД закона. Димитър се оплаква, че не разполага с връзки, които да го изстрелят над закона.
Да-а, образователната система е осакатила много деца освен по правопис и в още много отношения - например умения за обсъждане, мотивиране, формулиране на теза, спорене, убеждаване и т.н. 
 

# 42
  • Мнения: X
Да-а, образователната система е осакатила много деца... например умения за обсъждане, мотивиране, формулиране на теза, спорене, убеждаване и т.н.  
 
Това не е вярно. Не искам да съм груба, но образователната система няма как да осакати интелигентен човек, АКО действително е интелигентен Wink Но виж, доста добре се справя в това да подпомогне някой мързелив и по-глупавичък и да го накара да си мисли, че е нещо изключително чрез нерелевантно поощрение.
За автора... нищо лично, но виждам една продължително възпитавана и подпомагана посредственост - ти си най-добрия, нашето момче, ще успееш... Всичко това без да са отчетени (или може би са нарочно пропуснати) малки, но важни факти. Например това, че е далтонист, не е обсъждано никога като евентуална пречка - ако е от незнание, е разбираемо - много родители имат плашещо малка или никаква представа за живота извън собствената си сфера на дейност. Но е възможно да е и нарочно, да не се скършва хатъра на детето, пък и винаги я има надеждата, че някак ще се прескочат правилата и изискванията... Особено когато не отговаряш на тях. И все пак, дори вкъщи да не сте говорили, е редно да се поинтересуваш сам, което не си направил.
Възпитанието - не знам откъде да започна. Ако беше в казармата, досега да си в карцера на хляб и вода. Момче, ти нямаш никакво чувство за йерархия. Такива в армията не оцеляват. Преди въобще да поемеш към армията, независимо какво смяташ да вършиш там, трябва да разбереш, че ти ще си просто изпълнител и всяко отклонение от дадената заповед означава ограничения и наказателни мерки. Там такъв език като твоя не върви, отговаря се едносрично. С това поведение, което демонстрираш тук, ще изхвърчиш още преди да си видял каквато и да било военна техника.

# 43
  • Мнения: 15
Да-а, образователната система е осакатила много деца... например умения за обсъждане, мотивиране, формулиране на теза, спорене, убеждаване и т.н.  
 
Това не е вярно. Не искам да съм груба, но образователната система няма как да осакати интелигентен човек, АКО действително е интелигентен Wink Но виж, доста добре се справя в това да подпомогне някой мързелив и по-глупавичък и да го накара да си мисли, че е нещо изключително чрез нерелевантно поощрение.
За автора... нищо лично, но виждам една продължително възпитавана и подпомагана посредственост - ти си най-добрия, нашето момче, ще успееш... Всичко това без да са отчетени (или може би са нарочно пропуснати) малки, но важни факти. Например това, че е далтонист, не е обсъждано никога като евентуална пречка - ако е от незнание, е разбираемо - много родители имат плашещо малка или никаква представа за живота извън собствената си сфера на дейност. Но е възможно да е и нарочно, да не се скършва хатъра на детето, пък и винаги я има надеждата, че някак ще се прескочат правилата и изискванията... Особено когато не отговаряш на тях. И все пак, дори вкъщи да не сте говорили, е редно да се поинтересуваш сам, което не си направил.
Възпитанието - не знам откъде да започна. Ако беше в казармата, досега да си в карцера на хляб и вода. Момче, ти нямаш никакво чувство за йерархия. Такива в армията не оцеляват. Преди въобще да поемеш към армията, независимо какво смяташ да вършиш там, трябва да разбереш, че ти ще си просто изпълнител и всяко отклонение от дадената заповед означава ограничения и наказателни мерки. Там такъв език като твоя не върви, отговаря се едносрично. С това поведение, което демонстрираш тук, ще изхвърчиш още преди да си видял каквато и да било военна техника.
Да хубаво значи ти си много интелигентен за мен системата ме лъже,че знам Математика физика и Английски.Трябва да съм си роден интелигентен ?

