Бяла линия под пъпа по време на бременност

  • 1 039
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте,
в 35-та г.с. съм.
От близо месец забелязах оформянето на бяла линия (не кафява, макар че кафявата линия си я имам, но не е толкова ясно изразена - бялата е около нея) спускаща се от пъпа надолу.
 С течение на времето тази линия ставаше все по-ясно изразено и все по-широка. Завършва с "обиколка" над пъпа от горната страна, а под пъпа е много ясно изразена, като от двете й срани кожата е зачервена.
Пъпа ми вече е като бутон и от вчера ме боли както пъпа, така и кожата около него.
На консултации при двама различни лекари бях и никой не изказа мнение за тази бяла линия.
На някой случвало ли му се е?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 618
Извинявай ако въпроса ми е глупав, но да не е стрия или друг вид нацепване на кожата все пак корема сигурно ти е голям в 35 седмица  newsm78 сърби ли те?

# 2
  • Мнения: 131
Извинявай ако въпроса ми е глупав, но да не е стрия или друг вид нацепване на кожата все пак корема сигурно ти е голям в 35 седмица  newsm78 сърби ли те?
според лекарките това не са били стрии...много е странно, з/то определено не изглежда като нацепена кожа, а сякаш е избеляла, а около нея е така червено все едно е изгоряла от слънцето..не знам как да го опиша.
Иначе не сърби, по-скоро боли и то най-вече пъпа и кожата около него

# 3
  • Мнения: 326
Според мене и по начина който го описваш това са стрий ,но като се роди бебето ще си проличи

# 4
  • Мнения: 6 365
Кожата в средата на корема по принцип е по-бяла, може и да е по-тънка. Просто сега се разтяга и я забелязваш.

Пресните стрии (а не стрий:) са червени, като драскотини.

Пъпът боли от разтягането на сухожилията. Не е страшно, но е неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт