КАКВО ТРЯБВА ДА Е СЪОТНОШЕНИЕТО ТАЗ БЕБШКА ГЛАВА ЗА НОРМАЛНО РАЖДАНЕ ???

  • 9 506
  • 26
  •   1
Отговори
Маичета , моята така наречена гинеколожка по ЗК малко не си е сжършила работат и не ми е мерила таза до сега , когато съм ж 37-ма седмица, таза ми в момента е 28см а главата на бебока ми е 10см, имам ли шанс за нормално раждане, след като не може да се прецени колко са ми еластични и растегливи кокалите newsm78 newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy

# 1
  • Мнения: 2 309
Виленце ти си ме знаеш, че и аз като тебе съм в чуденка. И на моето бебче главата е 10см, а съм в началото на 9 мес. Само дето не са ми мерили досега таза - казаха другата седмица. Ще следя темата с интерес.

# 2
  • Мнения: 3 818
Такааа.... отварям си картона- там има четири стойности на таза, защо на теб са ти казали само една? newsm78
Но както и да е,  най-широкото на таза ми по сведения от тоз картон, е 28см, другите са по-малко.
Аз помня, че докторката ми каза, че имам стеснения на таза, но това няма да ми попречи да родя нормално.
Главата на бебока последно беше 9 и нещо.
В резултат- родих съвсем нормално, без никакви проблеми и затруднения.
Така че, спокойствие и успешно раждане Peace

# 3
  • Мнения: 177
Aз доколкото си спомням, таза ми го измериха за първи път в 9-я месец, но ми направиха снимка, защото само със сантиметър е трудно да се определи точно колко е. Може тазът ти да изглежда широк, но да имаш вътрешно стесняване, а може и да изглежда тесен, но да нямаш никакъв проблем да родиш нормално, дори по едро бебе. Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 43 900
на мен ми го мериха в началото и после в края на 8-мия, и ми казаха че бил тесен и че изобщо не е мръднал цяла бременост,че можело да се наложи секцио. после ходих за консултация при още 2-ма лекари, които работеха в болницата където щях да раждам. казаха, че не е мн по-тесен, че бебето се очаква дребничко(излезе си съвсем нормално, а не малко бебе). казаха, че значение има всъщност мерките на вътрешния таз, което всъщност не мерят (попринцип се прави с ренген, но не се препоръчва за бременни ренгена затова не правели такива измервания.) казаха, че ще оставят да тръгне нормално раждане, а ако нещата се закучат за 5 мин. ще ме вкарат в операционна та да не се притеснявам. но според всички нямало да има проблем. Е, наистина нямаше проблем, мина си бебчето, даже епизиотомия не са ми правили, бях с малко разкъсвания (предимно на шииката на матката).но мн държаха да бъде нормално раждане...
все пак консултирай се с още няколко специалиста и - УСПЕХ - леко и безпроблемно раждане!!!

# 5
  • Мнения: 639
Маичета , моята така наречена гинеколожка по ЗК малко не си е сжършила работат и не ми е мерила таза до сега , когато съм ж 37-ма седмица, таза ми в момента е 28см а главата на бебока ми е 10см, имам ли шанс за нормално раждане, след като не може да се прецени колко са ми еластични и растегливи кокалите newsm78 newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy
"кокалите" не са разтегливи, костния таз спира растежа си в края на пубертета и остава с непроменени размери ( освен при травма, напр. счупване) до края на живота. И не си права за гинеколожката - май само в БГ мерят външни размери на таза. Костите на главата на бебето са меки, ципесто прикрепени една към друга и позволяват извиване, разместване на костите една спряма друга ( нарича се конфигурация на главата) и така се преодоляват стесненията  на таза, за няколко дни след раждането главичките на нормално родените бебета придобиван нормалния си вид.