# 44
  • Мнения: X
Ще се опитам пак да обясня това, което всички тук вкупом ти говорим - ти нямаш никакви умения за изразяване на мисъл, както и за разбиране на такава. Не става дума за това да имаш пълен отличен по български език, а да имаш елементарни умения да съставиш разбираеми изречения и да ги свържеш в обоснован текст. Ти не го можеш. Може да си Господ в математиката и физиката за СОУ, но това няма никакво значение, ако способностите ти да говориш и пишеш на родния си език са като на циганче. Може да не ти искат БЕЛ при кандидатстване, обаче следването и практикуването на инженерна професия не се свежда до писане на цифрички. Трябва и малко текст, а текстът изисква ясна и обоснована мисъл.
Българският език, който учите в училище, не е само предмет, който ви смъква успеха заради пропуснати запетаи, целта му е да развиете ясна мисъл и обоснован изказ, а не да останете на нивото, на което сте били в 1. клас.
Относно английския - не се заблуждавай. Виждам, че си бележкарче - шестицата по английски не доказва, че го знаеш - доказва само, че си преписал зададените думи до откат и си ги зазубрил. Да владееш език, независимо дали роден, или чужд, означава да можеш да изразиш своите знания, умения и мисли на този език така, че да те разберат. Няма как да ти куца родният език, а английският да ти е добър.

# 45
  • Мнения: 15
Ще се опитам пак да обясня това, което всички тук вкупом ти говорим - ти нямаш никакви умения за изразяване на мисъл, както и за разбиране на такава. Не става дума за това да имаш пълен отличен по български език, а да имаш елементарни умения да съставиш разбираеми изречения и да ги свържеш в обоснован текст. Ти не го можеш. Може да си Господ в математиката и физиката за СОУ, но това няма никакво значение, ако способностите ти да говориш и пишеш на родния си език са като на циганче. Може да не ти искат БЕЛ при кандидатстване, обаче следването и практикуването на инженерна професия не се свежда до писане на цифрички. Трябва и малко текст, а текстът изисква ясна и обоснована мисъл.
Българският език, който учите в училище, не е само предмет, който ви смъква успеха заради пропуснати запетаи, целта му е да развиете ясна мисъл и обоснован изказ, а не да останете на нивото, на което сте били в 1. клас.
Относно английския - не се заблуждавай. Виждам, че си бележкарче - шестицата по английски не доказва, че го знаеш - доказва само, че си преписал зададените думи до откат и си ги зазубрил. Да владееш език, независимо дали роден, или чужд, означава да можеш да изразиш своите знания, умения и мисли на този език така, че да те разберат. Няма как да ти куца родният език, а английският да ти е добър.
Добре по твоята страшна логика щом не знам български перфектно е 100% сигурно,че не знам Английски и който и да е било друг език.Просто спри да пишеш глупости имаш елементарно мислене на ниво моя Бьлгарски.

# 46
  • Мнения: 6 833
За да научиш английски, немски, китайски и който да е друг език, трябва да имаш познания на първо място по собствения такъв. Защото чуждия език се преподава на родния и когато не знаеш основни неща на български, няма как да ги знаеш и на който и да е друг език. Това е все едно да обясняваш, че не знаеш числата от 1 до 10, но пък можеш да решаваш задачи на ниво висша математика. Нали разбираш, че няма как да се случи.

# 47
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Има се предвид, че няма как след като не можеш да построиш изречение на родния си език, да го направиш на чужд. Логиката на мисълта е една и съща при всички езици. Никой не говори за лексикален запас, граматични познанания и т.н. , а за умение за изразяване, изграждане на позция (теза, антитеза) и аргументиране на отговор.  Peace

# 48
  • Мнения: 15
Ок ще помоля модератора да изтрие темата.

# 49
  • Мнения: 35 960
С голямо удоволствие ще измете и заключи.

Общи условия

Активация на акаунт