# 6
  • varna
  • Мнения: 404
по време на бременност тазовите кости се разширяват с 1.5-2 см и това си е нормално!този размер,мойто си посочила(28 см)не е ясно точно кой размер е,защото при измерването на таза се свалят 4 размера!най-важние размер,които има значение при раждането е цон.екс. и той трябва да е 20см!просто провери твоя колко е и така...а размера на главичката(10см)за края на бременността е нормален







----------------------------
Пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 03 мар 2006, 19:42 от Аурелия

# 7
  • Мнения: 3 098
Не се притеснявай.Моя таз съЩо е тесен,когато 4астната ми гинеколожка ме гледаше,казваше,4е бебето е едро и с по_голяма главица и препоръ4ваше секцио.Но тук нали са привърженици на натуралното Crazy,родих нормално бебка с 35 см.обиколка на глави4ката,вси4ко мина ОК. Peace

# 8
  • Мнения: 639
po vreme na bremennost tazovite kosti se raz6iriavat s 1.5-2 sm i tova si e normalno!tozi razmer,moito si poso4ila(28 sm)ne e iasno to4no koi razmer e,za6toto pri izmervaneto na taza se svaliat 4 razmera!nai-vajnie razmer,koito ima zna4enie pri rajdaneto e con.ex. i toi triabva da e 20sm!prosto proveri tvoia kolko e i taka...a razmera na glavi4kata(10sm)za kraia na bremennostta e normalen
Тазовите кости спират растежа си/уголемяването/разширяването в края на пубертета!!!!! Разликата при меренето на таза в началото на бременността и в края се дължи на натрупаното подкожие/на напълняването на жената по време на бременността и костния таз не се разширява!

# 9
  • София
  • Мнения: 43 900
po vreme na bremennost tazovite kosti se raz6iriavat s 1.5-2 sm i tova si e normalno!tozi razmer,moito si poso4ila(28 sm)ne e iasno to4no koi razmer e,za6toto pri izmervaneto na taza se svaliat 4 razmera!nai-vajnie razmer,koito ima zna4enie pri rajdaneto e con.ex. i toi triabva da e 20sm!prosto proveri tvoia kolko e i taka...a razmera na glavi4kata(10sm)za kraia na bremennostta e normalen

моят беше 18или 18,5 - и пак нямах праблем...
po vreme na bremennost tazovite kosti se raz6iriavat s 1.5-2 sm i tova si e normalno!tozi razmer,moito si poso4ila(28 sm)ne e iasno to4no koi razmer e,za6toto pri izmervaneto na taza se svaliat 4 razmera!nai-vajnie razmer,koito ima zna4enie pri rajdaneto e con.ex. i toi triabva da e 20sm!prosto proveri tvoia kolko e i taka...a razmera na glavi4kata(10sm)za kraia na bremennostta e normalen
Тазовите кости спират растежа си/уголемяването/разширяването в края на пубертета!!!!! Разликата при меренето на таза в началото на бременността и в края се дължи на натрупаното подкожие/на напълняването на жената по време на бременността и костния таз не се разширява!


мммда...аз като направих само корем - може за това да няма разлика от първото и последното мерене Party

# 10
  • Мнения: 1 027
На мен за първи път ми мериха таза в началото на осмия месец, т.е. преди две седмици. За да си по-спокойна най-добре  се консултирай с още един доктор. Леко и безпроблемно раждане   bouquet

# 11
  • Мнения: 229
на мен ми го мериха в петия месец 27,  27,  18,5 см, но сега ми казаха че се  разширил, но на картона ми пише тесен таз и аз не знам дали ще мога да родя нормално.

# 12
  • Мнения: 1 382
Незнаех какво е съотношението,но при таза ми не е широк...или така си мисля  Crazy.Знам само,че раждането ми протече повече от 14 часа,защото на бебето главичката(35см) не искаше да влезе в таза...ужас

# 13
  • Мнения: 6 164
po vreme na bremennost tazovite kosti se raz6iriavat s 1.5-2 sm .....
... костния таз не се разширява! ...

Интересно и моята гинеколожка спомена, че било възможно разширяване 0,5 - 1 см... Да не би някакви хрущяли да се отпускат?
Не вярвам да е имала предвид подкожните мазнини, защото тогава разширяването би било неограничено - и до 10 см може да стигне. Wink

# 14
  • varna
  • Мнения: 404
Нани,незнам защо си толкова категорична че таза не се разширява?може би имаш някакви познания в областа на акушерството...може би???всеки акушер-гинеколог ще потвърди,че таза се разширява,защото това просто е факт!просто се разхлабват тазовите връзки и именно от там идват и болките в краста,които почти всяка бременна има!!!след раждането всичко се възстановява

Последна редакция: пт, 03 мар 2006, 19:42 от Аурелия

Общи условия

Активация на акаунт